Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Marszałek województwa dolnośląskiego: Nie dla narkotyków!

red
Przeszkolono 90 policjantów
Przeszkolono 90 policjantów ARCHIWUM POLSKAPRESS
„Nie dla narkotyków” to główne hasło projektu realizowanego przez polskich i saksońskich policjantów. Projekt zakładał zwiększenie skuteczności policji w walce z przestępczością narkotykową na terenie przygranicznym. Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego, wziął udział w podsumowaniu policyjnych działań.

− Problem narkotyków dotyczy zarówno młodzieży polskiej, jak i niemieckiej, tej z dużych metropolii, jaki i tej z małych miast i wsi. Pojawienie się dopalaczy i łatwy dostęp do nich musiały wpłynąć na metody działania policji. Niezwykle ważne jest również podnoszenie świadomości młodych ludzi co do skutków zażywania tych substancji. Edukacja to nasza najważniejsza broń w walce o zdrowie i życie młodych ludzi – zaznacza marszałek Cezary Przybylski.

Projekt był realizowany w ramach Programu Współpracy Interreg Polska-Saksonia 2014-2020. Samorząd Województwa Dolnośląskiego przekazał na jego dofinansowanie blisko 2 mln zł, które pochodzą ze środków unijnych.

Projekt miał na celu m.in. zwiększenie intensywności współpracy policji polskiej i saksońskiej w zakresie zapobiegania i zwalczania przestępstw związanych z narkotykami i dopalaczami oraz podniesienie poziomu świadomości społecznej na temat dopalaczy i narkotyków na terenie pogranicza polsko-saksońskiego.

Na realizację programu samorząd województwa przekazał 2 mln zł ze środków unijnych

Miał również pomóc w podniesieniu kompetencji funkcjonariuszy i pracowników policji zajmujących się tematyką narkotykową, a także w podniesieniu poziomu wiedzy i świadomości społecznej mieszkańców pogranicza polsko-saksońskiego na temat problemów związanych z zażywaniem substancji odurzających.

Dlatego też w ramach projektu przeszkolono blisko 90 funkcjonariuszy policji, przeprowadzono konkurs dla szkół „Dopalacze – zabijacze”, zorganizowano ponad 10 imprez masowych dotyczących problematyki narkotyków i dopalaczy, liczne spotkania i seminaria eksperckie.

Prowadzona jest także kampania profilaktyczna adresowana do uczniów, rodziców oraz nauczycieli, w której do tej pory wzięło udział ponad 9 tys. osób.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska