Miedź – Warta: Ekstraklasa wróciła do Legnicy. Miedzianka bez punktów [ZDJĘCIA]

Miedź Legnica w pierwszym domowym meczu po awansie do PKO Ekstraklasy przegrała z Wartą Poznań 1:2. W 3. kolejce swoją pierwszą bramkę w barwach dolnośląskiego klubu zdobył Ángelo Henríquez.

Piłkarzom Miedzi i Warty przyszło rywalizować w trudnych warunkach. W trakcie meczu nad Legnicą przechodziła ulewa i być może właśnie dlatego początek meczu nie był interesującym widowiskiem. W sobotnim spotkaniu zaczęło się dziać dopiero od 22. minuty, kiedy poznaniacy objęli prowadzenie. Konrad Matuszewski podał na lewe skrzydło do Jakuba Kiełba, ten posłał piłkę wzdłuż pola karnego, a Adamowi Zreľákowi pozostało już tylko z bliskiej odległości skierować piłkę do siatki.

Radość „Zielonych” nie trwała długo, ponieważ zaledwie minutę później było już 1:1! Legniczanie zareagowali na stratę gola w najlepszy możliwy sposób. Maxime Dominguez wycofał futbolówkę do Angelo Henriqueza, a Chilijczyk popisał się precyzyjnym uderzeniem z kilkunastu metrów. Dla 28-latka to pierwsze trafienie w barwach Miedzi.

Przed przerwą legniczanie przeprowadzili jeszcze jedną groźną akcję. Gospodarze wyprowadzili szybki kontratak, po którym Jens Martin Gammelby dogrywał piłkę do Carlosa Julio Martíneza. Gracz „Miedzianki” szukał szczęścia po strzale z dystansu, jednak tym razem Adrian Lis nie miał problemów z obroną.

W drugiej połowie nasiliły się nie tylko opady deszczu, ale także ataki gospodarzy. Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego zmusili rywali do głębokiej defensywy. Dobrze zorganizowana linia obrony Warty nie miała jednak większych problemów z zatrzymaniem strzałów legniczan.

„Zieloni” byli natomiast na wskroś skuteczni. W 60. minucie zespół prowadzony przez Dawida Szulczka ponownie wyszedł na prowadzenie. Matuszewski wrzucał piłkę w pole karne, w którym najwyżej wyskoczył Maciej Żurawski. 21-latek popisał się celną główką.

Piłkarzom Miedzi należy oddać, że po stracie kolejnej bramki nie spuścili z tonu. Gospodarze niemal do końca spotkania gościli na połowie Warty. Na niewiele się to jednak zdawało, choć ekipa z Legnicy w 84. minucie była bliska wyrównania. Po wrzutce Jona Aurtenetxe Kamil Zapolnik główkował tuż obok słupka. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Miedź w pierwszym domowym meczu po awansie do PKO Ekstraklasy przegrało z Wartą 1:2.