Mieszkanie Plus w Wałbrzychu. Powstanie ponad 200 mieszkań

PB
Mieszkania Plus powstaną przy ulicy Husarskiej w Wałbrzychu
Mieszkania Plus powstaną przy ulicy Husarskiej w Wałbrzychu google maps
Udostępnij:
Nawet 215 mieszkań na wynajem z opcją dojścia własności powstanie w Wałbrzychu. Ich budowę sfinansuje BGK Nieruchomości S.A. w ramach pilotażu rządowego programu Mieszkanie Plus. 5 czerwca spółka podpisała umowę inwestycyjną z prezydentem miasta.

Mieszkania powstaną przy ulicy Husarskiej położonej na wałbrzyskim Podzamczu zamieszkanym przez blisko 30 tysięcy ludzi. Szczegółowe analizy gruntów zgłoszonych do programu trwały od października ubiegłego roku, kiedy to miasto Wałbrzych, będące obecnie właścicielem nieruchomości, podpisało ze spółką list intencyjny.

- Wałbrzych jest najlepszym przykładem miasta, które przeszło ogromną przemianę. Po traumie lat 90-tych wynikającej z zamknięcia kopalń, upadku przemysłu i ogromnego bezrobocia miasto wchodzi na ścieżkę rozwoju – podkreślił Bartłomiej Pawlak, członek zarządu BGK Nieruchomości S.A. – Dziś Wałbrzych to jedna z najlepszych Specjalnych Stref Ekonomicznych, ciekawa oferta kulturalna i rosnąca sfera usług, w tym usług turystycznych. Ten potencjał sprawił, że jeżeli chodzi o program Mieszkanie Plus, to właśnie Wałbrzych wysunął się na pozycję lidera na Dolnym Śląsku. Dzisiejsza umowa jest dowodem na to, że jako spółka przechodzimy do kolejnego etapu w realizacji rządowego programu, a już wkrótce będą kolejne tego efekty.

Na działce o powierzchni około 1,5 ha. zostanie wybudowanych pięć sześcio- i siedmiokondygnacyjnych budynków wyposażonych w windy. Do dyspozycji przyszli najemcy będą mieć 157 miejsc parkingowych. Obecnie w Wałbrzychu na lokale z zasobu gminy czeka przeszło 3 tysiące rodzin, dlatego realizacja rządowego programu pozwoli ograniczyć lokalny deficyt mieszkaniowy.

- Dziękuję Rządowi Rzeczpospolitej Polskiej, że wspiera Wałbrzych programem mieszkaniowym, który jest nam tak bardzo potrzebny. Chciałbym również podziękować lokalnym parlamentarzystom wspierającym zabiegi władz miasta w tej sprawie. Liczę, że podobne pozytywne zakończenie będzie miała sprawa finansowania obwodnicy Wałbrzycha, na której budowę przyznano środki, o czym informował wiceminister Jerzy Kwieciński w styczniu b. r. - zaznaczył Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Wałbrzych jest jednym z siedmiu miast, obok Wrocławia, Świdnicy, Oławy, Bielawy, Jawora i Głogowa, które zawarły porozumienia z BGK Nieruchomości S.A. , ale pierwszą na Dolnym Śląsku gminą, która podpisała warunkową umowę inwestycyjną.

- Mieszkanie Plus jest szansą, która pozwoli młodym śmiało patrzeć w przyszłość w najważniejszym dla nich momencie, wtedy, gdy chcą założyć rodzinę. Rządowy program ma także inny wymiar; silnie pro-rozwojowy dla regionu, do którego trafia – powiedział poseł ziemi wałbrzyskiej Michał Dworczyk.

W części komercyjnej program Mieszkanie Plus zakłada budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności. Program pozwoli na efektywne wykorzystanie nieużywanych dziś gruntów, będących w posiadaniu m.in. Skarbu Państwa i spółek z jego udziałem, jak również samorządów i inwestorów prywatnych. BGK Nieruchomości dysponuje obecnie potencjałem budowy około 20 tys. mieszkań w ponad 70 miastach w całej Polsce. Budowa pierwszych mieszkań ruszyła w grudniu ub.r. w Białej Podlaskiej i Jarocinie. Kolejne inwestycje zaczną się w ciągu najbliższych tygodni. Partnerami są zarówno samorządy, prywatni właściciele nieruchomości i deweloperzy, jak też spółki skarbu państwa.

Zobacz też: UWAGA! TVN: Żyje z pluskwami, w brudzie, bez wody. "Pracownicy socjalni wykazują się empatią"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska elektromobilność w liczbach

Wideo

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jerzyski
W gminie wielokrotnie i bezskutecznie starałem się o mieszkanie, ale zawsze mnie zbywali z powodu braku jakiegoś dokumentu? Spółka WTBS dysponuje bankiem mieszkań gdzie udało się znaleźć lokum. Nie mają tylu pogmatwanych formalności przez co łatwiej wszystko załatwić.
e
edek
tomek wiejski filozof patolog
D
DarthAsarath
Alternatywna rzeczywistość w modzie. Największe wymarłe miasteczko na Dolnym Śląsku plus stara kopalnia zrobiona za kasę centralną :P
T
Tomek
Do roboty lenie a nie od Państwa
...na...
...wielką skalę... Ściany potrafi każdy no może każdy postawić. Tylko stan surowy a reszta należy do przyszłego użytkownika. Więc jakie + skoro taniej wychodzi budowa 100 metrowego domku jednorodzinnego. Wykupić trzeba wszystko razem z gruntem przed rozpoczęciem wykopu pod fundament.
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie