Maja Włoszczowska zdobyła brązowy medal mistrzostw świata!

jg
Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) zajęła trzecie miejsce w maratonie MTB na mistrzostwach świata rozgrywanych we włoskim Auronzo. Trasa wyścigu liczyła 89 km i miała 3400 metrów przewyższenia.

Rywalizację wygrała Dunka Annika Langvad przed Christiną Kollman Forster z Austrii.

Annika Langvad zwyciężyła z przewagą ponad 7 minut nad drugą z zawodniczek. Maja Włoszczowska straciła do mistrzyni świata ponad 12 minut. Już na początku wyścigu zaatakowała Langvad i pewnie dowiozła prowadzenie do mety. Na drugim miejscu jechała Gunn Rita Dahle Flesjaa, ale Norweżka opadła z sił i skończyła na dalszym miejscu. Dzięki temu Maja Włoszczowska awansowała na trzecie miejsce.

Ostatnia wizyta Śląska w Lubinie nie była kolorowa... [ZDJĘC...