Mniejsze zainteresowanie WBO 2017

Redakcja
Udostępnij:
753 projekty zgłoszono do tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. To o kilkadziesiąt projektów mniej niż przed rokiem, ale liczba projektów może się jeszcze zwiększyć, bo wnioski można było wysyłać także pocztą. Tego, ile z nich zostanie poddanych pod głosowanie, dowiemy się za kilka miesięcy. Do podziału jest 25 mln zł. Aż cztery projekty dotyczą likwidacji buspasa na ul. Traugutta.

W ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, podobnie jak w ubiegłym roku, do podziału jest 25 mln zł. W każdym z 14 wydzielonych rejonów miasta zostanie wydanych 1,5 mln zł, a więc w sumie na wszystkie projekty rejonowe miasto wyda 21 mln zł. Na realizację projektów ogólnomiejskich pójdą kolejne 4 mln zł, przy czym wartość każdego z nich nie może przekroczyć 1 mln zł.

W ramach tej edycji WBO zgłoszono 203 projekty dotyczące zieleni i rekreacji, 170 projektów dotyczy inwestycji pieszo-rowerowych, 107 - drogowych, a 60 projektów dotyczy kwestii sportowych. Najwięcej projektów, 84 zgłoszono w centrum miasta (Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Świdnickie). Najmniej projektów, bo tylko 19, zgłoszono w rejonie Nowego Dworu i Muchoboru.

- W tym roku mamy więcej projektów dotyczących komunikacji publicznej. Widać też, że górują pomysły związane z zielenią i rekreacją - mówi Bartłomiej Świerczewski, dyrektor biura ds. partycypacji społecznej w magistracie.

Do tegorocznej edycji czterech liderów zgłosiło, w ramach projektów ogólnomiejskich, projekty dotyczące likwidacji buspasa na ul. Traugutta. Wśród pomysłów komunikacyjnych możemy wymienić też m.in.: tramwaj na Jagodno, budowę przystanków dla pasażerów prywatnych przewoźników przy ul. Dyrekcyjnej i Dawida, przedłużenie trasy tramwaju 33 do pętli na Sępolnie, wydzielenie buspasa na Kromera, Borowskiej, Strzegomskiej, Armii Krajowej, Dworcowej czy pl. Społecznym, utworzenie 10 ogrzewanych (w zimie) i klimatyzowanych (w lecie) przystanków autobusowych, budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Opolskiej z Karwińską.

Mieszkańcy Wrocławia chcą również walczyć ze smogiem. Dlatego wnioskują o zakup i montaż instalacji CityTree, która będzie pochłaniała smog i filtrowała powietrze.

Do 31 maja trwać będzie weryfikacja projektów. Na początku czerwca wszyscy liderzy zostaną poinformowani o jej wynikach. Potem rozpocznie się etap konsultacji z liderami, podczas których będzie można modyfikować projekty. Potem wszystkie zmodyfikowane projekty będą jeszcze raz zweryfikowane i te, które spełniają wymogi formalne, będą poddane głosowaniu we wrześniu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Komentarze 16

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Grzegorz
Cześć
Namawiamy Was do poparcia naszego projektu rewitalizacji ogólnodostępnego boiska do piłki nożnej na śródmieściu w ramach wrocławskiego budżetu obywatelskiego. www.zieloneboisko.wroclaw.pl .oraz na facebooku projekt329.
Może na nowym boisku wzrosną nowe gwiazdy Śląska.
Dzięki z góry
Grzegorz
W
Wrocławianin od pokoleń
Najgorsze co się może wydarzyć w społeczeństwie to zasiedzenie władzy, dochodzi wtedy do bardzo szkodliwego zjawiska-AROGANCJI.Wtedy władza jest głucha i ślepa lekceważąc swoich chlebodawców.Grupka darmozjadów terroryzuje życie dziesiątek tysięcy.Ostatni przykład to tzw. buspas na ul.Traugutta.Urzędnik odpowiedzialny przyznał,że nie przeprowadzono żadnych symulacji,nie wykonano żadnej symulacji itp działań.Grupka idiotów z magistratu pod wodzą prezydenta UKŁADKIEWICZA zasmrodziła życie ludziom,którzy mieszkają przy Traugutta tylko po to,żeby tramwaj,który 6 przystanków dalej ma pętle przejechał szybciej o parę minut.Paru bydlaków ostatnio zmieniło trasę autobusową linii D, z której korzystają tysiące obywateli pracujących na urzędników-darmozjadów mimo petycji,że ta zmiana jest szkodliwa.Jak długo WROCŁAW będzie cierpiał z powodu tych szmaciarzy darmozjadów,którzy mają gdzieś interesy życiowe mieszkańców i realizują swoje chore pomysły wytworzone w nieoduczonych umysłach.Nie ma sensu uczestniczyć w tym chorym systemie jaki powstał za rządów DUPKIEWICZA. Póki to historyczne i wspaniałe miasto będzie rządzone przez wieśniaka, który nie jest z Wrocławia a z jakiegoś zapyziałego Mikstatu władza będzie realizowała swoje wizje traktując mieszkańców jak bydło w zagrodzie,które mozna doić.Niedługo jednak ten ćwok zostawi to miasto.Niestety zostawi po sobie potężne długi :(
d
dlugo_pis
...na co?...na przelozenie wajchy dla motorniczego?bo ile może przejazd 3ch przystanków kosztować budżet?do tego proponuje by tramwaje kursowaly do 24 to będzie w porządku dla tych co pracują do 22giej na 2ga zmianę...zwlaszcza ze to emigranci z Ukrainy co nam ukladaja towar na polkach...
M
MarekJ
Świetny przykład manipulacji informacją. W tytule czytamy "Mniejsze zainteresowanie WBO 2017" a później, że nie policzono jeszcze projektów złożonych w formie papierowej. Ale sensacja gotowa a po komentarzach widzę, że efekt został osiągnięty.
j
ja
Bo ludzie już się połapali, że to ściema, a urzędasy wybierają i tak tylko to co im się podoba. Cztery wnioski o likwidację buspasa na Traugutta i oczywiście wszystkie 4 zostaną odrzucone, bo są nie na rękę urzędasom. Do d..... z takim WBO, jak i tak urzędasy akceptują to co oni chcą, dlatego ja w tym roku też to zlewam i nie biorę udziału w tej farsie.
.
Zainteresowanie jest mniejsze, bo WBO chyba nie działa tak, jak powinno. Nie wygrywają projekty naprawdę potrzebne, ułatwiające codzienność mieszkańców. Wygrywa budowa pomnika, który ostatecznie nikogo nie obchodzi, budowa ścieżki rowerowej na pasie jezdni, na którym rowerzystę trudno dostrzec, budowa karmnika dla ptaków, co jest rzeczą ważną, ale nie niezbędną dla mieszkańców.
b
buba
by kolesiom durnia żyło się godnie za pieniądze wroclawian
b
bolo
obowiązek zamieszkiwania w centrum Wrocławia - wtedy wszelkie bolączki związane z życiem miasta będa bliskie ciału
j
jan pradera
proszę o przypomnienie, czy "zepsucie" ulicy św. Antoniego było z WBO?
wydano prawie 500 000 zł i mamy bajzel na ulicy na całego!!!
beton, taksówki na całej ulicy, brak monitoringu miejskiego, itd....
D
Dudek - kierowca terenowca
Wnioskuję o wydalenie z Wrocławia chłopka z Mikstatu. Mieszkańcy nawet opłaca mu bilet w jedną stronę, aby już nigdy nie wrócił.
b
buba
i tak karuzela dymanicznego profitowania się kręci ku radości kolesiów magistrackich
t
taka prawda
Kolejne kosztowne gadżety, które mają napchać kabzy kolesiów durnia (by żyło się godnie).
Coś tak, jak otworzyć okna i uruchomić klimatyzację na pełen zakres.
Dureń w radosnym szale wycina drzewa gdzie tylko się da. W zamian będą stawiać sztuczne drzewa i za pomocą elektryczności (z opalanych węglem elektrowni) "czyścić" powietrze.
Może tak podać imiennie wnioskodawców :)
R
R2r
W ramach wbo nominalnie może być sfinansowanych tylko 60 projektów, więc co za różnica, czy złożono 100, czy 1000. Chociaż w zasadzie lepiej byłoby, gdyby to było 100. Mniejszy wybór, łatwiej wybrać. Ważniejsze jest, żeby projekty były sensowne...
a
af
z jakąkolwiek szeroko rozumiana demokracją więc leja równo!!!
k
ktostam
Projekty związane z inżynierią ruchu w ogóle nie powinny być poddawane pod głosowanie. Tym powinni się zajmować specjaliści. Po reakcjach ludzi na zwężanie ulic w centrum widać, że większość osób nie ma bladego pojęcia w tej materii.
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie