Mieszkanie Plus w centrum Wrocławia. Tutaj stanie osiedle

sz
Niespełna 1,5 km od Rynku, przy ul. Kolejowej we Wrocławiu, powstanie osiedle na ponad 450 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus.

Za projekt osiedla odpowiadają architekci z pracowni B2Studio. Wśród 469 mieszkań największą część stanowią lokale dwu- i trzypokojowe (90 proc.). Metraż lokali dwupokojowych wynosi od 35,4 – 54,1 m.kw., a trzypokojowych – od 53,3 – 78,2 m.kw.

Na osiedlu przewidziano ponad 500 miejsc parkingowych z czego blisko 450 znajduje się w garażach podziemnych. W parterach trzech budynków zlokalizowano cztery lokale usługowe oraz przedszkole.

Osiedle będzie się składało z ośmiu budynków 7- i 5-kondygnacyjnych. Forma budynków nawiązuje do dawnego otoczenia. Budynki w poziomie zostały podzielone na część dolną, ceramiczną, ciemną - nawiązującą materiałem wykończeniowym i wysokością do zabytkowych budynków na działce i na część górną, jasną.

W miejscu, w którym powstanie osiedle, w przeszłości znajdowała się fabryka wagonów. Na terenie planowanej inwestycji nadal znajdują się pozostałości zabytkowej zabudowy m.in. hala produkcyjna czy budynek administracyjny. Architekci postanowili zaprojektować osiedle korespondujące z historyczną tkanką, a ślady przeszłości wkomponować w nowo powstające osiedle.

- Staraliśmy się wytworzyć pewien typ zabudowy i układ urbanistyczny, który stanie się rozpoznawalny dla tego konkretnego miejsca. Jednak przede wszystkim projekt musiał być „kompletny”, czyli oprócz funkcji mieszkalnej oferować także funkcje usługowe, komercyjne i kulturalne, a także łączyć swoją funkcjonalność z sąsiedztwem – mówi prezes pracowni B2Studio Józef Białasik.

Obecnie projektanci dopracowują projekt budowlany dla inwestycji i już niebawem rozpoczną prace nad projektem wykonawczym. W 3 kwartale tego roku planowane jest złożenie wniosku o wydanie pozwolenia na budowę, a planowany termin rozpoczęcia budowy to I kwartał 2021 roku.

Wrocławska inwestycja powstanie w ramach inwestycyjnej części rządowego programu mieszkaniowego, którą realizuje PFR Nieruchomości S.A.

iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

szkoda terenu na takie slamsy-juz w latach 70 mieszkanie 3 pokojowe to 70 m. Wogole osiedle-budyneczki 3 pietrowe-smiech

K
Kapral

Za PO Polską rządzili kamienicznicy.Pieniędzy na nic nie było bo POzwolili rozkraść złodziejom.Brawo PIS!!Takie mieszkania to standard w cywilizowanych krajach.Spłacasz mieszkanie a nie działkę developerkowi i połowę lichwiarzom w bankach.

G
Gość

Jasne... architekci głowią się nad układem urbanistycznym...

Projekt układu urbanistycznego (uwzględniający pozostawienie części historycznej tkanki, usługi w parterach i nawiązanie do wysokości okolicznej zabudowy) jest już gotowy od 2016 r. zaprojektowany przez miejskich urbanistów i uchwalony przez radnych.

http://wrosystem.um.wroc.pl/beta_4/webdisk/187674/0647ru07mapa.pdf

PFR zapłacił im drugi raz za wykonany już projekt urbanistyczny? Czy jednak zaprojektowali po prostu budynki, a układ urbanistyczny i ochronę historycznej tkanki przerysowali zgodnie z obowiązującym planem?

G
Gość

Śmiech na sali. Dolary przeciw orzechom że nic z tego nie wyjdzie.

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska