Miliony zainwestują w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Materiał Partnera
Co najmniej 24 miliony złotych – tyle zainwestuje w Głogowie Spółka ARRA GROUP – lider w transporcie farmaceutycznym i chłodniczym. Spółka właśnie otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Dzięki kolejnym inwestycjom w LSSE pracę znajdzie co najmniej kilkadziesiąt osób.

ARRA GROUP powstała w 2002 r. w Głogowie. Od 12 lat zajmuje się wysoce wyspecjalizowanym transportem leków na terenie całej Europy. Jako pierwsza firma transportowa w Polsce otrzymała prestiżowy certyfikat EU GDP wydany przez szwajcarską firmę SGS - jest to dokument stwierdzający stosowanie najlepszych praktyk dystrybucyjnych dla firm sektora farmaceutycznego.

Spółka szybko się rozwija. Na nową inwestycję ARRA GROUP przeznaczy około 24 mln złotych. Na terenie podstrefy w Głogowie zamierza wybudować nowoczesne magazyny służące do przechowywania produktów farmaceutycznych. Inwestycja pozwoli w pełni zabezpieczyć temperaturę przechowywania leków przez cały proces dystrybucji. – Przede wszystkim bardzo nas cieszy, że mamy do czynienie z polskimi przedsiębiorcą, który wprowadza innowacyjne rozwiązania i generuje nowe miejsca pracy – zauważa Witold Lech Idczak Prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

ARRA zatrudnia obecnie niemal 100 pracowników, po zakończeniu inwestycji firma stworzy kilkadziesiąt kolejnych miejsc pracy.
- Od początku istnienia firmy stawiamy na profesjonalistów i znakomitą atmosferę pracy. Zatrudniamy specjalistów z branży oraz ludzi którzy uwielbiają to co robią – podkreśla z kolei Artur Ratajczak, Prezes ARRA GROUP.

W piątek Prezes LSSE Witold Lech Idczak oraz Wiceprezes Krzysztof Sadowski podczas konferencji prasowej w Legnicy uroczyście wręczyli Prezesowi Zarządu ARRA GROUP Arturowi Ratajczakowi zezwolenie na prowadzenie działalności. - To jest początek naszej wspólnej drogi. Cieszę się, że to właśnie w Głogowie, mieście gdzie firma działa i rozwija się od lat możemy skorzystać z możliwości jakie daje Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna – mówił podczas konferencji prasowej Artur Ratajczak. - Chcemy, żeby Głogów czerpał jak największe korzyści z nowych inwestycji, powstawały nowe miejsca pracy, nowe technologie, dlatego bardzo się cieszę, że możemy wręczyć kolejne zezwolenie na działalność w głogowskiej podstrefie – podkreślił prezes Idczak.

Ze strony dziennikarzy padło wiele pytań dotyczących dalszego rozwoju podstrefy w Głogowie, gdyż do tej pory przedsiębiorcy chętniej wybierali inne podstrefy LSSE.

Jak poinformował wiceprezes LSSE Krzysztof Sadowski Strefa rozpoczęła działania zmierzające do rozszerzenia właśnie tej podstrefy, by zwiększyć obszar, a co za tymi idzie atrakcyjność terenów inwestycyjnych. - Decyzję o tym czy akurat w tym miejscu przedsiębiorcy będą lokować swoją działalność podejmują oni sami. My natomiast robimy wszystko, żeby tak właśnie się działo – zapewnia Krzysztof Sadowski.

Wiceprezes LSSE jest zdania, że przewagą Głogowa są ludzie chętni do pracy, młodzież – kształcąca się na uczelniach w kierunkach technicznych, a to właśnie młoda, wykształcona kadra daje przewagę i zwiększa konkurencyjność.

Dopłaty do cen energii

Wideo