Miedź - AEK 1:0. Legniczanie pokonali mistrza Grecji

RED., DF
Piotr Krzyżanowski
Miedź Legnica pokonała aktualnego mistrza Grecji. Legniczanie wygrali w meczu sparingowym z AEK Ateny 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył testowany napastnik Petar Kunić.

Miedź Legnica toczyła z mistrzami Grecji wyrównany pojedynek. Można nawet powiedzieć, ze w pierwszej połowie Grecy stworzyli tylko jedną dogodną okazję, po której piłkę z linii bramkowej wybijał Grzegorz Bartczak. Pozostała część pierwszej połowy należała już do Miedzi.

W 31 minucie Wojciech Łobodziński po solowej akcji minął obrońcę AEK przy linii końcowej boiska i dograł w pole karne do Petara Kunicia, który płaskim uderzeniem pokonał bramkarza AEK. Po zdobyciu prowadzenia legniczanie ruszyli śmielej do ataku. Najpierw próbował uderzać z dystansu Santana, a następnie solową akcję Wojciecha Łobodzińskiego przerwali greccy obrońcy.

W drugiej połowie oglądaliśmy bardzo dużo walki i tylko kilka sytuacji bramkowych, z których odnotować można sytuację sam na sam z Sapelą jednego z gracy AEK i uderzenie Pawła Zielińskiego tuż obok bramki Greków. Ostatecznie Miedź Legnica pokonała AEK Ateny 1:0.

- Były momenty bardzo dobrej gry. Były także momenty, które trzeba będzie przeanalizować. Co prawda graliśmy z rywalem z wysokiej półki, który będzie rywalizował w Lidze Mistrzów, natomiast musimy od siebie jeszcze więcej wymagać. Na tym etapie przygotowań nieźle realizowaliśmy elementy taktyczne nad którymi pracujemy. Musimy poprawić szybkość gry i wymagać od siebie zdecydowanie więcej. Wynik jest bardzo dobry i gra również bardzo mi się podobała. Jestem zadowolony z fragmentów, w których zdominowaliśmy przeciwników z Aten – powiedział po spotkaniu trener Dominik Nowak.

Miedź Legnica – AEK Ateny 1:0 (1:0)

Bramka: 31 Kunić

Miedź Legnica (1 połowa): Sapela - Kwame, Bozić, Perez, Bartczak, Augustyniak, Marquitos, Santana, Ojamaa, Łobodziński, Kunić.

Miedź Legnica (2 połowa): Sapela(Szpaderski) - Kwame, Bozić, Perez (70 Augustyniak), Zieliński, Purzycki, Forsell, Garguła, Piasecki, Bartulović, Piątkowski.

AEK (Ateny): (1 połowa): Tsintótas - Galo, Ikonómou, Ćosić, Lopes - Gioússis (30 Fívos Bótos), Simões, Mántalos, Livaja, Giannoútsos - Klonaridis.

AEK (Ateny): (2 połowa): Tsintótas (64 Gianníkoglou) - Bakákis, Labrópoulos, Czyhrynśkyj, Hult, Ajdarević, Albánis, Galanópoulos, Morán, Bakassétas, Giakoumákis.