Młodzież w walce o zdrowie. O problemach, profilaktyce i opiece zdrowotnej porozmawiamy podczas Konferencji w sprawie przyszłości Europy

Materiał informacyjny Parlamentu Europejskiego
W dobie pandemii troska o zdrowie fizyczne i psychiczne swoje i swoich bliskich stała się priorytetem. Ograniczenie kontaktów społecznych, zmniejszenie aktywności fizycznej, zwiększony poziom stresu to nie jedyne konsekwencje, z jakimi mierzą się obywatele wszystkich krajów. Globalna pandemia pokazała nam również, jak kruche jest ludzkie życie i jak ważna jest profilaktyka oraz dbanie o zdrowie.

Ten ważny dla każdego temat będzie omawiany na wyjątkowym wydarzeniu, jakim jest Konferencja w sprawie przyszłości Europy. Ponadto każda młoda osoba może wziąć udział w dyskusji i podzielić się swoimi pomysłami za pośrednictwem platformy youthideas.eu. Podpowiadamy, jak zaangażować się w sprawy ważne dla nas wszystkich i wpłynąć na przyszłość Europy.

Które tematy związane ze zdrowiem najbardziej niepokoją europejską młodzież?

Młodzi ludzie z pokolenia Z mają nieco inne priorytety i spojrzenie na świat niż ludzie należący do wcześniejszych pokoleń. Młode pokolenie bardzo poważnie podchodzi do kwestii ekologii i dostrzega, jak wielki wpływ ma ona na nasze codzienne życie i zdrowie. Dlatego wielu młodych ludzi widzi potrzebę ograniczenia spożywania mięsa i przejście na diety roślinne. Zależy im również na edukacji ekologicznej w szkołach i promowaniu zdrowego trybu życia. Młodzież dostrzega też poważny problem w obszarze profilaktyki zdrowia psychicznego, który uważa za zaniedbany. Ponadto jak wynika z badań, pokolenie Z chce ograniczać czas spędzany w mediach społecznościowych, bo czuje przesyt informacjami, co przyczynia się do wzrostu poziomu stresu. Co więcej, poważnie podchodzi do problemu uzależnień od mediów społecznościowych.

Konferencja w sprawie przyszłości Europy, temat zdrowia to priorytet!

Pandemia, narastający problem chorób cywilizacyjnych, takich jak otyłość i nadwaga, choroby serca, choroby psychiczne i różnego typu alergię to tematy ważne dla coraz większego grona osób. Dlatego też jest to jeden z priorytetów, które będą omawiane podczas Konferencji w sprawie przyszłości Europy. Do debaty, może dołączyć każdy, kto czuje taką potrzebę i ma pomysł, jak można zadbać o zdrowie. Niezależnie od miejsca zamieszkania, wykształcenia, każdy obywatel Unii Europejskiej może przesłać swój pomysł za pośrednictwem przeznaczonej do tego platformy - youthideas.eu. Platforma cyfrowa to centrum konferencji: pozwala włączyć się i zabrać głos podczas konferencji.

Masz wiedzę i pomysły na temat zdrowia – podziel się swoją opinią za pomocą platformy youthideas.eu

Każda młoda osoba, która chce mieć realny wpływ na przyszłość Europy może skorzystać z platformy youthideas.eu: https://www.youthideas.eu/pl, która przeznaczona jest do dzielenia się swoimi pomysłami oraz przemyśleniami związanymi m.in. ze zdrowiem i ochroną zdrowia. Przesłane przez tę platformę koncepcje zostaną opublikowane na stronie, a inni użytkownicy będą mogli je lajkować i komentować. Każdy pomysł można omówić z innymi użytkownikami platformy, dzięki temu może on zostać dopracowany lub rozbudowany.

Ponadto pomysły zebrane na tej platformie trafią pod lupę zespołu młodych redaktorów i wszystkie będą dostępne dla obywateli i decydentów dzięki funkcji „Przeszukuj pomysły” na platformie. A do tego uczestnicy Europejskiego Spotkania Młodzieży 2021 (EYE2021) online, jak i offline, będą mogli wziąć udział w warsztatach podczas których będą mieli szansę omówić i rozwinąć najbardziej popularne i najczęściej powtarzające się pomysły. Podczas sesji plenarnej kończącej EYE2021, uczestnicy będą głosować, aby wyłonić najważniejsze pomysły młodzieży. Pomysły, które zdobędą największe poparcie, trafią do sprawozdania z pomysłami młodzieży na Konferencję w sprawie przyszłości Europy. Zapoznają się z nimi członkowie konferencji i posłowie do Parlamentu Europejskiego.

Materiał oryginalny: Młodzież w walce o zdrowie. O problemach, profilaktyce i opiece zdrowotnej porozmawiamy podczas Konferencji w sprawie przyszłości Europy - Polska Times