MATURA język polski - tematy maturalne 2020 - ARKUSZE CKE, odpowiedzi MATURA 2020

JEW
MATURA 2020 - JĘZYK POLSKI - TEMATY MATURALNE 2020 - ARKUSZE CKE JĘZYK POLSKI 2020
MATURA 2020 - JĘZYK POLSKI - TEMATY MATURALNE 2020 - ARKUSZE CKE JĘZYK POLSKI 2020 Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska P
Udostępnij:
Tematy z języka polskiego na maturze 2020 - to dziś jeden z najpopularniejszych tematów. Czy rzeczywiście arkusze CKE wyciekły do sieci przed egzaminem i na maturze z polskiego pojawił się temat wypracowania związany z "Lalką" Bolesława Prusa? Nic takiego nie miało miejsca! Potwierdzony przeciek z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej spowodowałby konieczność odwołania egzaminu dojrzałości. Oficjalne arkusze CKE - język polski 2020 z tematami pojawią się po egzaminie Matura 2020. Znajdziecie je także w tym tekście już po tym jak maturzyści zakończą pisanie.

TEMATY MATURALNE - JĘZYK POLSKI 2020

Są już pierwsze informacje o tematach maturalnych od wychodzących ze szkół uczniów!
* w części poświęconej na wypracowanie pojawiło się "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego - temat brzmiał: "Jak wprowadzenie elementów fantastycznych wpływa na przesłanie płynące z "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.

* Drugi temat wypracowania dotyczył utworu Anny Kamieńskiej "Daremne". Chodziło o zinterpretowanie tego utworu i postawienie tezy interpretacyjnej. Jeśli ktoś wybrał ten temat, musiał napisać pracę na co najmniej 250 wyrazów.

* w pierwszej części z pytaniami, dużo z nich miało charakter otwarty. Jedno z takich pytań dotyczyło m.in. "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza

* maturzyści, których pytaliśmy we Wrocławiu oceniali, że matura z języka polskiego była łatwa.

https://publish.twitter.com/?query=https%3A%2F%2Ftwitter.com%2Fdntouchyme%2Fstatus%2F1269921439806820352&widget=Tweet

WESELE i PAN TADEUSZ wśród maturalnych tematów z języka polskiego. Było łatwe - oceniają maturzyści!

MATURA 2020 - JĘZYK POLSKI - harmonogram egzaminu
Egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym jest obowiązkowy. Muszą do niego przystąpić wszyscy uczniowie.
Żeby zdać maturę z języka polskiego, uczeń musi uzyskać z egzaminu przynajmniej 30% punktów.
Matura z języka polskiego trwa 170 minut, zaczyna się o godz. 9:00.
Egzamin rozszerzony z języka polskiego rozpocznie się o godz. 14:00.

MATURA 2020 - JĘZYK POLSKI - Jakie tematy maturalne?

Tematy maturalne z języka polskiego poznamy już około godz. 12, gdy uczniowie będą mogli opuścić budynek szkoły. Nie będzie się to odbywało tak jak w poprzednich latach, gdy uczeń wcześniej skończy pisanie (upora się z tematami w krócej niż 170 minut), nie będzie mógł sam opuścić szkoły. Zgodnie z procedurami musi poczekać na oficjalne zakończenie egzaminu maturalnego z języka polskiego.

Już około godziny 12 będziemy znali pierwsze tematy maturalne z języka polskiego. Chwilę później w tym miejscu pojawią się także oficjalne arkusze maturalne CKE - MATURA 2020 - JĘZYK POLSKI ARKUSZE CKE - będzie mogli znaleźć tutaj.

ARKUSZE EGZAMINACYJNE CKE - MATURA Z JĘZYKA POLSKIEGO - ZOBACZ WIĘCEJ - TEMATY MATURALNE POLSKI CKE 2019

Jakich tematów maturalnych z języka polskiego można się spodziewać - MATURA 2020?

Przypomnijmy, że w zeszłym roku na maturze z języka polskiego pojawiły się m.in. "Dziady" Adama Mickiewicza. Jeden z tematów tzw. wypracowania brzmiał: Czym dla człowieka może być wolność? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Dziadów cz. III (poniżej był podany fragment - [przyp. red.], całego dramatu Adama Mickiewicza oraz wybranego tekstu kultury.

Drugi temat do wypracowania opierał się na tekście Anny Świrszczyńskiej "Samotność". Polecenie brzmiało: Zinterpretuj podany utwór. Postaw tezę interpretacyjną i ją uzasadnij. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 słów

Mocna pozycja kobiet w polskim świecie naukowców i inżynierów.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie