Łukasz Konstanty
Podczas sobotnich zmagań w Orlen Cup w Łodzi Pia Skrzyszowska wygrała bieg na 60 metrów przez płotki. Sukces powtórzyła w Toruniu. Fot. PAP/Marian Zubrzycki
Pia Skrzyszowska, Ewa Swoboda, Damian Czykier i Patryk Dobek to tylko wybrani polscy lekkoatleci, którzy w środowy wieczór pojawili się w Toruniu podczas halowego mityngu ORLEN Copernicus Cup. Wśród uczestników zmagań nie zabrakło także wielkich światowych gwiazd. Zobacz, jak wyglądała nasza relacja tekstowa!

Mityng ORLEN Copernicus Cup w Toruniu

Po sobotnich występach w Łodzi przyszedł czas na lekkoatletyczne zmagania w Toruniu. Zobacz, jak Polacy radzą sobie w rywalizacji z zagranicznymi gwiazdami. Śledź naszą relację na żywo!
20:2508.02.2023

ORLEN Copernicus Cup 2023 dobiegł końca.

20:2308.02.2023

Znamy już ostatniego zwycięzcę ORLEN Copernicus Cup. Konkurs skoku o tyczce wygrał Filipińczyk Ernest John Obiena.

20:1408.02.2023

To już ostatnie chwile ORLEN Copernicus Cup. W konkursie skoku o tyczce pozostało już tylko dwóch zawodników

19:5608.02.2023

Piotrowi Liskowi nie udało się pokonać wysokości 5,82 m. Polak ostatecznie zajął szóste miejsce. Wciąż jednak nie wiadomo, kto okaże się zwycięzcą w tej konkurencji.

19:5108.02.2023

Mujinga Kambundji wygrała bieg na 60 metrów (czas: 7,06 s). Ewa Swoboda zajęła drugą lokatę (7,11).

19:4708.02.2023

Trwa konkurs skoku o tyczce. Piotr Lisek zaliczył już 5,72 m, opuścił wysokość 5,77, a pierwsza próba na 5,82 m była nieudana

19:4408.02.2023

Szwed Andreas Kramer wygrał bieg na 800 metrów. Najlepszy z Polaków, Mateusz Borkowski, był czwarty.

19:3908.02.2023

Grek Mitiadis Tentoglou wygrał konkurs skoku w dal (8,40 m). Najlepszy z Polaków, Gabriel Dziełakowski, był piąty

19:3508.02.2023

Dwie Polki pobiły rekordy życiowe na 800 metrów - szósta Margqrita Koczanowa uzyskała czas 2:02,36, z kolei nowy rekord Angeliki Sarny to 2:02,74

19:3208.02.2023

1:57,90 - taki czas uzyskała najlepsza w biegu na 800 metrów Keely Hodgkinson

19:2108.02.2023

Daniel Roberts (USA) wygrał bieg na 60 metrów przez płotki mężczyzn. Jakub Szymański zajął trzecie miejsce.

19:1308.02.2023

Konkurs skoku wzwyż wygrał Nowozelandczyk Hamish Kerr (2,27)

19:0608.02.2023

Pia Skrzyszowska wygrała bieg na 60 metrów przez płotki. Polka uzyskała czas 7,79 s

19:0008.02.2023

Bieg na 3000 metrów kobiet zdominowały Etiopki. Wygrała Freweyni Haylu. Najlepsza z Polek, Martyna Galant zajęła szóste miejsce. Z kolei dziesiąta Beata Topka czasem 9:03,51 ustanowiła rekord życiowy

18:4808.02.2023

Piotr Lisek (skok o tyczce) za drugim podejściem pokonał wysokość 5,52 m. Wciąż bez udanego skoku Wojciechowski i Sobera.

18:4308.02.2023

Drugie miejsce na tym dystansie zajęła Weronika Lizakowska. Z kolei piąta na mecie Aleksandra Płucińska pobiła rekord życiowy.

18:4008.02.2023

4:16,19, czas lepszy niż obowiązujący rekord Europy, uzyskała Etiopka Gudaf Tsegay w biegu na milę. Rekordu świata pobić się nie udało (zabrakło niespełna trzech sekund).

18:3508.02.2023

Żadnemu z trzech polskich tyczkarzy (Wojciechowski, Sobera, Lisek) nie udało się w pierwszej próbie pokonać wysokości 5,52 m

18:2908.02.2023

Szwed Carl Bengstroem wygrał bieg na 400 metrów mężczyzn. Kajetan Duszyński z rekordem życiowym 46,70 zajął czwarte miejsce.

18:2508.02.2023

Norbert Kobielski zakończy rywalizację w skoku wzwyż na trzeciej pozycji. Polak był bliski udanego skoku na 2,27 m.

18:2108.02.2023

Holenderka Lieke Klaver z czasem 51,14 okazała się najlepsza w biegu na 400 metrów. Kinga Gacka zajęła czwarte miejsce

18:1508.02.2023

Norbert Kobielski skoczył z kolei 2,24 m! Mateusz Kołodziejski z tą wysokością już sobie nie poradził.

18:1308.02.2023

Mateusz Kołodziejski w trzeciej próbie (skok wzwyż) uporał się z wysokością 2,21 m

18:1108.02.2023

Rekordy życiowe na tym dystansie ustanowili Filip Rak (dziewiąty, czas 3:40,90) i Michał Groberski (dziesiąty, 3:42,60)

18:0808.02.2023

Michał Rozmys zajął czwarte miejsce w biegu na 1500 metrów. Zwyciężył Francuz Azeddine Habz

18:0408.02.2023

W eliminacjach biegu na 60 metrów kobiet Ewa Swoboda i Amerykanka Kayla White uzyskały najlepszy czas - 7,17. Z kolei siódmy czas uzyskała Martyna Kotwiła (7,31).

18:0208.02.2023

Trwa rywalizacja w skoku wzwyż. Norbert Kobielski za pierwszym podejściem zaliczył wysokość 2,15 i 2,21 (zrezygnował ze skakania na 2,18)

17:5308.02.2023

W tej samej konkurencji wśród panów trzeci czas eliminacji uzyskał Jakub Szymański (7,59). Ósmy czas uzyskał Krzysztof Kiljan, a dziewiąty Damian Czykier

17:5008.02.2023

Za nami już biegi eliminacyjne na 60 metrów przez płotki pań. Pia Skrzyszowska wygrała swój bieg z czasem 7,91 (łącznie trzeci czas). Ósmy czas eliminacji uzyskała Weronika Nagięć

17:4908.02.2023