Matura GEOGRAFIA 2017. Co było na geografii? [ARKUSZE CKE,...

  Matura GEOGRAFIA 2017. Co było na geografii? [ARKUSZE CKE, PYTANIA, ODPOWIEDZI]

  PB, AB

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  We wtorek MATURA Z GEOGRAFII 16.05.2017 tysiące uczniów w całej Polsce pisze od godziny 14. MATURĘ Z GEOGRAFII. Jakie pytania będą na maturze z geografii? MATURA GEOGRAFIA ZADANIA I ODPOWIEDZI CKE.
  We wtorek MATURA Z GEOGRAFII 16.05.2017 tysiące uczniów w całej Polsce pisze od godziny 14. MATURĘ Z GEOGRAFII. Jakie pytania będą na maturze z geografii?
  1/20
  przejdź do galerii

  We wtorek MATURA Z GEOGRAFII 16.05.2017 tysiące uczniów w całej Polsce pisze od godziny 14. MATURĘ Z GEOGRAFII. Jakie pytania będą na maturze z geografii? MATURA GEOGRAFIA ZADANIA I ODPOWIEDZI CKE.

  MATURA Z GEOGRAFII 2017  Na rozwiązanie matury z geografii uczniowie mają 180 minut. W tym czasie do wykonania jest około 30 zadań opierających się m.in. na kolorowej mapie, która jest załącznikiem do arkusza maturalnego.

  MATURA 2017: CO BYŁO NA GEOGRAFII?
  Była kula ziemska i zaznaczonych kilka państw w Ameryce Południowej i Afryce. Zdający musieli odpowiedzieć, obywatele których państw hiszpańskojęzycznych przeprawiają się przez granicę do USA. Ponadto, uczniowie musieli podać, w których z zaznaczonych państw widać Gwiazdę Polarną.

  Z kolei w diagramie kołowym było podane zużycie energii w skali procentowej i trzeba było na podstawie wykresu odpowiedzieć o jaki kraj chodzi.

  Trzeba było przyporządkować do danych państw surowce, które Polska importuje i eksportuje. Nie brakowało także pytań dotyczących skał i zlodowaceń. Pojawiły się również diagramy z burzą oraz opadami górskimi i trzeba było dopasować diagramy pod kątem prawdy i fałszu.

  Matura geografia [ARKUSZE CKE, ZADANIA]  Arkusze CKE z matury z geografii 2017. znajdują się w galerii.

  Zobacz galerię

  Matura geografia [ODPOWIEDZI]  Tutaj opublikujemy odpowiedzi z matury z geografii 2017. MATURA GEOGRAFIA

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo