„Mój Wrocław” to wystawa prac plastycznych uczniów z autyzmem z Zespołu Szkół nr 16 we Wrocławiu

materiał informacyjny

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Ze względu na epidemię koronawirusa wystawa „Mój Wrocław” nie mogła odbyć się 2 kwietnia w Zamku w Leśnicy, dlatego prace plastyczne zostały przedstawione w specjalnym filmie. Twórczość uczniów z autyzmem, uczęszczających do Zespołu Szkół nr 16 we Wrocławiu, można podziwiać online.

Prace są wynikiem zafascynowania pięknem naszego miasta i ukazują je oczami naszych podopiecznych. Jest to, obok niezaprzeczalnej wartości artystycznej tych obrazów, dodatkowy ich atut, bo coraz większa część społeczeństwa słyszy o tym poniekąd „zagadkowym” i tajemniczym zaburzeniu i chcielibyśmy poznać, jak wygląda świat ludzi nim dotkniętych. Te dzieła pokazują ich wielką wrażliwość, ekspresję, ale także potrzebę pewnego upraszczania, porządkowania i syntetyzowania otaczającego świata.

Wystawa ta miała zostać otwarta w Zamku w Leśnicy 2 kwietnia bieżącego roku – z okazji kolejnych obchodów Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie. Niestety wybuch pandemii i związane z nim restrykcje odsunęły to wydarzenie na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Uważając, iż prace te nie powinny dłużej „dusić się” w zamknięciu pracowni plastycznej naszej placówki, nakręciliśmy krótki film przedstawiający pewną ich część. Niech nasza wystawa zaistnieje póki co w rzeczywistości wirtualnej. Ufamy, że przyjdzie czas na jej wyczekiwane otwarcie w pięknych wnętrzach Leśnickiego Zamku.

Film można zobaczyć na profilu facebookowym Zespołu Szkół nr 16 we Wrocławiu:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1350072348536807&id=394421650768553

Dodaj ogłoszenie