Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

MPK powtórzy przetarg na remont pętli Biskupin

MKR
Jaroslaw Jakubczak / Polska Press
Niepowodzeniem skończyło się pierwsze podejście do remontu torowiska w ul. Olszewskiego do pętli Biskupin. Oferta wprawdzie była tańsza niż MPK zamierzało wydać, ale przetarg został unieważniony. W przypadku remontu torowisk w al. Hallera i ul. Żmigrodzkiej przewoźnik jeszcze nie zadecydował o odrzuceniu oferty, chociaż to zadanie zostało wycenione na kwotę większą niż zakład komunikacji planował.

MPK Wrocław jest po pierwszych rozstrzygnięciach w sprawie planowanych remontów torowisk. Oferta zakładu Klier, jedyna jaka wpłynęła, w opinii przewoźnika była niezgodna z ustawą o zamówieniach publicznych. Wobec tego przetarg został unieważniony. Na projekt MPK chciało wydać 440 tys. zł, a propozycja budowlańców z Chrząstawy Małej opiewała na 412 tys zł.

Prace na torowisku na ul. Olszewskiego od zajezdni Dąbie do pętli Biskupin włącznie miały polegać na wymianie torów i wzmocnieniu ich podłoża. Remont miał objąć odcinek około 1500 m torowisk. Na wymianę czeka też nawierzchnia na skrzyżowaniach dróg. Będzie również modernizowana trakcja.

Jedyną ofertę w drugim przetargu złożyła ta sama firma. W tym przypadku Klier zaproponował cenę 160 tys. zł za projekt na remont torowiska z trakcją w al. Hallera oraz 105 tys. zł na ul. Żmigrodzkiej.

Kwoty te przekraczają łącznie o 25 tys. zł szacunki MPK. Otwarcie ofert było 8 stycznia i od tego czasu przewoźnik weryfikuje dokumentację, by podjąć decyzję o udzieleniu zamówienia lub unieważnieniu przetargu.

Torowisko w al. Hallera ma być remontowane od skrzyżowania z ul. Mielecką do skrzyżowania z ul. Ojca Beyzyma. W ul. Żmigrodzkiej prace mają być prowadzone na odcinku pomiędzy ulicami Bałtycką i Broniewskiego.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska