MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Matura 2020. Matematyka - zadania, arkusze CKE, odpowiedzi z poziomu podstawowego

JEW
Matura z matematyki 2020 - poziom podstawowy - 9.06.2020
Matura z matematyki 2020 - poziom podstawowy - 9.06.2020 Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Trwa matura z matematyki. Maturzyści mają 170 minut na rozwiązanie zadań maturalnych z matematyki - poziom podstawowy. Jak poradzą sobie z zadaniami? Kiedy poznamy arkusze CKE z zadaniami maturalnymi i właściwe opowiedzi?

Egzamin maturalny z matematyki 2020 składa się z części zamkniętej i otwartej. Po egzaminie Centralna Komisja Egzaminacyjna publikuje arkusze z zadaniami maturalnymi z matematyki.

Matura 2020 z matematyki na poziomie podstawowym będzie trwała 170 minut. To maksymalny czas, jaki maturzyści mogą pisać egzamin. Pierwsza część to pytania zamknięte, w których trzeba zaznaczyć jedynie poprawną odpowiedzieć z podanych.

W drugiej części - otwartej maturzyści muszą wykazać się umiejętnością rozwiązywania zadań. W tej części ważna jest ostateczna odpowiedź, ale także metoda rozwiązywania.

Matura z matematyki przeprowadzana jest tradycyjnie w drugim dniu egzaminowania. Jest to test obowiązkowy. To znaczy, że muszą przystąpić do niego wszyscy uczniowie bez względu na to, czy wiążą swoją przyszłość z matematyką czy też nie.

Uczeń zda egzamin i uzyska świadectwo dojrzałości, jeżeli z każdego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej otrzyma co najmniej 30 proc. punktów możliwych do uzyskania oraz przystąpi do części pisemnej egzaminu maturalnego z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego. Ze względu na zagrożenie koronawirusem w 2020 r. nie będzie przeprowadzany egzamin ustny.

Wyniki egzaminu maturalnego absolwenci poznają do 11 sierpnia 2020.

od 7 lat
Wideo

Ukraiński dron uderzył w radar w Orsku. Przeleciał aż 1800 kilometrów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska