Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkania w Browarze Piastowskim. Tak będą wyglądać

Adriana Boruszewska
Adriana Boruszewska
Tak ma wyglądać teren Browaru Piastowskiego.
Tak ma wyglądać teren Browaru Piastowskiego. Wizualizacje - materiały inwestora
Browar Wrocławski przy ul. Jedności Narodowej zmieni się w Browary Piastowskie. W 2020 roku mają pojawić się tam pierwsi mieszkańcy. Łącznie do sprzedaży przygotowanych jest 150 mieszkań w dwóch budynkach - Nowej Beczekowni i Formierni.

Browar Piastowski przy ul. Jedności Narodowej od lat stał pusty. 10 lat temu obiekt kupiła firma Clairmont Global. Amerykanie planowali stworzyć w historycznym kompleksie budynków mieszkania i lofty. Rok temu budynki Browaru Piastowskiego zostały sprzedane firmie Archicom, która za teren o powierzchni 5,7681 ha i budynki Browaru zapłaciła 36,3 mln zł.

Dziś Archicom oficjalnie informuje o swoich planach, a także pokazuje wizualizacje, przynajmniej częściowe, jak obiekt będzie wyglądał za trzy lata. Do marca 2020 roku deweloper zamierza wystawić dwa budynki mieszkalne (Nową Beczkownię i Formiernię) po lewej stronie budynków Browaru. Wjazd do 150 mieszkań będzie poprowadzony od ulicy Jedności Narodowej. Formiernia to 4-piętrowy budynek z 47 mieszkaniami, a Nowa Beczkownia to 7-piętrowy blok z 96 lokalami mieszkalnymi.

Budynki mają nawiązywać wyglądem do kompleksu budynków Browaru - do połowy mają być pokryte czerwoną cegłą, zaś od połowy do dachu będą pomalowane na szaro i biało.

Obecnie na terenie Browaru trwają prace porządkowe. Archicom zamierza udostępnić na terenie Browaru tysiąc mieszkań - również w formie loftów i apartamentów.

Niestety deweloper nie zdradza jeszcze daty zakończenia renowacji wszystkich 14-zabytkowych budynków (w których kiedyś mieściła się butelkowania, leżakownia, warzelnia, stara stajnia, wozownia, słodownia, wytwórnia kawy, wiatrownia, korkownia, kapslownia, nowa butelkownia czy formiernia). Wiadomo jednak, że główną przestrzenią publiczną inwestycji będzie plac wokół budynków będących niegdyś siedzibą dyrekcji Browaru - czyli butelkownią i leżakownią. Tam znajdą się restauracje i kawiarnie.

Browary Wrocławskie będą otwartą przestrzenią z trasami spacerowymi i rowerowymi, kawiarniami, restauracjami, sklepami oraz biurami. W ramach inwestycji powstanie dla mieszkańców klimatyczny chillout room, fitness, klub kajakowy czy kino letnie tuż przy Odrze.

Browary Wrocławskie będą powstawały w kilku etapach, a rozpoczęcie ostatniego etapu inwestycji nastąpi ok. 2021 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska