Morawiecki, Godek, a może jednak Kukiz na czele wrocławskiej listy? Konfederaci szykują się do startu w wyborach

Andrzej ZwolińskiZaktualizowano 
zdj. ilustracyjne / Fot. Lukasz Kaczanowski/Polska Press
Liderzy Konfederacji mają już komitet wyborczy i zbierają pod swoje skrzydła wszystkich chętnych - „na prawo od Prawa i Sprawiedliwości”. Będą niespodzianki – zapowiadają.

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość – tak nazywa się skrzyknięty przez prawicowych działaczy i narodowców komitet wyborczy. Z jego zgłoszeniem w Państwowej Komisji Wyborczej czekają jeszcze na oficjalną datę rozpoczęcia kampanii wyborczej. Wtedy też ruszy zbieranie podpisów pod listami kandydatów. Kto współtworzy komitet Konfederatów? Przede wszystkim są: Janusz Korwin-Mikke i Jakub Kulesza z partią KORWiN, Robert Winnicki na czele Ruchu Narodowego i Grzegorz Braun ze swoją Konfederacją Korony Polskiej. - Rozmawiamy też z innymi organizacjami i środowiskami, generalnie ze wszystkimi chętnymi na prawo od Prawa i Sprawiedliwości – słyszę od Tomasza Grabarczyka z Konfederacji.

Rozmawiają z Agrounią Michała Kołodziejczaka, który jeszcze niedawno – na czele sadowników - blokował drogi. Wymieniani przez konfederatów są także: Marek Jurek, Kaja Godek, Mariusz Max Kolonko, a także Robert Gwiazdowski, który bez powodzenia na czele swojej partii Polska Fair Play startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Gdy pytamy o jedynkę i czołowe miejsca we Wrocławiu, wymieniony zostaje też... Paweł Kukiz. Na uwagę, że przecież liderzy PSL i sam Kukiz potwierdzili, że dogadali się w sprawie wspólnego startu, słyszymy: to, że niektórzy działacze mówią o dogadaniu się na 99 proc. wcale nie świadczy, że lider Kukiz15 pójdzie ostatecznie do wyborów z ludowcami. Cały czas rozmawiamy, a on znany jest z nagłych i zaskakujących zmian decyzji.

Jeśli jednak nie Kukiz, to może Kornel Morawiecki?

Na pytanie, czy brana jest pod uwagę współpraca i ewentualny start Kornela Morawieckiego z list Konfederacji we Wrocławiu - to przecież rozpoznawalna postać - no i na prawo od PiS, słyszymy stanowcze nie. - Pan Kornel poszedł do Sejmu z Kukiz15, potem porzucił ruch, by stworzyć własne ugrupowanie Wolni i Solidarni. Wspierał cały czas PiS i tak naprawdę skupił się na promowaniu syna – Mateusza Morawieckiego – mówi Tomasz Grabarczyk. Jeżeli nie Kornel Morawiecki, to kto stanie na czele wrocławskiej listy? Wskazywany jest Robert Grzechnik, wrocławski radny i miejscowy lider organizacji Wolność, Robert Iwaszkiewicz, współtwórca partii Korwin i były eurodeputowany, „jedynka” na listach Konfederacji w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, a także Krzysztof Bosak, były poseł, niegdyś na czele Młodzieży Wszechpolskiej, a obecnie jeden z liderów koalicji Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy, z ramienia której kandydował do Europarlamentu. Krzysztof Bosak zasłynął też startem w programie „Taniec z gwiazdami”. Czy tym razem zatańczy dla wyborców we Wrocławiu? - To będziemy wiedzieli najpewniej w przyszłym tygodniu, wciąż prowadzimy intensywne rozmowy na ten temat – słyszę od Tomasza Grabarczyka.

Czy tym razem pokonają próg?

Ostatniej kampanii Konfederaci nie mogą zaliczyć do udanych. W 2015 roku, w wyborach do Sejmu i Senatu, nie udało im się pokonać 5 procentowego progu. Choć niewiele brakowało, poprało ich 4,76 proc, wyborców. Nieco gorzej było w maju. W wyborach do Parlamentu Europejskiego, Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy, zdobyła 4,55 procentowe poparcie. Teraz – w sondażach – znów ocierają się o próg. W sondażu Social Changes przygotowanym 6 sierpnia, Konfederacja otrzymała 4 proc. poparcia. Wcześniejszy sondaż – przeprowadzony przez pracownię Estymator, dał im jeszcze mniej – 3,3 proc.

polecane: Flesz - Co piąta transakcja będzie wymagać użycia PIN-u

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 61

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-08-10T15:47:55 02:00, Zagadka:

Trudny wybór - świry, monarchiści, katotaliby z no-choice, idioci i faszyści. Kogo wybrać?

Oczywiście PiS razem budujemy eurosocjalizm!!

Z
Zagadka

Trudny wybór - świry, monarchiści, katotaliby z no-choice, idioci i faszyści. Kogo wybrać?

G
Gość
2019-08-10T07:20:28 02:00, Tylko ona!!!:

Godek, tylko Godek, proszę.... Szefowa no-choice dostanie we Wrocławiu takiego kopa, że może wreszcie z głodu w powietrzu zacznie myśleć.

Godek już wyleciała z Konfederacji także bez obaw bo chciała startować jako 1 z wawy a dostała Siedlce i się obraziła. Dobrze ze jej niestabilnosc emocjonalna wyszła przed wyborami

T
Tylko ona!!!

Godek, tylko Godek, proszę.... Szefowa no-choice dostanie we Wrocławiu takiego kopa, że może wreszcie z głodu w powietrzu zacznie myśleć.

l
lul
2019-08-09T00:51:22 02:00, lul:

DRÓB

DÖNER

DZICZYZNA

2019-08-09T01:18:44 02:00, Kapral:

Lewactwo to zaraza.

morda trepie

G
Gość
2019-08-09T10:40:57 02:00, ponury:

Konfederacja (Targowicka) czyli zbieranina oszołomów, nieudaczników i kłamców. Byle do koryta i byle dbać o interesy Kremla w Polsce!

Grzegorz Braun z Konfederacji sam złożył na siebie donos w sprawie podejrzenia o związki z rosyjska agentura. Prężnie działająca za rzod PiS prokuratura jeszcze nie zdążyła odnieść się do tego zawiadomienia. Nie dajmy się nabrać na bolszdeickie metody nadawania latek agentów itd. W obliczu braku argumentów np w sprawie kapitulacji w sprawie 447 tylko to im pozostało.

G
Gość
2019-08-09T08:23:54 02:00, Gość:

kolejne populistyczne i niby narodowe g...o , które tylko głośno krzyczy i nie ma nic do zaoferowania oprócz późniejszych złodziejstw i krętactw. Przykład jednego prawicowego miłośnika lotnictwa, znajomego kościoła, który nawet jak się wydało nie powiedział prawdy to obraz tego prawicowego g....na.

2019-08-09T10:04:58 02:00, Gość:

A znasz ich program? Usunięcie zusu, Pitu i citu, wprowadzenie bonu oswiatowego oraz suwerenna polityka międzynarodowa to coś czego Polsce potrzeba żeby ludziom zachciało się pracowac i nie być okradanym przez panstwo. Ale pewnie Ciebie to nawet nie interesuje bo masz 500plus które i tak o ironio sam sobie finansujesz z podatków.

2019-08-09T10:51:07 02:00, Igma:

Jaki Ty Mądry.

Amerykańskich filmów naoglądał się?

I Ty możesz zostać Indianinem.

To bardzo szybko idzie.

Interes nie powiódł się,

Bank na czas nie udzielił kredytu,

żona odeszła,

rodzina się odwróciła,

zachorowałeś ,

i co?

500 chujowo, ZUS chujowo, zasiłek też chujowo?

Widzę że cenisz bezpieczeństwo nad możliwość rozwoju i wykorzystywania szans. Wg mnie godne życie to możliwość podejmowania decyzji i ponoszenia ich konsekwencji, czego zaprzeczeniem jest socjalizm, który uczy bierności i karze za pracę i przedsiębiorczość. Obecnie 80% dochodu wraca do państwa w postaci podatków. Mam szczera nadzieje ze zostało w Polsce jeszcze trochę ludzi którzy mają w życiu inne wartości od Ciebie.

G
Gość
2019-08-09T10:53:39 02:00, Normalny:

Faszystowskie śmieci won z Wrocławia

Ojj nieładnie toz to mowa nienawiści! Zapomniałem że lewacki totalitaryzm działa w tej materii wybiórczo. Faszyzm uznaje zasadę wszyskto w państwie nic poza państwem czyli oddaje idee uni Europejskiej. Konfederacja natomiast chce redukcji organow państwa do kilku małych ministerstw oraz gospodarki wolno rynkowej bez zbędnych unijnych regulacji. Operujac pojęciami dobrze znac ich znaczenie.

K
Konfederacja
2019-08-09T15:12:15 02:00, Buhahaha:

NIEDOCZEKANIE- świry, faszyści, no-choice na ścianę wschodnią. Wrocław to Europa.

Chodzi Ci o Europe z flagami teczowego totalitaryzmu i wszechobecna cenzura i poprawnościa polityczna w myśl stalinowskiej zasady kto nie z nami ten faszysta? A może o ubogacanie kulturowe o benifecjentow programów socjalnych tworzących getta i nie garnacych się do pracy? To ja zdecydowanie wybieram swirow.

m
m. gessler

Bób, Seler, Włoszczyzna!

B
Buhahaha

NIEDOCZEKANIE- świry, faszyści, no-choice na ścianę wschodnią. Wrocław to Europa.

G
Gość
2019-08-09T10:53:39 02:00, Normalny:

Faszystowskie śmieci won z Wrocławia

LEPSZE BYŁO HASŁO HONOR - OJCZYZNA - SOCJALIZM

I
Igma
2019-08-09T08:23:54 02:00, Gość:

kolejne populistyczne i niby narodowe g...o , które tylko głośno krzyczy i nie ma nic do zaoferowania oprócz późniejszych złodziejstw i krętactw. Przykład jednego prawicowego miłośnika lotnictwa, znajomego kościoła, który nawet jak się wydało nie powiedział prawdy to obraz tego prawicowego g....na.

2019-08-09T10:04:58 02:00, Gość:

A znasz ich program? Usunięcie zusu, Pitu i citu, wprowadzenie bonu oswiatowego oraz suwerenna polityka międzynarodowa to coś czego Polsce potrzeba żeby ludziom zachciało się pracowac i nie być okradanym przez panstwo. Ale pewnie Ciebie to nawet nie interesuje bo masz 500plus które i tak o ironio sam sobie finansujesz z podatków.

Jaki Ty Mądry.

Amerykańskich filmów naoglądał się?

I Ty możesz zostać Indianinem.

To bardzo szybko idzie.

Interes nie powiódł się,

Bank na czas nie udzielił kredytu,

żona odeszła,

rodzina się odwróciła,

zachorowałeś ,

i co?

500 chujowo, ZUS chujowo, zasiłek też chujowo?

a
asdfg

myślę że jak napiszę paweł kukiz to polityczna prostytutka to się nie obrazi. tak przecież mówił o PSL

G
Gość
2019-08-09T08:23:54 02:00, Gość:

kolejne populistyczne i niby narodowe g...o , które tylko głośno krzyczy i nie ma nic do zaoferowania oprócz późniejszych złodziejstw i krętactw. Przykład jednego prawicowego miłośnika lotnictwa, znajomego kościoła, który nawet jak się wydało nie powiedział prawdy to obraz tego prawicowego g....na.

A znasz ich program? Usunięcie zusu, Pitu i citu, wprowadzenie bonu oswiatowego oraz suwerenna polityka międzynarodowa to coś czego Polsce potrzeba żeby ludziom zachciało się pracowac i nie być okradanym przez panstwo. Ale pewnie Ciebie to nawet nie interesuje bo masz 500plus które i tak o ironio sam sobie finansujesz z podatków.

Dodaj ogłoszenie