Każdy mieszkaniec będzie mógł je zobaczyć podczas bezpłatnego wydarzenia Made in Wrocław 14 grudnia we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Ludowej (początek godz. 11). Wstęp bezpłatny.

- Made in Wrocław to wyjątkowa okazja, by samemu zobaczyć nowoczesne produkty, które powstają w naszym mieście, a przy tym po prostu atrakcyjnie spędzić czas. Zapraszamy do tego wszystkich wrocławian - niezależnie od tego, czy na co dzień związani są z biznesem - mówi Ewa Kaucz, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, która wraz z miastem Wrocław jest organizatorem bezpłatnego wydarzenia.

Ponad 50 wrocławskich firm i startupów zaprezentuje swoje nowoczesne rozwiązania. Wśród wystawców znajdą się m.in.: Nokia, 3M, UTC, Volvo czy GlobalLogic.

Spośród wrocławskich startupów zaprezentuje się m.in. Flash Robotics, które stworzyło robota społecznego EMYS.

Wynalazek potrafi rozpoznawać twarze, wyrażać emocje i rozmawiać. Robot ma uczyć dzieci języków obcych. Na razie mówi tylko po angielsku, ale już wkrótce będzie się posługiwać także francuskim i japońskim. Kolejnym rodzimym wynalazkiem jest łazik ziemski, nazywany też dronem lądowym. Może on poruszać się po trudnym terenie. Jego twórcy ze startupu Turtle Rover już myślą o otwarciu we Wrocławiu fabryki łazików.

Nie zabraknie też startupów z dziedziny medycyny, takich jak Nestmedic. Jego flagowym produktem jest Pregnabit - system diagnostyczny dla kobiet w ciąży umożliwiający wykonywanie KTG na odległość, również w warunkach domowych.

Goście imprezy będą mogli skorzystać z aplikacji stworzonej przez wrocławski startup Meeting Application. Służy ona do obsługi konferencji, eventów czy targów. Dzięki niej cała komunikacja z uczestnikami, prowadzona jest przez aplikację. Proponowane rozwiązanie sprawia, że biorąc udział w wydarzeniu nie musimy już sprawdzać maili ani na bieżąco śledzić serwisów społecznościowych, by wiedzieć, czy czasem nie zaszła jakaś zmiana w programie. Aplikacja sama nas o tym poinformuje.

Wcześniej z produktów Meeting Application korzystały m.in. takie marki jak: Reebook, Coca-Cola czy Credit Agricole.

Organizatorzy przygotowali też atrakcje i konkursy dla gości. Wśród nagród znajdą się między innymi vouchery na Vozillę, bilety do Aquaparku czy ZOO oraz wstęp na bal Sylwestrowy w Hali Stulecia. Na miejscu ustawią się mobilne escape roomy i stanowiska VR, gdzie będzie można przenieść się do wirtualnej rzeczywistości. Nie zabraknie też regionalnych przysmaków.

Więcej informacji: made-in-wroclaw.pl