Miedź Legnica - FK Jablonec 2:0. Miedzianka lepsza od przedstawiciela czeskiej ekstraklasy

Olaf Kobacki ustalił wynik meczu na 2:0 dla Miedzi
Olaf Kobacki ustalił wynik meczu na 2:0 dla Miedzi FOT. B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu
Miedź Legnica ma za sobą drugi sparing podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej PKO Ekstraklasy. Zamykający tabelę beniaminek z Dolnego Śląska pokonał czeski FK Jablonec 2:0. Spotkanie to rozegrano w Jeleniej Górze.

Miedź Legnica przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczęła z kopyta. Zamykający tabelę beniaminek już 2 grudnia zorganizował pierwsze zajęcia dla swoich piłkarzy. Trener Grzegorz Mokry wraz ze swoim sztabem na tym etapie skupia się przede wszystkim na przygotowaniu motorycznym, ale dla równowagi zaplanował także dwa mecze kontrolne. 10 grudnia legniczanie przegrali z Górnikiem w Zabrzu 1:3, a w czwartek 15 grudnia zmierzyli się na bocznym boisku przy stadionie miejskim w Jeleniej Górze z czeskim zespołem FK Jablonec.

FK Jablonec to na tę chwilę 14. drużyna w 16-zespołowej tabeli czeskiej ekstraklasy. Miedzianka szybko rozstrzygnęła losy tego starcia, ponieważ już po 9 minutach było 2:0. Najpierw prowadzenie Miedzi dał reprezentant Chile Ángelo Henríquez, który wykorzystał dośrodkowanie Huberta Matynii i strzałem głową z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Trzy minuty później wynik ustalił Olaf Kobacki. Wypożyczony z Arki Gdynia skrzydłowy zakończył indywidualny rajd prawą stroną celnym strzałem na dalszy słupek.

W dalszej części meczu jedni i drudzy mieli jeszcze swoje okazje, ale ostatecznie sparing zakończył się dwubramkowym triumfem Miedzianki. – Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była na takim poziomie, jakiego oczekuję. Mądra gra w ataku pozycyjnym, składne i przemyślane akcje, zdecydowanie lepsza niż ostatnio organizacja gry. W drugiej oddaliśmy trochę pole przeciwnikom, nie mieliśmy tak często piłki przy nodze i za łatwo ją traciliśmy. Grunt, że wszyscy są zdrowi. Wprawdzie Koldo Obieta zszedł z jakimś urazem, ale raczej nie powinno to być nic poważnego – ocenił trener Mokry.

Teraz on i jego piłkarze udają się na przerwę świąteczno-noworoczną, w trakcie której zawodnicy muszą jednak trenować zgodnie z indywidualnymi rozpiskami. Zespół znad Kaczawy spotka się ponowie przy Orła Białego w Legnicy po Sylwestrze i rozpocznie drugi etap przygotowań, którego najważniejszym punktem będzie 10-dniowe zgrupowanie w Turcji. Tam Miedź rozegra przynajmniej trzy sparingi.

Miedź Legnica - FK Jablonec 2:0 (2:0)
Bramki: Henríquez 6, Kobacki 9
Miedź I połowa: Lenarcik - Śliwa, Mijušković, Matuszek, Gülen, Matynia - Narsingh, Dominguez, Chuca, Kobacki - Henríquez.
II połowa: Abramowicz - Matynia (70. Kobacki), Dominguez (60. Bahaïd), Aurtenetxe, Naveda, Zapolnik, Carolina, Mijušković, Lehaire, Śliwa, Obieta.
Jablonec: Surovčík (46. Hanuš) - Surzyn, Konda (46. Štěpánek), Heidenreich, Polidar - Houska (70. Souček), Hübschman (46. Považanec), Patrák (70. Ritter) - Černák (46. Šulc), Jovović (46. Malínský), Sejk (70. Ikaunieks).