Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek laureatką Nagrody Człowieka Roku „Gazety Polskiej”.

Janusz Gajdamowicz
Janusz Gajdamowicz
Potrzebna nam jest ogromna determinacja i pokazujemy to każdego dnia, żeby nieść Ukrainie pomoc. Tak, jak naród ukraiński zasługuje na ogromne uznanie, to na równie ogromne uznanie zasługuje naród Polski za to ogromne serce, które okazał w sposób zupełnie zadziwiający świat od pierwszych chwil wojny – podkreśliła Elżbieta Witek.
Potrzebna nam jest ogromna determinacja i pokazujemy to każdego dnia, żeby nieść Ukrainie pomoc. Tak, jak naród ukraiński zasługuje na ogromne uznanie, to na równie ogromne uznanie zasługuje naród Polski za to ogromne serce, które okazał w sposób zupełnie zadziwiający świat od pierwszych chwil wojny – podkreśliła Elżbieta Witek. Polska Press
Coroczna nagroda Człowieka Roku przyznawana przez „Gazetę Polską”, w 2023 r. trafiła do rąk marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek. Jak podkreślono, jej droga życiowa jest ściśle związana z walką o wolność. Od samego początku zaangażowała się w działalność Solidarności, za co wielokrotnie zapłaciła represjami i aresztowaniem.

- Jest takie miejsce, które jest świątynią demokracji. To nasz parlament, polski Sejm. Dlatego nie pozostaje bez znaczenia, kto stoi na czele Sejmu RP. Znalazła się tu właściwa osoba, a jest nią marszałek Elżbieta Witek – mówił podczas uroczystej gali Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”. - Można nagrodzić panią marszałek za wiele rzeczy i zasług, jakie wcześniej uczyniła dla naszej Ojczyzny, ale funkcja jaką sprawuje na czele Sejmu to wyjątkowe wyróżnienie, które na zawsze zapisze się w polskiej historii – dodał dziennikarz.

Elżbieta Witek, poseł ziemi legnickiej - dziękując za przyznane jej wyróżnienie, podkreśliła, że tegorocznych laureatów łączy szacunek do wartości jak: Bóg, honor, prawda. – Otrzymuję tę wyjątkową nagrodę na kilka dni przed rocznicą strasznej wojny jaką Putin rozpętał w Ukrainie - mówiła Marszałek Sejmu podczas uroczystości.

- Myślałam, że moje pokolenie, które walczyło o wolność w stanie wojennym, będzie ostatnim pokoleniem, które musiało walczyć. Dziś, po tylu latach okazuje się, że o wolność, niepodległość, bezpieczeństwo trzeba ciągle zabiegać. Ciągle trzeba tego strzec. Potrzebna nam jest ogromna determinacja i pokazujemy to każdego dnia, żeby nieść Ukrainie pomoc. Tak, jak naród ukraiński zasługuje na ogromne uznanie, to na równie ogromne uznanie zasługuje naród Polski za to ogromne serce, które okazał w sposób zupełnie zadziwiający świat od pierwszych chwil wojny – podkreśliła Elżbieta Witek.

Podczas uroczystości, która odbyła się w poniedziałek 20 lutego w Filharmonii Narodowej w Warszawie, nagrodą 30-lecia „Gazety Polskiej” uhonorowana została prof. Wanda Półtawska, doktor nauk medycznych, specjalista w dziedzinie psychiatrii, działaczka pro-life, podczas II wojny światowej więziona w niemieckim obozie koncentracyjnym w Ravensbrück.

Nagrodę im. św. Grzegorza I Wielkiego przyznano pośmiertnie śp. Witalijowi Skakunowi, ukraińskiemu żołnierzowi, saperowi, który 24 lutego 2022 roku, podczas inwazji rosyjskiej na Ukrainę, zginął wysadzając most koło Geniczeska w obwodzie chersońskim.

Z kolei Kluby „Gazety Polskiej” nagrodziły ks. dr. Jarosława Wąsowicza, salezjanina, historyka, naukowo zajmującego się m. in. badaniem dziejów antykomunistycznej konspiracji po 1945 r., młodzieżowej opozycji i NSZZ „Solidarność” w PRL, historią Kościoła w tym okresie oraz martyrologią duchowieństwa w czasie II wojny światowej.

NASZE AKTUALNOŚCI:

Z WROCŁAWIA NA CAŁY ŚWIAT:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska