Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Młodzież garnie się do pracy

Marcin Kaźmierczak
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nadodrze” zatrudni na wakacje 130 młodych osób

Stu trzydziestu młodych głogowian podzielonych na dwie kategorie wiekowe będzie mogło sobie dorobić dzięki jubileuszowej, dziesiątej już edycji programu "Wakacyjna praca dla młodych" organizowanego przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Nadodrze" przy wsparciu Gminy Miejskiej Głogów.

Losowanie grupy szczęsliwców odbyło się we wtorkowe przedpołudnie w holu Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Poprowadził je Mateusz Kowalski, starszy specjalista ds. informacji społecznej SM Nadodrze. Mógł w nim wziąć udział każdy uczący się młody człowiek pomiędzy szesnastym a dwudziestym piątym rokiem życia.

Chętnych na podjęcie pracy było przeszło 330 osób, które zamiast leniuchować, wolą sobie dorobić. Młodzi ludzie zostali podzieleni na dwie grupy, osobno młodociani 16-17 latkowie oraz pełnoletni.

Z każdej puli zostało wylosowanych 65 nazwisk oraz dodatkowo 5 osób na listę rezerwową, w razie, gdyby ktoś zrezygnował.
Szczęśliwcy dodatkowo zostali podzieleni na dwa turnusy. Pierwszy rusza już 6 lipca i potrwa do 17 lipca, drugi zaś odbędzie się w dniach 20-31 lipca.

- Będą oni wykonywali proste prace porządkowe i konserwatorskie, takie jak malowanie, czyszczenie chodników i piwnic, a także dbanie o zieleń - mówi M. Kowalski.

Pieczę nad młodymi pracownikami będą sprawowali kierownicy poszczególnych jednostek.

- Będziemy starali się wysyłać młodzież na ich własne osiedla. Liczymy, że w ten sposób będą się oni bardziej przykładali się do obowiązków, a później bardziej dbali o porządek na swoich osiedlach. Wiadomo, że bardziej szanuje się to, w co włożyło się własną pracę - kontynuuje M. Kowalski.

Podczas tegorocznych wakacji młodzi głogowianie za dwa tygodnie pracy po sześć godzin dziennie na rzecz spółdzielni zarobią nieco więcej, niż w poprzednim roku, bo 500 złotych brutto.

Z każdym z pracowników spółdzielnia podpisze umowę-zlecenie. Znajdą się w niej zapisy zabezpieczające spółdzielnię przed przykrymi sytuacjami, które czasami zdarzały się w przyszłości.

- Chcemy się zabezpieczyć na wypadek, gdyby któraś z wylosowanych osób na przykład uchylała się od przychodzenia do pracy. Wtedy z taką osobą zostanie rozwiązana umowa - kończy M. Kowalski.

Niemal wszyscy młodzi ludzie zapytani, na co przeznaczą zarobione pieniądze, odpowiadali bez wahania, że na wakacyjne wyjazdy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska