Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy nie chcą parkingu przy Parku Grabiszyńskim

AB
Tak może wyglądać Park Grabiszyński.
Tak może wyglądać Park Grabiszyński. Wizualizacje urząd miasta
Mieszkańcy nie chcą parkingu przy Parku Grabiszyńskim. Twierdzą, że parking będzie "okupowany" przez osoby mieszkające w okolicznych blokach.

Mieszkańcy chcą, by miasto wyłączyło z konsultacji społecznych obszar parku od strony al. Hallera, gdzie według Masterplanu urzędu miejskiego, w przyszłości miałby powstać parking dla odwiedzających Park Grabiszyński.

Zobacz, jak może się zmienić Park Grabiszyński

Autorzy petycji nie zgadzają się na to i piszą do Zarządu Zieleni Miejskiej, twierdząc, że parking będzie okupowany przez mieszkańców okolicznych bloków.

TREŚĆ PETYCJI DO ZZM

Dot.: Wyłączenie z Masterplanu Parku Grabiszyńskiego (część ozdobna) planu budowy parkingu na terenie parku Grabiszyńskiego ‐ tuż przy wejściu od strony północnej parku (tj. ulicy Hallera).
W ostatnich dniach udaremniono trwającą ponad 2 miesiące masową i bezprawną wycinkę ok. 300 drzew w parku Grabiszyńskim. Wycinka zakończyła się wielkim skandalem oraz dymisją dwóch dyrektorów Magistratu (link u dołu petycji) odpowiedzialnych za powyższe wydarzenia.
Po raz kolejny spotykamy się z zamiarem dewastacji parku Grabiszyńskiego. To jest budowy parkingu od strony ulicy Hallera (część północna parku) mającego posłużyć odwiedzającym park, który w praktyce będzie wykorzystywany i permanentnie okupowany jako osiedlowy parking mieszkańców pobliskich blokowisk a w szczególności nowo wybudowanego wieżowca przy ulicy Fiołkowej.
W efekcie ucierpią na tym nie tylko okoliczne parkowe zwierzęta jak i ptactwo, odstraszone hałasem i spalinami ale wzmoże się również klekot nierozgrzanych silników, a przecież park to miejsce odpoczynku i relaksu a nie miejsce wdychania dodatkowych ilości smogu.
Parking już jest – przy pętli tramwajów nr 11 i 4, proponujemy więc by wykorzystać ten istniejący.
Park Grabiszyński został wpisany do Rejestru Zabytków 28.09.1983 pod numerem A/2634/424/Wm ). Znajdują się tam stanowiska zaskrońca i ropuchy zielonej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska