Mrozu w utworze “Bez snu”. Artysta zaprasza na muzyczną podróż po Wrocławiu

Materiał informacyjny Going.
Udostępnij:
Piosenka “Bez snu” to nowe dzieło Mroza, które powstało w ramach akcji „Miasto Muzyka”. Polski wokalista, kompozytor i producent muzyczny stworzył utwór inspirowany stolicą Dolnego Śląska - Wrocławiem.

Premierowa piosenka Mroza

Mrozu zabiera słuchaczy w muzyczną podróż po swoim rodzinnym mieście. Dzieli się wspomnieniami i miejscami, które kształtowały jego artystyczną historię. Utwór “Bez snu” to ukłon piosenkarza w stronę Wrocławia. - To moje rodzinne miasto, do którego mam wielki sentyment. Z tym miejscem jestem mocno związany, tutaj zaczęła się moja muzyczna historia. We Wrocławiu przeżywałem swoją młodość, lata studenckie, tu nagrywałem i tworzyłem moje płyty. Połączyłem więc sporą część sentymentu z tą pozytywną akcją muzyczną - mówi Mrozu. I dodaje, że udział w projekcie „Miasto Muzyka” był dla niego ciekawym wyzwaniem.

Za warstwę muzyczną przedsięwzięcia odpowiada znany producent Piotr Krygier aka ‘Duit’. - Piotr porusza się w przestrzeni szeroko pojętej muzyki elektronicznej. Z kolei ja idę w stronę muzyki organicznej, żywej i uderzam w struny muzyki lat 60. i 70. Zrobiliśmy zderzenie dwóch wyobrażeń o tym, jak ta piosenka może wyglądać. Myślę, że spotkaliśmy się po środku. Udało się połączyć moje soulowe serce z tanecznym zacięciem bitu - dodaje artysta. Premiera piosenki odbyła się w czwartek, 3 grudnia. Można jej posłuchać wyłącznie w aplikacji streamingowej Empik Music.

Miasta kształtujące artystów

Jednym z założeń projektu „Miasto Muzyka” jest podkreślenie faktu, że to zwłaszcza w miejscu dzieciństwa i młodości kształtują się pierwsze artystyczne fascynacje. Podobnie było w przypadku Mroza, dla którego Wrocław jest miastem, w którym zaczęła się jego muzyczna historia. - Myślę, że przełomowym momentem było moje pójście do Liceum nr XVII im. Agnieszki Osieckiej. Szybko okazało się, że w klasie teatralnej jest więcej takich zajawkowiczów jak ja. W tamtym okresie już mocno interesowałem się tworzeniem muzyki. Ci ludzie dodatkowo mnie inspirowali -wspomina Mrozu. I dodaje, że właśnie we wrocławskim liceum miał szansę poznać świat piosenki aktorskiej, co było dla niego rozwijającym doświadczeniem.

“Bez snu” we Wrocławiu

Każde miasto ma swoją wyjątkową atmosferę, koloryt, tożsamość, a wszystko to rezonuje na twórców. - Bardzo dobrze wspominam ludzi, których poznałem właśnie we Wrocławiu. Wszyscy są otwarci, serdeczni i można na nich zawsze polegać. Trafiłem na bardzo zdolne osoby, na pasjonatów, od których czerpałem inspiracje i dużo się uczyłem. Miałem szczęście spotkać osoby, które bezinteresownie pomogły mi rozwijać twórczość. Wrocław jako miasto otwarte dla studentów, tętniło życiem od środy do poniedziałku. Tak je wspominam - mówi Mrozu. Artysta zwraca uwagę, że obraz zarwanych nocy zawarty jest także w nowo powstałej piosence. - Utwór “Bez snu” jest o zarwanych nocach, które często mi się zdarzały podczas nagrywania albumów. Pod osłoną nocy tworzenie muzyki było o wiele efektywniejsze. Te zarwane noce we Wrocławiu utkwiły mi w pamięci - dodaje Mrozu.

„Miasto Muzyka” po raz trzeci

Jest to już trzecia odsłona ogólnopolskiego projektu „Miasto Muzyka”, który realizowany jest przez Empik Music. W ramach akcji muzycy tworzą specjalne piosenki inspirowane danym miastem. Muzyczne produkcje zaprezentowała już Beata Kozidrak w Lublinie oraz raper Kizo w Gdańsku. Klimat premierowej piosenki Mroza mocno osadzony jest we Wrocławiu. Jak mówi sam muzyk, nie ma takiego drugiego miasta, o którym mógłby podobnie zaśpiewać. - Z racji mojego zawodu i koncertowania, zwiedziłem trochę Polski. Oczywiście mamy mnóstwo pięknych miast, ale we Wrocławiu jest coś magicznego. Jest to miasto duże, ale nie jest przytłaczające. Posiada swój wyjątkowy klimat, który w dużej mierze tworzą ludzie, piękna architektura przecięta Odrą i mostami -mówi Mrozu. Wrocławska odsłona projektu „Miasto Muzyka” wieńczy to przedsięwzięcie, ale utwory pozostają dostępne w platformie Empik Music oraz w repertuarach artystów.

Z okazji premiery projektu nowi użytkownicy aplikacji Empik Music będą mogą skorzystać z kodu WROCŁAW, który uprawnia do korzystania z aplikacji przez 3 miesiące za darmo. Kod rabatowy jest ważny do 16.12.2020 r. Można go zrealizować na stronie: empik.com/music/kod.

Wideo

Dodaj ogłoszenie