Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Mój reporter: Czemu mają służyć telewizory zamontowane w autobusach MPK?

Magdalena Kozioł
Tomasz Hołod
- Czemu mają służyć telewizory zamontowane w autobusach MPK? - pyta nasza Czytelniczka Bogna Milach. - Czemu je zainstalowano, zamiast np. naprawić hamulce w tramwajach, odświeżyć siedzenia w niektórych autobusach czy naprawić klimatyzację przed przyszłorocznymi upałami? Może lepiej zakupić nowy autobus albo tramwaj? Za każdym razem, gdy spotkałam się monitorem w autobusie, nie działał on albo jedyne co wyświetlał to datę, godzinę i napis "MKP" - dodaje.

Sprawą zajęła się reporterka Magdalena Kozioł:

Wrocławskie MPK tłumaczy: - Nie montujemy telewizorów w pojazdach. Obecnie instalujemy monitory LCD do obsługi systemu informacji pasażerskiej, które docelowo pojawią się w blisko 150 autobusach i 35 tramwajach - wylicza rzeczniczka firmy Agnieszka Korzeniowska.

- System ten jest w fazie testów, w związku z czym nie korzystamy jeszcze z pełni jego możliwości. Docelowo na ekranach monitorów będą wyświetlane przydatne pasażerom informacje, np. zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. System ten jest instalowany w ramach RPO dla Dolnego Śląska - projekt "Poprawa jakości i bezpieczeństwa komunikacji publicznej Wrocławia poprzez działania podejmowane przez MPK Sp. zoo.", co oznacza, że wydatki z nim związane pokrywa w blisko 85 proc. Unia Europejska - dodaje rzeczniczka.

Agnieszka Korzeniowska wyjaśnia, że pieniądze mogą być przeznaczone wyłącznie na ten cel, na który zostały przyznane, a realizacja projektu nie odbywa się kosztem innych niezbędnych w firmie działań.

- Wszystkie naprawy w tramwajach wykonywane są na bieżąco, a ich stan techniczny (także stan hamulców) nie budzi wątpliwości uprawnionych do jego oceny instytucji. Jeśli chodzi o siedzenia w pojazdach, MPK na wiosnę po raz kolejny wypierze ich materiałowe pokrycia. Usterki klimatyzacji w sezonie letnim usuwane są na bieżąco. Niestety ciągle zbyt mało naszych pojazdów ma klimatyzację, stąd przekonanie o tym, że ona jest, ale nie działa. Będzie się to poprawiać wraz z zakupami nowego taboru, bo wszystkie nowe pojazdy MPK będą obligatoryjnie wyposażone w klimatyzację - dodaje Korzeniowska.

MPK informuje, że w ramach dofinansowania z tego samego projektu unijnego, z którego sfinansowało system informacji pasażerskiej, spółka zakupiła też 8 niskopodłogowych WRAS-ów. - Proszę pamiętać, że dzięki innemu unijnemu projektowi kupiliśmy też 31 Skód 19T - kończy rzeczniczka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska