Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Marcowe wydarzenia w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu

Redakcja
Każdego miesiąca Muzeum Pana Tadeusza organizuje szereg atrakcji historycznych. Nie inaczej jest w marcu. We wrocławskim Ossolineum będzie można wziąć udział w warsztatach hafciarskich, uczestniczyć w cyklu spotkań Środy nad książką czy posłuchać ciekawej rozmowy polsko-ukraińskiej, rozmówcami będą Olga Tokarczuk i Juriji Andruchowycz.
  • Chusteczkę batystową białą w ręku zwija. Warsztaty hafciarskie. W ramach cyklu By życie uprzyjemnić. Warsztaty szlacheckie przekonamy się, jak wyglądało życie codzienne w szlacheckim dworze. Zajęcia dla osób dorosłych. 2 marca 2019 (sobota), godz. 16.00, bilety: 25 zł

  • Polacy i Żydzi. Z historią i Moskwą w tle – spotkanie z cyklu Środy nad książką. Zachęcamy do udziału w spotkaniu z prof. dr hab. Bożeną Szaynok z Uniwersytetu Wrocławskiego poświęcone książce jej autorstwa: Z historią i Moskwą w tle: Polska a Izrael 1944–1968, opisującej pogmatwane dzieje relacji dyplomatycznych, politycznych i społecznych dwóch narodów po II wojnie światowej. 6 marca 2019 (środa), godz. 17.00, wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odebrania w kasach muzeum, możliwa rezerwacja mailowa: [email protected] (zarezerwowane wejściówki należy odebrać najpóźniej pół godziny przed spotkaniem).

  • Z cyklu Rozmowy polsko-ukraińskie. W ramach Festiwalu Twórczej Współpracy WROCloveUKRAINA zapraszamy na spotkanie z Olgą Tokarczuk i Jurijem Andruchowyczem, które poprowadzi Marcin Hamkało. 7 marca 2019 (czwartek), godz. 19.00, wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odebrania w kasach muzeum, możliwa rezerwacja mailowa: [email protected] (zarezerwowane wejściówki należy odebrać najpóźniej pół godziny przed spotkaniem).

  • Rzecz o tym, jak dawniej podróżowała młodzież. Zapraszamy na organizowane we współpracy z Instytutem Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego spotkanie z Dorotą Żołądź-Strzelczyk i Małgorzatą Ewą Kowalczyk dotyczące tego, jak dawniej podróżowała młodzież. 7 marca 2019 (czwartek), godz. 16.00, wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odebrania w kasach muzeum, możliwa rezerwacja mailowa: [email protected] (zarezerwowane wejściówki należy odebrać najpóźniej pół godziny przed spotkaniem).

  • Laboratorium historii najnowszej to „historia w działaniu” – połączenie wiedzy ukrytej w muzealnych gablotach z popularyzatorskim warsztatem. Zapraszamy młodzież od 14 roku życia do udziału w najnowszym cyklu zajęciowym Muzeum Pana Tadeusza!

Teofil w konspiracji. Zajęcia warsztatowe, podczas których uczestnicy zapoznają się z zasadami konspiracji w PPP oraz technikami szyfrowania i kodowania wiadomości. Poznamy je dzięki wystawie Misja:Polska, prezentującej między innymi kolekcjonowane, a następnie przekazane do Ossolineum przez Władysława Bartoszewskiego czasopisma, druki i ulotki konspiracyjne z lat II wojny światowej. 6 marca (środa) 2019, godzina 15.00, wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odebrania w kasach muzeum, możliwa rezerwacja mailowa: [email protected] (zarezerwowane wejściówki należy odebrać najpóźniej pół godziny przed spotkaniem).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska