Miedź Legnica wygrywa tuż przed wyjazdem na zgrupowanie

Dawid Foltyniewicz
miedzlegnica.eu
W meczu sparingowym Miedź Legnica pokonała FC Hradec Kralove 2:0, natomiast Chrobry Głogów wygrał w Lubinie z KGHM Zagłębiem 2:1.

Po kilkunastu minutach drugiej połowy spotkania Miedzi z czeskim zespołem boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Fabian Piasecki. Napastnik legniczan podkręcił staw skokowy. - Nic poważnego się nie stało, ale nie chcieliśmy ryzykować, żeby uraz się nie pogłębił, stąd ta zmiana - tłumaczył trener Dominik Nowak.

Dla Miedzi był to ostatni sparing przed wylotem na zgrupowanie do Turcji, dokąd dolnośląska drużyna wyrusza dzisiejszego poranka. W trakcie obozu czwarty obecnie zespół Nice 1 Ligi rozegra trzy spotkania towarzyskie (szczegółowy plan zgrupowania zostanie wkrótce opublikowany na stronie internetowej miedzlegnica.eu.

W sobotnim sparingu rozegranym w Lubinie Zagłębie przegrało z Chrobrym 1:2. W ekipie „Miedziowych” wystąpili piłkarze, którzy nie zagrali w meczu z Legią Warszawa (2:3) w ramach 22. kolejki LOTTO Ekstraklasy lub zaliczyli występy w krótszym wymiarze czasowym.

Wynik spotkania w 24 min otworzył z rzutu karnego Marcel Gąsior. W drugiej połowie bramkę dla Zagłębia zdobył Krzysztof Janus. Na kilka minut przed końcowym gwizdkiem trafienie dające głogowianom zwycięstwo zanotował Seweryn Michalski.

W starciu z Chrobrym całą drugą połowę rozegrał Martin Polacek. Pierwszy bramkarz Zagłębia w rundzie jesiennej LOTTO Ekstraklasy w ostatnim spotkaniu z Legią znalazł się poza meczową osiemnastką.

KGHM Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 1:2 (0:1)
Bramki: Janus 71 - Gąsior 23 (kar.), Michalski 83
KGHM Zagłębie: Hładun (46 Polacek) - Todorovski, Jończy (46 Szota), Bonecki, Pietrzak, Slisz, Żyra (60 Andrzejczak), Starzyński, Mazek (60 Janus), Woźniak, Tuszyński (46 Moneta (60 Janoszka)).
Chrobry (I połowa): Janicki - Ilków-Gołąb, Stolc, Michalec, Wawszczyk, Kona, Gąsior, Machaj B., Szczepaniak, Napolov, Kowalczyk.
Chrobry (II połowa): Gospodinov - Stolc, Ilków-Gołąb, Michalski, Danielak, Borecki, Mandrysz, Nowicki, Kaczmarek, Bach, Trytko.

FC Hradec Kralove - Miedź Legnica 0:2 (0:1)
Bramki: Piątkowski 36, Forsell 55
FC Hradec Kralove: Ottmar (46 Vizek) - Kratky (46 Cerny), Kvida (46 Plasil), Nosek (46 Cech), Funda (46 Mudra), Martan (46 Sukennik), Pajer (46 Zorvan), Schwarz (46 Elias), Vlkanova (46 Miker), Sípek, Jan Pazler.
Miedź (I połowa): Smołuch - Augustyniak, Perez, Božić, Adu, Zieliński, Purzycki, Santana, Mystkowski, Łobodziński, Piątkowski.
Miedź (II połowa): Sapela - Osyra, Perez (70 Božić), Stasiak, Adu, Gardzielewicz, Augustyniak, Zieliński, Forsell, Marquitos, Piasecki (58 Idzik).

Kadra Miedzi na zgrupowanie w Turcji (12-23 lutego)
Bramkarze: Łukasz Sapela, Piotr Smołuch, Paweł Kapsa.
Obrońcy: Grzegorz Bartczak, Paweł Zieliński, Kornel Osyra, Jonathan de Amo Perez, Tomislav Bożić, Fryderyk Stasiak, Frank Adu Kwame, Mladen Bartulović.
Pomocnicy: Rafał Augustyniak, Adrian Purzycki, Wojciech Łobodziński, Michał Bartkowiak, Przemysław Mystkowski, Omar Santana, Petteri Forsell, Łukasz Garguła, Marquitos, Karol Gardzielewicz.
Napastnicy: Fabian Piasecki, Mateusz Piątkowski, Mariusz Idzik.