Mistrzostwa Polski w zapasach 2016 WYNIKI. Śląsk Wrocław z...

    Mistrzostwa Polski w zapasach 2016 WYNIKI. Śląsk Wrocław z zapasem medali

    Piotr Janas

    Gazeta Wrocławska

    Aktualizacja:

    Gazeta Wrocławska

    Mistrzostwa Polski w zapasach 2016 WYNIKI. Śląsk Wrocław z zapasem medali
    1/2
    przejdź do galerii

    ©Fot. Materiały prasowe

    Mistrzostwa Polski w zapasach 2016 WYNIKI. W weekend w Zgierzu rozegrano mistrzostwa Polski w zapasach. Zapaśnicy WKS-u Śląska Wrocław zdobyli łącznie sześć medali: trzy złote, jeden srebrny i dwa brązowe.
    Mistrzostwa Polski w zapasach 2016 WYNIKI

    Drugi raz z rzędu Zgierz (woj. łódzkie - przyp. PJ) gościł najlepszych zapaśników w Polsce. Podopieczni trenerów Józefa Tracza i Juliana Kwita przywieźli stamtąd w sumie sześć krążków.

    Te z najcenniejszego kruszcu wywalczyli Michał Tracz (kategoria 59 kg), Dawid, Kareciński (kat. 66 kg) i Łukasz Banak (kat. 130 kg). Bardzo dobrze spisał się także Dawid Klimek - nowy wicemistrz Polski w kat. 75 kg - oraz brązowi medaliści - Przemysław Kraczkowski (71 kg) i Erwin Imbierski (98 kg).

    Po wielu niepowodzeniach w ostatnich miesiącach te mistrzostwa były dla zapaśników WKS-u przełomowe. Sześć medali to całkiem przyzwoity wynik, a na dodatek Michał Tracz wybrany został na najlepszego zawodnika całego turnieju.

    Czasu na świętowanie jednak nie ma, bo już 19 września zapaśnicy Śląska udadzą się na wojskowe mistrzostwa świata do macedońskiego Skopje.

    Warto wspomnieć o jeszcze jednym medalu dla Dolnego Śląska w Zgierzu - brąz w kat. 53 kg wywalczyła Julita Omilusik z wałbrzyskiego Stowarzyszenia Sportowego ARES.

    Mistrzostwa Polski w zapasach 2016 WYNIKI



    Mistrzostwa Polski w zapasach - wyniki:
    Kobiety:
    48 kg: 1. Anna łukasiak (KS AZS-AWF Warszawa), 2. Weronika Sikora (WZS Grunwald), 3. Dominika Szynkowska (WLKS) i Anna Król (MKS Cement-Gryf).
    53 kg: 1. Roksana Zasina (ZTA), 2. Paula Kozłow (MKZ), 3. Agata Walwrzak (MKZ) i Julita Omilusik (Stowarzyszenie Sportowe ARES, Wałbrzych)
    55 kg: 1. Katarzyna Krawczyk (MKS CEMENT-GRYF), 2. Ilona Sobczyńska (MKS CEMENT-GRYF), 3. Daria Szymeczko (ZKS Slavia) i Alicja Czyżowicz (LKS Orzeł)
    58 kg: 1. Karolina Krwaczyk (MKS CEMENT-GRYF), 2. Katarzyna Michalak (KS AZS-AWF Warszawa), 3. Karolina Wieczerza (MKS CEMENT-GRYF) i Dominika Kulwicka (ZKS SLAVIA)
    60 kg: 1. Katrzyna Mądrowska (LKS FENIKS PESTA), 2. Kamila Pyżewska (MILSK WISŁA), 3. Agnieszka Król (MKZ UNIA) i Natalia Kubaty (ZKS SLAVIA)
    63 kg: 1. Agata Tatar (LKS DĄB Brzeźnica), 2. Magdalena Finowska (CSiR), 3. Oktawia Skraińska (ZTS SOKÓŁ) i Aleksandra Ciunek (LKS ORZEŁ)
    69 kg: 1. Monika Michalik (WZS-GRUNWALD), 2. Natalia Strzałka (ZKS SALVIA), 3. Weronika Maleszka (MKS CEMENT-GRYF) i Alicja Kubaty (ZKS SLAVIA)
    75 kg: 1. Agnieszka Wieszczek-Kordus (WZS-GRUNWALD), 2. Patrycja Sperka (MKZ UNIA), 3. Patrycja Howis (KS AZS AWF Warszawa).

    Mężczyźni;
    Styl wolny:

    57 kg: 1. Adrian Hajduk (ZKS Slavia), 2. Dawid Romanowicz (ZTA), 3. Adam Górczyński (ULKS Gryf).
    61 kg: 1. Grzegorz Łabus (ZKS Slavia), 2. Robert Dobrodziej (KS Budowlani Łódź), 3. Mateusz Antoniak (LMKS)
    65 kg: 1. Krzysztof Bieńskowski (AKS), 2. Mateusz Nejman (ZTA), 3. Wijtor Szmulaj (LKS Mazowosze) i Eryk Maj (WKS Śląsk)
    70 kg: 1. Mateusz Pisarski (LKMS), 2. Przemysław Swatek (LKMS), 3. Rafał Statkiewicz (WZS Grunwald) i Mariusz Sajdak (LKS Orzeł)
    74 kg: 1. Andrzej Sokalski (ZKS Slavia), 2. Marcin Majka (ZTA), 3. Emil Bednarczyk (LKMS) i Łukasz Górzyński (KS Gwiazda)
    86 kg: 1. Sebastian Jezierzański (LKS Dąb Brzeźnica), 2. Patryk Dublinowski (AKS), 3. Dawid Pepłowski (ZTA) i Krzysztof Sadowik (WKS Śląsk)
    97 kg: 1. Zbigniew Baranowski (AKS), 2. Aleksander Wojtachnio (KS Pogoń), 3. Maciej Balawender (WZS Grunwald) i Kamil Wojciechowski (ZKS Slavia)
    125 kg: 1. Kamil Skaskiewicz (AKS), 2. Rafał Cyran (KS Budowlani Łódź), 3. Tomasz Dobiński i Krzysztof Swoboda (obaj ZTA).

    Styl klasyczny:
    59 kg: 1. Michał Tracz (WKS Śląsk), 2. Dawid Ersetic (MKZ Unia), 3. Radosław Bierzanowski (MKS Cement-Gryf) i Grzegorz Rutkowski (RCSZ Olimpijczyk)
    66 kg: 1. Dawid Kareciński (WKS Śląsk), 2. Mateusz Bernatek (AKS), 3. Michał Kośla (RCSZ Olimpijczyk) i Mateusz Nowak (RCSZ Olimpijczyk)
    71 kg: 1. Edgar Melkumov (AKS), 2/ Konrad Kośla (RCSZ Olimpijczyk), 3. Przemysław Kraczkowski (WKS Śląsk) i Mateusz Wanke (MKZ Unia)
    75 kg: 1. Arkadiusz Kułynycz (RCSZ Olimpijczyk), 2. Dawid Klimek (WKS Wrocław) 3. Maksym Zakharchuk (KS AZS-AWF Warszawa) i Iwan Nylypiuk (KS AZS-AWF Warszawa)
    80 kg: 1. Edgar Babayan (KS Sobieski), 2. Piotr Główka (MKS Cement-Gryf), 3. Piotr Duk (UKS Olimpijczyk) i Łukasz Fafiński (RCSZ Olimpijczyk)
    85 kgL 1. Tadeusz Michalik (KS Sobieski), 2. Patryk Boniecki (SSA Legia1926), 3. Wojciech Wanke (ZKS) i Mateuz Treder (RCSZ Olimpijczyk)
    98 kg: 1. Radosław Grzybicki (AKS), 2. Aleksander Korczak (RCSZ Olimpijczyk), 3. Erwin Imbierski (WKS Śląsk) i Marcin Olejniczak (KS Sobieski)
    130 kg: 1. Łukaz Banak (WKS Śląsk), 2. Mateusz Kareciński (RCSZ Olimpijczyk), 3. Rafał Płowiec (RCSZ Olimpijczyk) i Andrzej Deberny (AKS).

    Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze (1)

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Autor komentarza nie dodał zdjęcia
    bravo,Embir Imbierski!!

    dr (gość)

    Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

    chLopak mezny, z jajami!!

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Tabela Ekstraklasy

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Eliminacje Ligi Mistrzów
    Eliminacje Ligi Europy
    1 Legia Warszawa Live 37 70 22 4 11 55-35
    2 Jagiellonia Białystok Live 37 67 20 7 10 55-41
    3 Lech Poznań Live 37 60 16 12 9 53-34
    4 Górnik Zabrze Live 37 60 16 12 9 68-54
    5 Wisła Płock Live 37 57 17 6 14 53-45
    6 Wisła Kraków Live 37 55 15 10 12 51-42
    7 Zagłębie Lubin Live 37 52 13 13 11 45-42
    8 Korona Kielce Live 37 49 12 13 12 49-54
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Spadek do 1. ligi
    1 Cracovia Live 37 50 13 11 13 51-52
    2 Śląsk Wrocław Live 37 50 13 11 13 50-54
    3 Pogoń Szczecin Live 37 45 12 9 16 46-54
    4 Arka Gdynia Live 37 43 11 10 16 46-48
    5 Lechia Gdańsk Live 37 39 9 13 15 46-58
    6 Piast Gliwice Live 37 37 8 13 16 40-48
    7 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 36 9 9 19 39-66
    8 Sandecja Nowy Sącz Live 37 33 6 15 16 34-54
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    Lechia Gdańsk została ukarana odjęciem jednego punktu za zaległości finansowe.
    1 Lech Poznań Live 30 55 15 10 5 49-23
    2 Jagiellonia Białystok Live 30 54 16 6 8 45-36
    3 Legia Warszawa Live 30 54 17 3 10 43-31
    4 Wisła Płock Live 30 49 15 4 11 42-35
    5 Górnik Zabrze Live 30 47 12 11 7 56-46
    6 Korona Kielce Live 30 45 11 12 7 44-37
    7 Wisła Kraków Live 30 44 12 8 10 41-36
    8 Zagłębie Lubin Live 30 43 10 13 7 39-33
    9 Arka Gdynia Live 30 40 10 10 10 38-32
    10 Cracovia Live 30 39 10 9 11 40-40
    11 Śląsk Wrocław Live 30 31 7 10 13 35-48
    12 Pogoń Szczecin Live 30 31 8 7 15 34-48
    13 Piast Gliwice Live 30 30 6 12 12 28-38
    14 Lechia Gdańsk Live 30 30 7 10 13 39-51
    15 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 30 29 7 8 15 32-52
    16 Sandecja Nowy Sącz Live 30 25 4 13 13 27-46

    Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać