Miedź Legnica - Pogoń Siedlce 2:0. Już tylko cud może zabrać Miedzi awans! (WYNIK, RELACJA, ZDJĘCIA, GALERIA)

Marquitos
Marquitos FOT. Piotr Krzyżanowski
Miedź Legnica pokonała przed własną publicznością Pogoń Siedlce 2:0 i jest już o krok od zapewnienia sobie awansu do LOTTO Ekstraklasy. Już tylko cud może sprawić, że legniczanie nie wejdą do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Zwycięstwo "Miedziance" w spotkaniu z walczącą o utrzymanie Pogonią zapewnił hiszpański skrzydłowy Marquitos, który jeszcze w pierwszej połowie dobył dwie bramki.

Pierwszą w 20 min, kiedy to dobił strzał z ostrego kąta Mateusza Piątkowskiego. Golkiper Pogoni Rafał Misztal "wypluł" futbolówkę przed siebie, a tam dopadł do niej były piłkarz m.in. Villarealu i dopełnił formalności.

12 minut później Marquitos cieszył się z drugiego trafienia. Tym razem wykorzystał doskonałe podanie od Wojciecha Łobodzińskiego i popisał się uderzeniem w samo okienko bramki Misztala.

To zwycięstwo, przy jednoczesnej porażce GKS-u Katowice z GKS-em Tychy i wygranej Chojniczanki Chojnice z Chrobrym Głogów oznacza, że legniczanom do awansu (bez oglądania się na rywali), brakuje jednego punktu.

Do zakończenia sezonu Nice 1 ligi pozostały już tylko dwie kolejki. Za tydzień Miedź podejmie na stadionie im. Orła Białego Chojniczakę, a tydzień później uda się do Niepołomic na mecz z tamtejszą Puszczą.