Mamy zdjęcie "złotego pociągu". Na pokładzie skarby i...

  Mamy zdjęcie "złotego pociągu". Na pokładzie skarby i czołgi? A może to przekręt?

  Marcin Rybak, ARS

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Ta grafika, to słynne "zdjęcie georadarowe złotego pociągu" jakie jego znalazcy mieli pokazywać urzędnikom
  1/2
  przejdź do galerii

  Ta grafika, to słynne "zdjęcie georadarowe złotego pociągu" jakie jego znalazcy mieli pokazywać urzędnikom

  Oto słynne zdjęcie z georadaru, mające przedstawiać "złoty pociąg" zakopany rzekomo w tunelu w Wałbrzychu. Do zdjęcia dotarli dziennikarze portalu GazetaWroclawska.pl. Na pokładzie pociągu ma być po 300 kilogramów złota, srebra i wolframu. Mogą być także niemieckie czołgi. To właśnie to zdjęcie odkrywcy pociągu mieli pokazywać urzędnikom. - Widziałem to zdjęcie. Moim zdaniem to przekręt - mówi tymczasem specjalista z Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie.
  ZŁOTY POCIĄG - kliknij i zobacz serwis specjalny portalu GazetaWroclawska.pl

  Tzw. "złoty pociąg" ma się znajdować na głębokości zaledwie 12 metrów - wynika ze sporządzonego przez rzekomych odkrywców opisu poszukiwań, do którego dotarł portal GazetaWroclawska.pl
  Mamy też słynne i tajemnicze zdjęcie georadarowe mające pokazywać pociąg. Co pokazuje naprawdę?
  Czy jest autentyczne? W tej sprawie wciąż jest więcej pytań niż odpowiedzi. Z naszych informacji wynika, że tę właśnie grafikę - dodatkowo zaopatrzoną w historyczną fotografię niemieckiej broni pancernej z czasów wojny - od kilkunastu miesięcy pokazywano różnym ważnym urzędnikom w Polsce.

  ZOBACZ KONIECZNIE: Pod Wałbrzychem odkryto "podziemne miasto"

  Najpewniej o tym właśnie "zdjęciu" wspominał Generalny Konserwator Zabytków na swojej konferencji prasowej, mówiąc że w 99 procentach potwierdza istnienie zakopanego składu. To zdjęcie - jeśli wierzyć naszym informacjom - pokazywano dyrektorowi i kustoszowi Muzeum Wojska Polskiego. Wśród instytucji odwiedzonych w ubiegłym roku przez posiadaczy grafiki miała być nawet Kancelaria Prezydenta RP.

  Dzieje grafiki nazywanej przez jej posiadaczy "georadarowym zdjęciem" są równie tajemnicze jak dzieje samego "złotego pociągu". W Warszawie pojawiał się z nimi przedsiębiorca z Wielkopolski. Przedstawiał się jako wysłannik "znalazców" pociągu. Krąży opowieść, że - poza "zdjęciem" znalazcy opowiadali o "listach przewozowych" zawierających szczegółowy opis zawartości pociągu. Miała tam niby być zgromadzona duża ilość cennych materiałów: po 300 kilogramów złota, srebra i wolframu. Jednak owych listów nikt nikomu nie pokazywał. W publicznych wypowiedziach odkrywcy mówią teraz, że w pociągu może w ogóle nie być złota, a jedynie prototypy niemieckiej broni.

  Jeden ze "znalazców" pociągu potwierdził, że ujawnione przez nas "georadarowe zdjęcie" jest tym, które pokazywano urzędnikom. Tym samym, o którym wspominał Generalny Konserwator Zabytków na konferencji prasowej pod koniec sierpnia. Choć - dodał - jest to jedynie fragment zdjęcia. Nie chciał też odnieść się do naszych informacji o "listach przewozowych" będących jakoby w posiadaniu "odkrywców" pociągu.

  Całe zdjęcie "złotego pociągu"


  Mamy kopię niepodpisanego dokumentu, z którego wynika, że "znalazcy" owego pociągu w lutym 2015 zerwali współpracę z reprezentującym ich przedsiębiorcą. Kazali mu milczeć. Tak też jest do dziś. - Nic nie mam do powiedzenia - uciął wszelkie pytania biznesmen. I rozłączył się.

  - Widziałem to zdjęcie już wcześniej - mówi portalowi GazetaWroclawska.pl dr inż. Jerzy Ziętek z Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie. - W życiu nie widziałem takiego zapisu z georadaru. A profili georadarowych zrobiłem kilka tysięcy. Widziałem to zdjęcie w lepszej jakości. Widać było, że fragmenty interpretowane jako lufy dział mają inną rozdzielczość niż pozostałe elementy tego obrazu. Moim zdaniem, to jest przekręt. W każdym razie należy do tego podchodzić z ogromną nieufnością - stwierdza Ziętek.
  Odkrywcy są pewni, że pociąg istnieje

  - Pociąg jest w wąwozie i jest zasypany. Osiem metrów nakładu jest na niego nasypane i czeka. Powinien mieć około 100 metrów – powiedział Piotr Koper, badacz, który twierdzi, że wraz z Andreasem Richterem znalazł pociąg pancerny z czasów II wojny światowej.


  Przeczytaj też:
  Tragedia pod Wałbrzychem. Zmarł mężczyzna, który w grobowcu szukał złota
  Złoty pociąg to nie wszystko. Nowe, sensacyjne odkrycie pod Wałbrzychem


  ZOBACZ PODZIEMIA WAŁBRZYSKIEGO ZAMKU KSIĄŻ

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (216)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jaja jak berety

  podpisał (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  NO I CO Z TYM POCIĄGIEM ???

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A co jak coś znajdą ???

  Jacek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Ciekawe co wszyscy sceptycy powiedzą jak tam coś faktycznie stoi ???

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wątpliwe

  gregs (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  Tunele (tzw podziemne miasto) są. Lecz wg mnie pociąg to ściema. Ktoś, kto by go znalazł, do tego ze złotem podałby to do publicznej wiadomości? Wątpię. Znając naszą mentalność (zresztą nie tylko...rozwiń całość

  Tunele (tzw podziemne miasto) są. Lecz wg mnie pociąg to ściema. Ktoś, kto by go znalazł, do tego ze złotem podałby to do publicznej wiadomości? Wątpię. Znając naszą mentalność (zresztą nie tylko naszą) wziąłby 'skarby' i siedział cicho, by ktoś nie chciał ich podziału. Zresztą ktoś już udowodnił, że niektóre zdjęcia tegoż pociągu to na pewno zwykła grafika 3D. Zrobili to dla sensacji i zysku, gazety 'znalazcom' zapłaciły, później zapłacili ludzie gazetom.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  haha

  rysiekzklanu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

  Mi się wydaje że te cwaniaki już dawno wyciągnęli to co trzeba dlatego teraz twierdza ze tam nic nie ma

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Podziemne miasto

  baca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

  Wszyscy sie zachwycaja podziemnym miastem,a czy ktokolwiek pomyslal o uczczeniu tych wszystkich ofiar,ktorzy tam stracili zycie przez nazistow?!.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zloty pociag

  baca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  w niymcach sie godo o zlotym pociagu tak: niymiec znaloz,polok wygzebol,a zyd zapierdolil jak zawsze.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pendilino

  Danz. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 8

  Ech, wy tępe hanysowe dzbany.Ktoś dał wam szansę na promocję regionu a wy jak zwykle, tępe dzidy doszukujecie się teorii spisku i "okradzania". A z czego mają was okradać, gołodupcy bez roboty i...rozwiń całość

  Ech, wy tępe hanysowe dzbany.Ktoś dał wam szansę na promocję regionu a wy jak zwykle, tępe dzidy doszukujecie się teorii spisku i "okradzania". A z czego mają was okradać, gołodupcy bez roboty i wykształcenia.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jeden znalazł drugim dadzą

  archeoeksplora (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Muszą się najpierw dogadać ile pójdzie na którą partię.Rzućcie hasło chłopakom z bieda szybu dajcie po 4 tysiące na głowę i szybciej wam go wykopią niż wasi eksperci od spraw niepotrzebnych :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  złoto

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Ja polecam ze złote balustrady kute opolskie http://www.kow-plast.pl/balustrady-kute.html też są złote.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jeden znaleziony a drugi

  poc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  W Wałbrzychu jest na pewno jeden pociąg z czasów drugiej wojny ale jest jeszcze jeden też z czasów drugiej wojny w tunelu który jest w tunelu Wałbrzych-Walim ciekawe kiedy tamten odnajdą

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Grupy Przedszkolne - ZGŁOŚ DO NAGRODY!

  Grupy Przedszkolne - ZGŁOŚ DO NAGRODY!

  Oto najpiękniejsze koty Wrocławia

  Oto najpiękniejsze koty Wrocławia

  Estakada na pl. Społecznym będzie zburzona

  Estakada na pl. Społecznym będzie zburzona