Marcin Lewandowski o włos od finału

Tadeusz Nadolski
Marcin Lewandowski w swoim półfinale zajął trzecie miejsce.
Marcin Lewandowski w swoim półfinale zajął trzecie miejsce. Andrzej Banaś
Trzech Polaków wystąpiło w niedzielę na mistrzostwach świata w Londynie w półfinałach na 800 metrów. Awans wywalczył tylko jeden. Bardzo blisko sukcesu był zawodnik Zawiszy Marcin Lewandowski.

W trzech półfinałach do finału kwalifikowali się dwaj najlepsi oraz dwóch z najlepszymi czasami.

W pierwszym, rozgrywanym w dość wolnym tempie pewnie zwyciężył Adam Kszczot (1:46.24).

W drugim w akcji zobaczyliśmy Marcina Lewandowskiego. Bydgoszczanin tuż przed meta minięty został przez Brytyjczyka Kyle'a Langforda. Lewandowski finiszował na trzeciej pozycji i uzyskał czas 1:45.93. Z niepokojem czekał na wyniki trzeciego biegu. Ten niestety okazał się najszybszy. Na trzecim i czwartym miejscu uplasowali się zawodnicy, którzy uzyskali lepsze czasy od Polaka. Czwarty Brazylijczyk Thiago Andre zaledwie o 0,1 sek.

Odpadł też Michał Rozmys, który był piąty w trzeciej serii (1:46.10).