Mordowanie Kaczyńskiego

Katarzyna Kozłowska
Polskapresse
Przez kilka ostatnich miesięcy więcej czasu niż w Polsce spędzałam poza krajem. Nasza dyskusja narodowa o katastrofie prezydenckiego Tu-154 nie posunęła się w tym czasie do przodu. Wciąż biją się dwie te same narracje: "Kaczyński był winny" versus "Zabili nam go". Choć, szczerze, pewien postęp dostrzegam. Jest to postęp w kierunku mało dla mnie ciekawym, a prowadzi do konkluzji, że wypadek samolotu spowodował Jarosław Kaczyński.

Pamiętam ciekawy tekst dr. Michała Łuczewskiego w kwietniowym tygodniku "Wprost" pt. "Nasz mord założycielski". Autor chciał powiedzieć nam, Polakom, coś o nas samych, co zobaczył w naszym zachowaniu w chwili przełomu. Łuczewski za francuskim antropologiem René Girardem pisał o pewnym rytuale występującym u pierwotnych kultur - o przeobrażeniu symbolu zła w symbol świętości. Rytuał ten miał daną kulturę konstytuować. Podążając tym tropem, twierdził Łuczewski, że "w Smoleńsku byliśmy świadkami mordu założycielskiego", w ramach którego życie stracił ktoś przez nas wyszydzany, kto nagle odzyskał chwałę - Lech Kaczyński. "Doskonale nadawał się na kozła ofiarnego", napisał o zmarłym prezydencie Łuczewski. "Kłopot polega na tym, że nie wiemy, jaka wspólnota zostanie na nim ufundowana" - dodał.

Przymuszamy do śmierci Jarosława Kaczyńskiego za to, że wraz z tragicznie zmarłym bratem sam nie złożył się do (politycznego) grobu

Cóż, tego nigdy się chyba nie dowiemy, bo wygląda na to, że mord, o którym Łuczewski pisał, trwa nadal.
Dziś, zamiast budować wspólnotę, mordujemy Jarosława Kaczyńskiego. Każemy mu, niczym hinduskiej wdowie w ramach rytuału sati, położyć się żywcem na stosie wraz ze zwłokami męża (w tym przypadku brata). Przymuszamy go do politycznej śmierci za karę, że sam do grobu złożyć się nie da. Po wyborach najpierw zarzuciliśmy mu, że śmiał wrócić retorycznie do kwestii smoleńskiej. Dziś co drugi polityczny komentarz i najbardziej nośne medialne headline'y uderzają w słowa, które on sam wypowiada przecież w żałobie.
"Jarosław Kaczyński tego nie pojmie. Choćby chciał" - to atrakcyjna riposta ekspertów lotniczych przekonująca, że Kaczyński nie ma prawa stawiać pytań i hipotez dotyczących katastrofy. "Byłoby łatwiej rozwiązać sprawę krzyża, gdyby szef PiS nie składał przed Pałacem Prezydenckim co miesiąc wieńców" - to atrakcyjny komentarz Hanny Gronkiewicz-Waltz do zachowań szefa PiS.

Otóż Jarosław Kaczyński ma prawo i do pytań, i do swojej żałoby (gdziekolwiek miałaby się odzywać). Muszę zgodzić się z posłem Girzyńskim, który dziś w wywiadzie na stronie 5. piętnuje wykorzystywanie "osobistych i ciężkich doświadczeń, które spotkały premiera Kaczyńskiego". W sprawie krzyża rozliczajmy władze stolicy. W sprawie programu politycznego rozliczajmy PiS (partia ta liczy ok. 22 tys. myślących - jak mniemam - członków). I odczepmy się od Kaczyńskiego.

"Czasem robienie czegoś prowadzi do niczego" - powtarza w swojej sztuce współczesny artysta Francis Alys. Spalenie na stosie Jarosława Kaczyńskiego także nic nam nie da.

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Materiał oryginalny: Mordowanie Kaczyńskiego - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 66

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

s
synhajki

prowadzą medialny terror. Kto nie z Mieciem tego zmieciem.

l
lolo
średnio biorąc komentatorzyto chamy
p
polal

Widać efekt przebywania za granicą,po prostu naćpała się narkotyków i wypisuje takie bzdury,że nawet oszołomi pisowcy takich by nie wymyślili.

A
AZOTOKS

TAKA KACZA GNIDE TO ANI AZOTOKS NIE ZALATWI

A
AZOTOKS

TAKA KACZA GNIDE TO ANI AZOTOKS NIE ZALATWI

A
AZOTOKS

TAKA KACZA GNIDE TO ANI AZOTOKS NIE ZALATWI

p
polak

bruno widzę ,że jesteś kompletnie oczarowany wstrętnymi kaczorami i piszesz farmazony. O akcjach kryptonim Temida i bezprawiezus , opisanymi w for" Zdrajcy Kaczyńscy byli chowańcami UOP" Dziennik Zachodni pisał jako jedna z pierwszych gazet w tej sprawie.

Poszukaj w internecie i znajdziesz te artykuły z "DZ"

Tylko jakaś dziennikarka podważa łamy własnej redakcji. Tak jak to robią i robili kaczory.

b
bruno

dziekuja Pani ta artykul. Natruralnie czytelnicy niejakiej "gazety wybiorczej" wiedza wszystko lepiej tak jak kiedys
czytelicy Robotniczej czy tez Trybuny Ludu,moga wam rylko wspolczuc ta wasza nienawic do Kaczynskich i do PiS obroci sie przeciw wam i tego wam zycze z cakegi serca

p
polak

Aby pisać o bohaterstwie Kaczyńskich trzeba znać fakty.

Aby posadzić Kaczyńskiego na wysokim Stanowisku trzeba było zamordować W. Pańkę. Ten miał następnego dnia po morderstwie złożyć raport w sejmie dot. afery FOZZ . Kaczyński piął się po szczeblach manipulowanych afer. Afera Rywina to nic innego jak afera Temida i bezprawiezus zapoczątkowana przez Kaczyńskiego. Co robił pań ORLEN w kancelarii Kaczyńskiego Piotr Kownacki, Jedną z jego „zasług" jest zniszczenie 30 listopada 1991 roku części archiwów Zespołu Obrony Narodowej i Spraw Wewnętrznych. Skąd był szmal na założenie kasy SKOK przecież jest to kasa Kaczorów. W wyniku akcji bezprawiezus i akcji Temida okradziono emerytów na ok 80 miliardów zł. Kaczyński szmal z afery żelazo miał przekazać rodzinom szykanowanych członków Solidarności - tak się nie stało. Szmal poszedł na wybory PiS w Polsce i wybory w Gruzji. Celem było zbudowanie rurociągu Gruzińskiego i przejecie nad nim kontroli. To samo dotyczy przejęcia Sląskich kopalń. Pojęcia patriotyzmu Kaczyńscy nie znali . Jak nie wiesz oco chodzi to zawsze chodzi o niewyobrażalny szmal .
W dniu 13 maja 1981, podczas audiencji generalnej na Placu św. Piotra w Rzymie, dokonano zamachu na Papieża Polaka JP II.
19 października 1984 ks. J Popiełuszko został zamordowany
30 stycznia 1989 znaleziono ciało księdza Stanisława Suchowolca .
Co wspólnego mają te tragedie z sierpniem 80, stanem wojennym oraz Smoleńskiem

Te tragedie mają wspólny wątek do znienawidzonych przez elity rządowe, postulatów sierpnia 80 zapisanych w ustawodawstwo. Wolny związek upolityczniono a Buzek zabrał się za to, czemu bezpieka nie podołała.
W postulatach zapisano 40 godziny tydzień pracy, Wolne soboty i niedziele. Skrócony okres do przejścia na emeryturę osób zatrudnionych w szczególnych warunkach, przejście bez względu na wiek górników po przepracowaniu 25 lat pod ziemią. To było nie do zaakceptowania pomimo wydzielonej zgody i zapisów ustawowych. Tajnymi sposobami unicestwiano postulaty, wspomniane osoby stojące za światem pracy i wolnością z tablic stoczniowych.
Okres ten można porównać do wyprowadzenia Mojżesza i jego ludu z pod władzy Faraona .
I tam i tu występują dwie tablice. Mojżeszem jest JP II.
Po „Wiośnie ludów” i okresie przełomów ( okragły stół ) władzę w Polsce przejmuje UW AWS koalicyjny rząd Jerzego Buzka z Leszkiem Balcerowiczem jako wicepremierem.
Obok wprowadzania własnego programu AWS podjęła się realizacji, w koalicji z UW czterech reform: administracji, szkolnictwa, służby zdrowia, ubezpieczeń emerytalnych.
Zajmijmy się ta ostatnią gdyż to właśnie, postulaty sierpniowe. Ministrem sprawiedliwości zostaje L.Kaczyński wraz ze Zbigniewem Wassermannem jako prokuratorem krajowym( dopiero wyszło później ,że nie miał nominacji na to stanowisko w momencie przeprowadzania „Temidy” ) Prezesem ZUS zostaje Allot a jego zastępczynią A. Fotyga.
Dwaj ostatni wpuścili sfałszowane przepisy w obieg w ZUS. Poprzedni z agentami ABW dokonali akcji kryptonim Temida i skoku na sądownictwo. Wraz z agentami UOP później przekształconego w ABW. Nie przypadkowo dobiera się męża Pani prezes sądu okręgowego (nowo mianowanej )szefa ABW na Śląsku. Opiera się to o wrabianego biznesmena z Sosnowca i prezesów katowickich sądów. Wraz z prezesami sądów, zwerbowano wielu sędziów i inspektorów ZUS, co dało początkowi reformy emerytalnej w akcji bezprawiezus, wymierzonej we wcześniej wspomniane postulaty, wyśmiania się z ojca św. J.P.II z zaangażowania w sprawy ludzi pracy, jego przemówienia, wywalczone prawa i wolności, wyśmiania się z ofiar stanu wojennego, morderstwa wspomnianych księży. Sprofanowano konstytucję i konwencję prawa człowieka.
Na szeroką skale wydawano decyzje emerytalne a w następstwie wyroki w imieniu R.P. na sfałszowanych przepisach § 31. R.R.M z dnia 7 luty 83 r. Przesuwano terminy wypłat o dowolny termin, okrajano świadczenia o dowolną kwotę , odmawiano przyznawanie emerytur. Proceder był bardzo dobrze zabezpieczony. Ludzie przez lata chodzili dobrowolnie do pracy w soboty i niedziele ,by mieć przepracowany miesiąc 22 dni robocze, kiedy miesiąc kalendarzowy miał np. 19 dni roboczych. Kto nie podporządkował się fałszerstwu przepisów, i nie poszedł do pracy, nie zaliczano mu takiego miesiąca do okresu zatrudnienia. W ten sposób osobie zatrudnionej w szkodliwych warunkach można zabrać do 15 lat zatrudnienia i innym do 26 lat pracy. Dodawano ludziom od 0,5 roku do 3 i więcej lat pracy. Buzek Kaczyńskiego za zamach stanu wyrzucił i powołał Stanisława Iwanickiego ministrem sprawiedliwości. Iwanicki powiedział, że za czasów Kaczyńskiego w ministerstwie „naruszono nie tylko zasady funkcjonowania prokuratury w demokratycznym kraju, ale wręcz stworzono system służący wyłącznie realizacji celów politycznych”. Sfałszowany system świadczeń w ZUS działa do dziś.
Dokonano zamachu stanu ,zamachu na niepodległość państwa polskiego i innych przestępstw przeciwko państwu, prawom człowieka. Akcja dała zysk ok. 80 miliardów zł. Bandyci mieli wypłacane prowizje 25% od sumy jednej oszukanej osoby. Barbarzyńcy w togach czują się bezkarnie poszerzając swój proceder o pożyczki bankowe i nieruchomości . Na trop afery wpadł górnik z Tychów Jan Manowski z kandydatem na prezydenta R.P.- D. Podrzyckim. Tego drugiego zamordowano a górnikowi sporządzono psychiczną odyseję do krachu finansowego. 65 sędziów Katowickiej Apelacji zostało skierowanych przeciwko tej rodzinie. Wydano 2000 postanowień w wyniku niesamowitych przestępstw. Zaczęto się bać o nominacje i zajmowane stanowiska . Tyska sędzina Dorota Niewiadomska wyłączona przez sześć postanowień sądu okręgowego i apelacyjnego ze sprawy, która sama wydała postanowienie o niewłaściwości rzeczowej jej sądu w sprawie , sama się wyłączyła, Wydała na tego Bohatera Narodowego wbrew jakimkolwiek zasadom, wyrok zaoczny z wyrzuceniem na bruk całej rodziny, bez przyznania lokalu zastępczego. Sprawa rozprzestrzeniła się w dziesiątki spraw sądowych katowickiej apelacji i stają się priorytetem dla zbrodniarzy akcji Temida oraz bezprawiezus. Sięgała pozwanych Lecha Kaczyńskiego, Z Wassermanna, Kochanowskiego i inne ważne osobistości. Sąd Apelacyjny w Warszawie przesłał sprawę do Katowic , gdy przepisy mówią ,że sprawę przeciwko osobie sprawującej wysoki urząd państwowy kieruje się w miejscu urzędowania tej osoby, pozwanym byli sędziowie Katowickiego SA. Ten sąd 10 grudnia 2009 wyłączył sąd rejonowy w tychach ze sprawy ,sąd okręgowy i część sędziów sądu apelacyjnego i m/innymi wymienione osoby. W marcu 2010 sprawa została skierowana do sądu okręgowego w Częstochowie. Rozegrały się dantejskie sceny na okoliczność, że sąd w Częstochowie nie może sprawy rozpatrywać gdyż nad nim przełożony jest sąd Apelacyjny w Katowicach. Pozew jest kierowany i opłacony do wydziału karnego, a ten wyłączył część własnego sądu w postępowaniu cywilnym. Największa na świecie afera rządowo sądowa wyszła by na jaw. Sprawą zajmował się także J. Kaczyński jako szef BBN zlecił postępowanie Z. Ziobrze lecz ten albo oszukał J. Kaczyńskiego lub z kolesiami ukręcili sprawie łeb.
Bandyci byli w ETPCZ w Strasburgu gdzie trój osobowy skład wydał postanowienie UWAGA.:
„Nie ma łamania praw człowieka, złożonych dokumentów nie wolno przedstawiać ,żadnej instytucji państwowej i pozapaństwowej”

W ten sposób ETPCZ w Strasburgu wydał na Państwo Polskie zezwolenie na uprawianie w stosunku do społeczeństwa polskiego, terroryzmu i zbezczeszczenie konwencji praw człowieka. Skoro terroryści zaznaczyli swą obecność w ETPCZ to dlaczego nie w Smoleńsku??
Na głównych świadków i organizatorów padł wyrok- To swingowana katastrofa Smoleńska.
Mordercy są w Polsce i wbrew Wspólnemu stanowisku Rady Europy z dnia 27 grudnia 2001 r. w sprawie zwalczania terroryzmu(2001/930/WPZiB) RADY UNII EUROPEJSKIEJ, uwzględniając Traktat o Unii Europejskiej, w szczególności jego art. 15 i 34. mordercy chronią się pod immunitetami.
Dlatego L. Kaczyński nie podpisał Karty Praw Podstawowych. O akcji kryptonim Temida, bezprawiezus, można przeczytać w wielu artykułach wydań internetowych. Tam widnieją nazwiska zleceniodawców i współsprawców mordu pod Smoleńskiem. Na wzór Wilczego Szańca to swoi ( PiS-owskie dzieci) doprowadziły do celowego opóźnienia z podaniem błędnych namiarów, przy lądowaniu oraz innych okoliczności. Kaczyński się bał tej sprawy jak diabeł święconej wody. Dlatego po oddzieleniu ministra sprawiedliwości podprokuratora generalnego obstawił tam swoich –prokuratorów katowickich.

N
Nad Niemen!

[cyt]Moze lepiej byloby dla gazety i Slaska , gdyby Pani Redaktor - calkowite beztalencie zostala na stale za
granica. Oszczec kobieto zenady !!!!!!!!!!!!!!!!!!![/cyt]

Bo za Brynicę, to za blisko?!

J
Józef Brzozowski

Powiem pani tak: dawno temu chodziłem do szkoły i w klasie uczepił mnie się taki jeden cwaniaczek by mnie dręczyć. Dokuczał mi okropnie, ale jak chciałem mu przyłożyć to on w lament że go biję. To ja byłem tym łobuzem, a on aniołkiem. Nie umiałem sobie z nim poradzić, bo na przerwach on kręcił się koło nauczycieli. Aż raz spotkałem go na ulicy, udało mi się go wciągnąć do bramy i poprosiłem go ręcznie by mi już nie dokuczał, trochę się namęczyłem, ale zrozumiał.

Kaczyński, najlepiej zrobi jak się straci nam z oczu, może wtedy nawet PiS będzie jakoś strawny.

d
dodota

brawo za mądrą wypowiedż

s
sabina

ja sie podpisuje pod refleksja pani redektor
wstyd dla rzadzacych ze nie umieja uszanowac zaloby , krzyza i rodzin zabitych w katastrofie
robiac wszystko wbrew woli spoleczenstwu wbrew oczekiwaniu spoleczenstwa
to nie zostanie wymazane z pamieci POLAKOW w POLSCE I zagranica
co za paranoja , to konserwator ma w tej sprawie najwiecej do powiedzenia
zzzzzzzzzzzzaaaaaaaaaaaaaalllllllllllllooooooooooooosssssssssssssnnnnnnnnnnnnnneeeeeeeeeeeee

z
ziemia

pani redaktor beret juz calkowicie zmoherowial

Z
Zenek

Lepiej by było żeby pani jak najdłużej przebywała za granicą i nie pisała takich głupot. Tego się nie da wręcz czytać.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3