Młody wrocławianin robi najlepsze zdjęcia! Mateusz Piesiak...

  Młody wrocławianin robi najlepsze zdjęcia! Mateusz Piesiak znów nagrodzony

  Joanna Urbańska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  19-letni Mateusz Piesiak, jako jedyny Polak, zdobył dwie nagrody w konkursie Siena International Photography Awards. To zdjęcie nagrodzono w kategorii
  1/21

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©fot. Mateusz Piesiak

  Sukces młodego wrocławianina. 19-letni Mateusz Piesiak, jako jedyny Polak, zdobył dwie nagrody w konkursie Siena International Photography Awards. To duży sukces, bo do konkursu zgłoszono ponad 15 tysięcy zdjęć z ponad 100 krajów.
  W ubiegłą sobotę we włoskim mieście Siena wrocławianin Mateusz Piesiak odebrał dwie nagrody za najlepsze zdjęcia w konkursie Siena International Photography Awards. 19-latek otrzymał złote kule w kategoriach "Dzika przyroda" oraz "Student". - Ze swojego sukcesu tym bardziej się cieszę, ponieważ na konkurs ten nadesłano ponad 15 tysięcy zdjęć z ponad 100 krajów z całego świata, a zatem jest to jeden z największych konkursów fotograficznych - mówi Mateusz, który oprócz tego, że robi przepiękne zdjęcia, gra też na fortepianie i rysuje - oczywiście głównie dziką przyrodę.

  To właśnie nią Mateusz interesuje się od zawsze.
  A od kilku lat w sposób szczególny przygląda się ptakom. Na początku obserwował je za pomocą lornetki. Jednak większość ptaków była poza jej zasięgiem. - Potrzebowałem czegoś z większym przybliżeniem. Postanowiłem kupić specjalną lunetę do obserwacji ptaków. Myślę, że przełom nastąpił w 2007 roku, gdy byłem w 5 klasie. Wtedy dostałem od rodziców moją pierwszą lustrzankę – mówił nam niedawno o sobie.

  Zobacz: Wrocławianin nagrodzony przez BBC za piękne zdjęcie sowy

  Złote kule Siena International Photography Awards nie są pierwszymi nagrodami Mateusza. Młody wrocławianin już dwa razy został nagrodzony w konkursie BBC. Najpierw jako 15-latek zdobył główną nagrodę w kategorii młodzieżowej w fotograficznym konkursie Wildlife Photographer of The Year organizowanym przez BBC Wildlife Magazine i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Wtedy jury urzekło jego zdjęcie, przedstawiające ostrygojady na nowojorskiej plaży.  Dwa lata temu, 17-letni wówczas Mateusz, został nagrodzony w konkursie Wildlife Photographer of The Year za przepiękne zdjęcie sowy uszatej.  Mateusz jest też laureatem konkursów takich jak: Asferico Photo Contest 2015 - Finalist, Memorial Maria Luisa 2014 - I miejsce w kategorii do lat 22, Oasis Photo Contest - Tytuł: Best International Oasis Photographer 2014 i wielu innych.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pasja wg Mateusza

  --- (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Gratuluję zamiłowania

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Heh..

  Koń (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 11

  Szkoda, że w dzisiejszych czasach o "piękności" zdjęcia świadczy dobra obsługa photoshopem.... Sztuką jest osiągnąć podobny efekt bez używania tych programów.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Koński łeb

  Arti (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

  Co ty mozesz wiedzieć o fotografowaniu przyrody. Godziny spedzone na mrozie, w błocie, w czatowni. Właśnie tego efektem sa te zdjecia - koński łbie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mega fota

  wroclawianin 100% (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10

  robi wrazenie!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pikne.

  As (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10

  Good luck man!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  G R A T U L A C J E ! ! !

  Wrocławianka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 30

  Gratuluję szczerze i z całego serca! Przepiękne zdjęcia, wspaniały talent! Życzę samych sukcesów i spełnienia marzeń. :-)))

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gratulacje!

  M. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20

  Zarówno zdjęć jak i talentu :)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo