Mikroapartamenty dla studentów we Wrocławiu

Artykuł sponsorowany
W centrum Wrocławia powstaje nowy prywatny akademik o wysokim standardzie. Oficjalne otwarcie nastąpi pod koniec września, jednak już teraz studenci mogą rezerwować mikroapartamenty. Chętnych jest wielu, dlatego polecamy nie czekać do ostatniej chwili.

Wysoki standard w centrum Wrocławia

Akademik LAS zlokalizowany jest w dzielnicy Stare Miasto przy ulicy Prusa 9. Tylko kilka kroków dzieli go od parku czy Ogrodu Botanicznego. Spacerem dojdziemy w 10 minut do Wyspy Słodowej, popularnego miejsca spotkań studentów oraz rynku. W pobliżu znajdują się sklepy, kawiarnie, bary, restauracje i puby. Dzięki rozbudowanej sieci komunikacji miejskiej podróż na większość uczelni zajmie od 5 do 20 minut. Dla fanów 2 kółek, Akademik LAS oferuje zamykaną rowerownię na wewnętrznym patio.

Nowoczesny dom studencki został zaprojektowany w wyremontowanej przedwojennej kamienicy. Dzięki temu mieszkańcy mogą się cieszyć przestronnymi i jasnymi pokojami z dużymi oknami, otwieranymi na piękną panoramę miasta. Niektóre z nich mają nawet 4 m wysokości, dzięki czemu możliwe było stworzenie dodatkowych powierzchni na antresoli. Dodatkowo grube ściany kamienicy zapewniają komfort mieszkania, ciszę i dobrą izolację zarówno w zimne jak i ciepłe dni.

Nowoczesne mieszkanie dla studenta

W budynku znajduje się 97 komfortowych i funkcjonalnych mikroapartamentów. Co ważne studenci mogą wybierać spośród 7 typów mikroapartamentów w zależności czy wolą pokoje jednoosobowe czy chcą dzielić mieszkanie ze współlokatorem. Wszystkie mikroapartamenty we Wrocławiu, które oferuje Akademik LAS, są w pełni wyposażone. Posiadają prywatną łazienkę i aneks kuchenny ze sprzętem AGD: z lodówką, mikrofalówką, czajnikiem elektrycznym, płytą indukcyjną oraz podstawowym zestawem kubków, sztućców i talerzy.

Najbardziej popularne są jednoosobowe mikroapartamenty na kształt kawalerki.
Z największym na rynku metrażem w standardzie, indywidualnie zaprojektowanymi meblami i wysokiej jakości wykończeniem stanowią atrakcyjną ofertę zarówno dla polskich jak i zagranicznych studentów.

Zalety mieszkania w prywatnym akademiku

W Akademiku LAS mieszkańcy mają dostęp przestrzeni wspólnych do nauki i relaksu, klubokawiarni, pełniącej rolę miejsca spotkań i stołówki studenckiej a także do pralni z suszarnią, wspólnej kuchni oraz sprzętów do sprzątania: odkurzacza, mopów, wiaderek i deski do prasowania. Dzięki temu przeprowadzka staje się przyjemnością, a komfort życia jest znacznie wyższy.

Studenci nie wyobrażają sobie życia bez internetu dlatego Akademik LAS oferuje światłowodowy internet od Orange z prędkością 200 Mb / s.

Dzięki intuicyjnemu panelowi mieszkańca, studenci jednym kliknięciem logują się na swoje konto, by dokonać comiesięcznych płatności lub jeśli chcą zamówić usługi dodatkowe np. sprzątanie.

W odróżnieniu od pokoi i mieszkań prywatnych miesięczna opłata za media w Akademiku LAS jest stała. Oznacza to, że niezależnie od zużycia, mieszkańcy płacą z góry określoną kwotę za wodę, prąd, ogrzewanie i wywóz śmieci.

Wynajem pokoi we Wrocławiu

Pokoje w Akademiku LAS wynajmowane są na okres jednego semestru, roku akademickiego lub 11 miesięcy. Proces rezerwacji odbywa się w całości poprzez dedykowany system internetowy. Dzięki stronie internetowej w języku angielskim i ukraińskim z oferty chętnie korzystają również obcokrajowcy – studenci przyjeżdżający studiować we Wrocławiu dzięki programowi Erasmus.

Mieszkając w Akademiku przy ul. Prusa otrzymasz wsparcie profesjonalnego zespołu, który pomoże Ci odnaleźć się w nowym mieście i rozwiązać codzienne problemy. Masz pewność, że nie zostaniesz sam – dzięki nam staniesz się częścią wyjątkowej społeczności studentów.