MISTRZOWIE SMAKU | Wręczyliśmy nagrody 12 września w Legnicy...

  MISTRZOWIE SMAKU | Wręczyliśmy nagrody 12 września w Legnicy w Akademii Rycerskiej oraz 3 października w Poznaniu!

  js

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  MISTRZOWIE SMAKU | Wręczyliśmy nagrody 12 września w Legnicy w Akademii Rycerskiej oraz 3 października w Poznaniu!
  Zakończyło się głosowanie na Mistrzów Smaku 2018 w plebiscycie pod patronatem Cezarego Przybylskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się 12 września w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej, a dodatkowe wręczenie nagród zwycięzcom wojewódzkim miało miejsce 3 października na targach Polagra Gastro/Invest Hotel w Poznaniu. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom! Zobaczcie, kto zwyciężył w każdej z 12 kategorii.
  MISTRZOWIE SMAKU | Wręczyliśmy nagrody 12 września w Legnicy w Akademii Rycerskiej oraz 3 października w Poznaniu!

  KLIKNIJ I ZOBACZ 36 MISTRZÓW I WICEMISTRZÓW DOLNEGO ŚLĄSKA

  OBEJRZYJ ZDJĘCIA Z GALI ROZDANIA NAGRÓD W LEGNICY!


  Zobacz, jak zwycięzcy województwa dolnośląskiego odbierali najwyższe wyróżnienia na targach Polagra Gastro/Invest Hotel 2018:


  Od lewej: Janusz Bukała (Kucharz Roku), Łukasz Kulikjan (Kelner Roku), Małgorzata i Dariusz Stańczyk (Restauracja Księżyc) i Katarzyna Byczko (Cukiernia Cynamon)
  Więcej zdjęć - KLIKNIJ TUTAJ


  Zobacz ostateczne wyniki finału wojewódzkiego:

  KLIKNIJ i wybierz kategorię:

  Kucharz Roku
  Kelner Roku
  Restauracja Roku
  Cukiernia/Kawiarnia Roku
  Bar/Jadłodajnia/Bistro Roku


  Zobacz ostateczne wyniki w kategoriach wojewódzkich

  KLIKNIJ i wybierz kategorię:

  Barman Roku
  Lody Roku
  Pizza Roku
  Wegetariańska Restauracja Roku
  Burger Roku
  Sushi Roku
  Piekarnia Roku


  Zobacz zwycięzców powiatowych kategorii Kucharz Roku i Kelner Roku

  Zobacz zwycięzców powiatowych kategorii Kucharz Roku i Kelner Roku

  54

  Fot. Liderzy z największą liczbą punktów w powiatach - Janusz Bukała, Kucharz Roku powiatu ząbkowickiego (po lewej) i Tomasz Płatek, Kelner Roku we Wrocławiu (po prawej)  KLIKNIJ i zobacz nominacje
  w komentarzach na Facebooku:

  Restauracje | Kucharze | Kelnerzy | Barmani | Cukiernie/Kawiarnie | Piekarnie | Lody | Pizza


  ► W tym roku na Dolnym Śląsku po raz pierwszy zostały przyznane tytuły Mistrzów Smaku dla najlepszych lokali i pracowników gastronomii.
  ► Laureaci zostali wybrani w wielkim plebiscycie osobno w każdym powiecie naszego województwa.
  ► Na kucharzy, kelnerów, barmanów czekały atrakcyjne nagrody, a na lokale gastronomiczne - kampanie promocyjne.
  ► Zwycięzcy w wojewódzkim finale odebrali specjalne wyróżnienia podczas Międzynarodowych Targów Gastronomicznych POLAGRA Gastro i Invest Hotel w Poznaniu - największej i najważniejszej imprezy w branży gastronomicznej w Polsce

  W gastronomii najważniejsza jest ocena klientów. Wszystko jedno, czy prowadzi się dużą restaurację czy małą jadłodajnię liczy się dobry smak i miła obsługa. W wielki plebiscycie Mistrzowie Smaku 2018 laureatów prestiżowych tytułów i cennych nagród wybiorą ci, którzy mają największe prawo do oceny gastronomików - ich klienci.

  Dwa etapy głosowania

  W pierwszym etapie plebiscytu, osobno we Wrocławiu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Legnicy i wszystkich dolnośląskich powiatach, zostały przyznane tytuły Kucharz Roku, Kelner Roku, Restauracja Roku, Bar/Jadłodajnia/Bistro Roku oraz Cukiernia/Kawiarnia Roku. Laureaci w każdej z tych kategorii, poza dyplomami, zdobyli także awans do wojewódzkiego finału, który wyłonił najlepszych na Dolnym Śląsku.

  Tu możesz sprawdzić końcowe wyniki głosowania powiatowego

  Wybierz miasto lub powiat, a następnie przewiń do wybranej kategorii:
  Kucharz, Kelner, Restauracja, Bar|Jadłodajnia, Kawiarnia|Cukiernia Roku:

  Jelenia Góra
  LegnicaWrocławWałbrzych
  bolesławieckidzierżonowskigłogowski
  górowskijaworskijeleniogórski
  kamiennogórskikłodzkilegnicki
  lubańskilubińskilwówecki
  milickioleśnickioławski
  polkowickistrzelińskiśredzki
  świdnickitrzebnickiwałbrzyski
  wołowskiwrocławskiząbkowicki
  zgorzeleckizłotoryjski


  Wojewódzkie kategorie plebiscytu

  Niezależnie od głosowania w miastach i powiatach, nagrody zostały przyznane także w wojewódzkich kategoriach plebiscytu. Wyniki głosowania publiczności zdecydowały o tym, kto zdobył tytuł Barmana Roku. Na lokale gastronomiczne czekały wyróżnienia w kategoriach: Lody Roku, Pizza Roku, Restauracja Wegetariańska Roku, Sushi Roku, Burger Roku. W plebiscycie zostali nagrodzeni także producenci pieczywa z naszego województwa, którzy powalczyli o prestiżowy tytuł Piekarnia Roku.

  Wielka promocja nie tylko dla zwycięzców

  - Już sam udział w naszym plebiscycie gwarantuje promocję o dużym zasięgu - mówi Anna Bijak-Bednarska, dyrektor marketingu "Gazety Wrocławskiej". - Przez prawie dwa miesiące, na łamach gazety i w internecie będziemy prezentować liderów rankingów, które będą na żywo aktualizowane w naszym serwisie. Opublikujemy galerie liderów w internecie, będziemy ich prezentować także na Facebooku - na fanpage'ach serwisów naszemiasto.pl i na fanpage'u "Gazety Wrocławskiej", który ma ponad 90 000 fanów. Dodatkowo dla wszystkich uczestników plebiscytu przygotowujemy bezpłatne materiały promocyjne, które pomogą zdobywać głosy klientów.

  Gala Mistrzów Smaku
  i nagrody na targach w Poznaniu

  We wrześniu odbyło się uroczyste zakończenie naszej akcji na Dolnym Śląsku, podczas którego zwycięzcom powiatowym i laureatom wojewódzkim wręczyliśmy dyplomy i nagrody.

  Dodatkowe, wyjątkowe wyróżnienie czekało na Kucharza Roku, Kelnera Roku, Restaurację Roku oraz Cukiernie/Kawiarnię Roku na Dolnym Śląsku, czyli na zwycięzców wojewódzkich finałów powiatowych kategorii plebiscytu. Otrzymali oni zaproszenie do Poznania na Międzynarodowe Targi Gastronomiczne POLAGRA Gastro i Invest Hotel, które odbyło się w dniach 1-4 października br. To najważniejsza impreza targowa w branży gastronomicznej w Polsce. Sercem targów jest co roku strefa kulinarna, w której rozgrywa się m.in. najważniejszy w polskiej gastronomii konkurs dla profesjonalistów, czyli Kulinarny Puchar Polski (KLIKNIJ i odwiedź stronę targów)

  Przed ogłoszeniem wyników konkursu, na głównej targowej scenie statuetki odebrali zwycięzcy plebiscytu Mistrzowie Smaku ze wszystkich województw, a wśród nich laureaci z Dolnego Śląska. Cała uroczystość była na żywo transmitowana na stronach wielu serwisów internetowych w Polsce.

  Czytaj więcej o targach POLAGRA Gastro i Invest Hotel
  Gastronomiczny przewodnik po Dolnym Śląsku

  Wielką promocję zwycięzcom plebiscytu zapewnił także specjalny dodatek "Mistrzowie Smaku 2018", który po zakończeniu głosowania został dołączony do całego nakładu "Gazety Wrocławskiej". Zaprezentowaliśmy w nim laureatów plebiscytu. Dołączenie dodatku było zapowiadane nie tylko w gazecie i w internecie, lecz także na Facebooku oraz na antenach lokalnych rozgłośni radiowych. Dzięki temu z pewnością stał się on prawdziwym gastronomicznym przewodnikiem po Dolnym Śląsku.

  Stowarzyszenia Kucharzy Polskich patronem plebiscytu

  Patronem plebiscytu Mistrzowie Smaku jest Stowarzyszenie Kucharzy Polskich (www.kucharze.pl, www.facebook.com/Stowarzyszenie.Kucharzy.Polskich). To jedna z najstarszych organizacji kulinarnych w Polsce, założona w 1997 roku, zrzeszająca najlepszych kucharzy z całego kraju. Stowarzyszenie ufundowało prestiżowe nagrody laureata w kategorii Kucharz Roku.

  Ważne terminy

  • Głosowanie w plebiscycie rozpoczęło się w piątek, 15 czerwca.
  • Głosowanie w powiatowych kategoriach (Restauracja Roku, Bar/Jadłodajnia Roku, Kucharz Roku, Kelner Roku, Cukiernia/Kawiarnia Roku było prowadzone w dwóch etapach.
  • Na nominacje kandydatów czekaliśmy do 26 czerwca do końca dnia.
  • Pierwszy, powiatowy etap trwał do 17 lipca do godz. 20.59.59..
  • Zwycięzcy z każdego miasta i powiatu awansowali do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie głosowania.
  • Głosowanie w wojewódzkim finale rozpoczęło się 20 lipca i trwało do 1 sierpnia do godz. 20.59.59.
  • Głosowanie w wojewódzkich kategoriach plebiscytu rozpoczęło się 15 czerwca i trwało także do środy, 1 sierpnia o godz. 20.59.59.


  Nagrody dla kelnerów, kucharzy

  Etap powiatowy

  Kelnerzy i kucharze, którzy w pierwszym etapie plebiscytu, w każdym mieście lub powiecie uzyskali najwięcej głosów zdobyli:
  • tytuł Kelnera Roku lub Kucharza Roku w powiecie
  • prezentację w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"
  • dwuosobowe zaproszenie na wydarzenie artystyczne na Dolnym Śląsku
  • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu (z zachowaniem głosów zdobytych w pierwszym etapie głosowania)
  • fartuch kucharski lub zapaskę kelnerską odpowiednio dla kategorii Kucharz Roku i Kelner Roku
   Zwycięzca w wojewódzkim finale w kategorii Kucharz Roku otrzymał także nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Kucharzy Polskich:
   • możliwość przystąpienia do Stowarzyszenia z 50-procentową zniżką na opłatę członkowską - w ramach członkostwa certyfikat i haftowany emblemat stowarzyszenia
   • bezpłatny udział w przyszłorocznych XVI Mistrzostwach Polski w Potrawach z Ryb Morskich Dorszowe Żniwa 2019 - jednej ważniejszych imprez kulinarnych w Polsce (nagroda nie obejmuje noclegu)
   • zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Sylwestrze Szefów Kuchni i Cukierni (nagroda nie obejmuje noclegu)

   Laureaci drugich i trzecich miejsc otrzymają dwuosobowe zaproszenie na wydarzenie artystyczne na Dolnym Śląsku.

   Wojewódzki finał
   • Na laureatów miejsc od 1 do 6 w kategoriach Kelner Roku i Kucharz Roku, którzy w wojewódzkim finale zdobyli najwięcej głosów, czekały nagrody:
    • laureaci miejsc 1-3 w obu kategoriach otrzymają pobyt w Zamku Kliczków    • laureaci miejsc 4-6 otrzymają vouchery do DAY SPA

    GŁÓWNA NAGRODA


    Zwycięzcy w wojewódzkim finale w kategoriach Kucharz Roku i Kelner Roku otrzymali statuetki, które zostały wręczone podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu Mistrzowie Smaku na targach POLAGRA Gastro i Invest Hotel w Poznaniu

   Zwycięzca w wojewódzkim finale w kategorii Kucharz Roku otrzymał także nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Kucharzy Polskich:
   • możliwość przystąpienia do Stowarzyszenia z 50-procentową zniżką na opłatę członkowską - w ramach członkostwa certyfikat i haftowany emblemat stowarzyszenia
   • bezpłatny udział w przyszłorocznych XVI Mistrzostwach Polski w Potrawach z Ryb Morskich Dorszowe Żniwa 2019 - jednej ważniejszych imprez kulinarnych w Polsce (nagroda nie obejmuje noclegu)
   • zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Sylwestrze Szefów Kuchni i Cukierni (nagroda nie obejmuje noclegu)

   Nagrody dla barmanów


   Barmani, którzy zdobędą najwięcej głosów otrzymają:
   • tytuł Barmana Roku na Dolnym Śląsku
   • dyplom Mistrzowie Smaku
   • pobyt w hotelu SPA na Dolnym Śląsku
   • zaproszenie na uroczystą galę plebiscytu
   • prezentacje w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"

   Barmani, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce w rankingu otrzymają:
   • zaproszenie na uroczystą galę plebiscytu
    • do wyboru voucher do DAY SPA lub do Salonu BlackBeard
    • prezentacje w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"


    Nagrody dla lokali gastronomicznych


    Etap powiatowy

    Właściciele lokali, które w pierwszym etapie plebiscytu, w każdym mieście i powiecie zdobyli najwięcej głosów w kategoriach Restauracja Roku, Bar/Jadłodajnia Roku oraz Cukiernia/Kawiarnia Roku otrzymali:
    • tytuł zwycięzcy w danej kategorii w mieście lub powiecie oraz awans do finału wojewódzkiego
    • dyplom przygotowany do ekspozycji w lokalu
    • voucher na reklamę w "Gazecie Wrocławskiej", serwisie internetowym www.gazetawroclawska.pl oraz serwisie www.naszemiasto.pl o wartości 3000 zł

    Lokale gastronomiczne, które zajmą drugie i trzecie miejsca w miastach i powiatach otrzymają dyplomy i vouchery na reklamę o wartości 2000 zł (za drugie miejsce w rankingu) i 1000 zł (za miejsce trzecie).


    Wojewódzki finał


    Właściciele lokali, które w wojewódzkim finale zdobyli najwięcej głosów w kategoriach Restauracja Roku, Bar/Jadłodajnia Roku oraz Cukiernia/Kawiarnia Roku otrzymali:
    • dodatkowe vouchery na reklamę w "Gazecie Wrocławskiej", serwisie internetowym www.gazetawroclawska.pl oraz serwisie www.naszemiasto.pl o wartości 3000 złotych, 2000 zł i 1000 zł odpowiednio za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w rankingu
    • zwycięzcy w wojewódzkim finale w kategoriach Restauracja Roku i Cukiernia/Kawiarnia Roku otrzymali statuetki, które zostały wręczone podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu Mistrzowie Smaku na targach POLAGRA Gastro i Invest Hotel w Poznaniu


    Dodatkowo laureaci I miejsc w kategoriach Restauracja Roku i Cukiernia/Kawiarnia Roku otrzymali voucher na realizację wideowizytówki wraz z emisją na stronie www.gazetawroclawska.pl lub www.naszemiasto.pl.


    Kategorie wojewódzkie


    Właściciele lokali, które zdobyli najwięcej głosów w wojewódzkich kategoriach Lody Roku, Sushi Roku, Piekarnia Roku, Burger Roku, Restauracja Wegetariańska Roku otrzymali:
    • tytuł zwycięzcy w danej kategorii
    • dyplom przygotowany do ekspozycji w lokalu
    • zaproszenie na uroczystą galę plebiscytu
    • vouchery na reklamę w "Gazecie Wrocławskiej", serwisie internetowym www.gazetawroclawska.pl oraz serwisie www.naszemiasto.pl o wartości 3000 złotych, 2000 zł i 1000 zł odpowiednio za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w rankingu    Przeczytaj o laureatach w specjalnym dodatku, który został dołączony do Gazety Wrocławskiej 22 września!


    Informacji o akcji udziela Anna Gabińska
    tel. 502 499 815 (pon. - pt. w godz. 9-17),
    e-mail: anna.gabinska@gazeta.wroc.pl

    Regulamin plebiscytu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo