Miedź Legnica mistrzem jesieni w Fortuna 1 lidze. Przekonujące zwycięstwo w derbach

Miedź Legnica wygrała z Górnikiem Polkowice 3:1 i została mistrzem jesieni w Fortuna 1 lidze FOT. Piotr Krzyżanowski
Miedź Legnica wygrała z Górnikiem Polkowice 3:1 w ostatnim meczu 17. kolejki Fortuna 1 ligi. Legniczanie tym samym są liderem na półmetku i mogą poszczycić się tytułem mistrza jesieni na zapleczu ekstraklasy. Gole dla Miedzianki zdobywali Kamil Zapolnik, Maxime Dominguez oraz Bruno Garcia. Autorem honorowego trafienia dla gości był Mariusz Szuszkiewicz.

Poniedziałkowe spotkanie na stadionie Orła Białego w Legnicy miało spory ciężar gatunkowy. Wprawdzie dla gospodarzy derby z Górnikiem Polkowice nie są tak elektryzujące jak te Zagłębiem Lubin czy nawet Chrobrym Głogów, ale ich stawką był fotel lidera na półmetku rozgrywek. Wszystko dzięki ostatniej porażce Widzewa Łódź z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Skazywany na porażkę beniaminek z Polkowic w ostatnich kolejkach także potrafił urywać punkty wyżej notowanym przeciwnikom, a ewentualna wygrana w Legnicy pozwoliłaby mu opuścić strefę spadkową.

Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, co bardziej cieszyło przyjezdnych. Po zmianie stron wynik otworzył Kamil Zapolnik, który wykorzystał dośrodkowanie Patryka Makucha i głową pokonał Marcina Furtaka.

Dokładnie 10 minut później drugą bramkę dla „Miedzianki” strzelił Maxime Dominguez. Szwajcar wykorzystał dogranie Macieja Śliwy i wydawało się, że spotkanie jest rozstrzygnięte.

O emocje zadbał jednak wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej Mariusz Szuszkiewicz, strzelając gola kontaktowego po dośrodkowaniu Kamila Wacławczyka z rzutu rożnego. Warto dodać, że chwilę wcześniej Paweł Lenarcik wybronił sytuację sam na sam.

Górnik robił co mógł, ale ostatnie słowo należało do Miedzi. W 87 min rezerwowy Bruno Garcia ustalił wynik na 3:1 i od teraz to Miedź jest liderem Fortuna 1 ligi.

Miedź Legnica - Górnik Polkowice 3:1 (0:0)
Bramki: Zapolnik 51, Dominguez 61, Garcia 87 - Szuszkiewicz 68.
Miedź: Lenarcik - Martínez (37. Garuch), Mijušković, Aurtenetxe, Carolina - Śliwa, Dominguez (86. Matuszek), Tront, Lehaire (62. Chuca), Zapolnik (86. Garcia) - Makuch.
Górnik: Furtak - Fryzowicz, Kucharczyk, Magdziak, Opałacz (75. Radziemski) - Sobków (75. Bancewicz), Purzycki (59. Żołądź), Pałaszewski (59. Szuszkiewicz), Wacławczyk , Szmyt - Piątkowski.

Żółte kartki: Garuch, Mijušković - Purzycki, Wacławczyk, Opałacz

Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk)
Widzów: 1 613