Bartosz Głąb
Wojciech Matusik / Polskapresse Gazeta Krakowska
Lotto Ekstraklasa. Piłkarze Wisły Kraków zdobyli dwie bramki przeciwko Miedzi i to wystarczyło, by zanotować ważne zwycięstwo. Beniaminek odpowiedział jednym trafieniem z rzutu karnego. "Biała Gwiazda" pozostaje niepokonana we własnym domu, wokół którego w ostatnim czasie dużo się mówi. Miedź mimo wszystko może być zadowolona. Legniczanie po dwóch kolejkach mają trzy punkty.

Początek spotkania w Krakowie był dość niemrawy. Zdecydowanie częściej przy piłce utrzymywała się "Biała Gwiazda", ale nie potrafiła tego przełożyć na sytuacje bramkowe. Natomiast Miedź nielicznymi akcjami starała się kontrować, jednak jej również nie wychodziło to zbyt dobrze. Atmosfera meczu była dość senna, aż w 32. minucie niespodziewanie Petteri Forsell wyszedł sam na sam z bramkarzem Wisły, ale nie wykorzystał dogodnej okazji do zdobycia bramki, bo golkiper gospodarzy popisał się świetną interwencją.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa spotkania zakończy się bezbramkowym remisem, w 43. minucie po rzucie rożnym dla "Białej Gwiazdy" jeden z Wiślaków oddał strzał głową, Łukasz Sapela zdołał obronić uderzenie, ale do piłki dopadł jeszcze Zdenek Ondrasek i pewnym uderzeniem otworzył wynik spotkania przy Reymonta 22.

Drugą część spotkania Wisłą rozpoczęła jeszcze lepiej, niż skończyła pierwszą. W 49. minucie po perfekcyjnej kontrze Dawid Kort stanął oko w oko z Łukaszem Sapelą i podwyższył wynik na 2:0. Minęły zaledwie cztery minuty, a powinna paść trzecia bramka dla "Białej Gwiazdy". Po niemal kopii akcji bramkowej, tym razem do piłki dopadł Jesus Imaz, ale Hiszpan trafił tylko w słupek bramki gości.

Wisła po fantastycznie rozpoczętej drugiej połowie meczu siadła na laurach i do głosu zaczęła dochodzić Miedź. Efektem tego był rzut karny w 69. minucie po faulu Macieja Sadloka, który pewnie na bramkę zamienił Marquitos dając swojej drużynie kontakt z przeciwnikiem. W samej końcówce spotkania Miedź miała jeszcze piłkę meczową, ale jeden z jej graczy nie wykorzystał fantastycznego dośrodkowania w pole karne Wisły.

W efekcie "Biała Gwiazda" zanotowała pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i po dwóch kolejkach ma na swoim koncie już cztery "oczka". Natomiast Miedź po dobrym rezultacie w pierwszym meczu sezonu teraz została nieco sprowadzona na ziemię. W następnej kolejce krakowianie zagrają w Białymstoku z Jagiellonią, natomiast Miedź w Legnicy podejmie Górnika Zabrze.

Atrakcyjność meczu: 7/10
Piłkarz meczu: Vullnet Basha

EKSTRAKLASA w GOL24

Materiał oryginalny: Lotto Ekstraklasa. Miedź Legnica nie zdobyła Reymonta. "Biała Gwiazda" odzyskała skuteczność - Gol24