Malujesz lub fotografujesz? Weź udział w drugiej edycji konkursu „A co z wartościami?”.

Materiał informacyjny OŚRODEK „PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ”
W tym roku tematem przewodnim jest PRAWDA. Chcemy się dowiedzieć, co młody artysta myśli o prawdzie, czy uważa ją za istotną część swojego życia twórczego i aspektu pracy, czy jest ona powiązana z uczciwością. Każdy inaczej rozumie pojęcie prawdy, może ją inaczej interpretować artystycznie. Zachęcamy młodych twórców do autentycznego i szczerego poszukiwania nierelatywnej prawdy oraz przełożenia ich na język sztuki. Prace mogą mieć formę fotograficzną lub malarską. Wykaż się kreatywnością i pokaż nam, jak Ty postrzegasz PRAWDĘ.

Do konkursu zapraszamy młodych artystów, którzy poszukują wartości poprzez sztukę, wartości takich jak dobro, PRAWDA, piękno. – zaprasza dr Marek Mutor, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu, zobacz:

Konkurs jest przeznaczony dla artystów do 37 roku życia – malarzy i fotografów – zarówno profesjonalnych, jak i tych, dla których sztuka jest po prostu pasją. Zatem nie wstydź się i nie chowaj swoich prac do szuflady! Nie ma znaczenia to czy jesteś z Wrocławia czy Warszawy, nie musisz nawet tworzyć w Polsce! Nie liczy się styl w jakim malujesz czy robisz zdjęcia, chcemy zobaczyć jak najwięcej prac od jak najbardziej różnych artystów. Udział w konkursie jest bezpłatny, wystarczy wypełnić formularz (strona konkursowa). Masz na to czas do 21 września br. do godziny 12.00 (liczy się termin dostarczenia pracy do nas). Możesz zgłosić maksymalnie trzy prace.

Konkurs składa się z dwóch etapów, w których zostaną wyłonieni najlepsi z najlepszych, w każdej z dwóch kategorii fotografia i malarstwo. Zakwalifikowanych do drugiego etapu artystów ogłosimy 28 września br. Prace będzie oceniać jury, w którego skład wejdą zewnętrzni specjaliści i pracownicy Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”. Nie musisz się przejmować, że Twoja praca zostanie przyćmiona przez sławnego artystę, ponieważ wszystkie zgłoszenia będą oceniane anonimowo. Na zwycięzców i wyróżnionych czekają nagrody pieniężne, których łączna pula wynosi 30 tysięcy złotych brutto.

Jeśli znajdziesz się w gronie zwycięzców Twoja praca zostanie zaprezentowana na wystawie pokonkursowej, zorganizowanej w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. Po zakończeniu wystawy prace zostaną odesłane do autorów.

Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z regulaminem na stronie konkursowej, w którym szczegółowo opisane są warunki uczestnictwa, wytyczne techniczne zgłaszanych prac oraz dokładny harmonogram konkursu. Jeśli masz pytania związane z konkursem, śmiało pisz na adres [email protected] (w tytule maila należy wpisać: „A co z wartościami? Prawda.” – konkurs dla młodych artystów).

www.zajezdnia.org

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Wideo

Dodaj ogłoszenie