0 1 połowa

Śląsk Wrocław

1

1 1 połowa

• Malarz pobiegł do pola karnego. Próbował nawet wrzucić, ale nieporadnie. Potem głową uderzył Radionow, ale Putnocky dał radę. Koniec spotkania. O wyniku zadecydowała pierwsza połowa. W drugiej tak naprawdę niewiele ciekawego się działo. Śląsk wygrał trzeci raz z rzędu, ŁKS przegrał drugi raz z rzędu.

• I jeszcze jedna kartka. Dla Mączyńskiego. On też był nadaktywny.

• Trąbka także dostał kartkę.

• Kartka dla Malarza. Kibice wyzywają PZPN.

• I kolejna szarpanina. Sędzia Jakubik nie panuje nad meczem!

• Błąd Putnockiego na przedpolu. ŁKS z tego nie korzysta. A potem przepychanka w polu bramkowym...

• Minęły dwie z czterech doliczonych minut. ŁKS raczej już nie odrobi strat. Nie ma na to pomysłu.

• Jeszcze Gąska w miejsce Chrapka.

• Trąbka na głowę Pirulo i piłka przechodzi obok lewego słupka. Niezła akcja.

• Putnocky ukarany za przedłużanie gry.

• Seria strzałów ze strony Śląska. Mączyński niecelnie, a przed nim także Samiec-Talar.

• Dla Ukraińca to debiut w polskiej ekstraklasie:

• Zszedł Płacheta. Za niego Samiec-Talar.

• Będzie jeszcze jedna zmiana u gości.

• Radionow do nikogo. Umyka czas gospodarzom. Zostało dziesięć minut i to co doliczy sędzia.

• Radionow nie wywalczył rzutu rożnego. Zdaniem widowni było inaczej. Gwizdy na decyzję arbitra.

• Chrapek z powietrza po wrzutce Płachety. Za wysoko. Wznawia szybko Malarz.

• Na spalonym przyłapany jeden z zawodników ŁKS-u. Kibice wciąż wierzą w odwrócenie wyniku.

• Dobra akcja ŁKS-u. Kopnął Pirulo. Dwa metry nad bramką.

• Radionow w miejsce Kujawy.

• Cholewiak! Techniczne uderzenie - nad poprzeczką. Mogło być 2:0 i po meczu.

• A jednak druga (ostatnia) zmiana została odłożona w czasie.

• Podwójna zmiana w ŁKS-ie. Pirulo za Pyrdoła.

• Płacheta mocno kopnął z wolnego. Piłkę głową wybił obrońca osłaniający krótki słupek.

• Za moment nastąpi kolejna szansa w zespole gospodarzy. Pół godziny otrzyma Pirulo. Może on pomoże?

• Stiglec kopnął mocno, lecz niecelnie. Od bramki rozpoczyna Malarz.

• Pyrdoł fauluje rywala. Tymczasem za Exposito wszedł Cholewiak.

• Sobociński otrzymał kartkę. To nie jest jego mecz.

• Nie w to miejsce... Ramirez źle dogrywał w pole karne. Strata.

• Spróbował Ramirez. Uderzył celnie, ale Putnocky dał radę.

• Zablokowany strzał (wrzutka?) Grzesika. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Inne nastawienie na tę połowę. Śląsk na razie schowany, przyczajony. ŁKS dominujący, ale jeszcze bez konkretów pod szesnastką.

• Kujawa wygrał z czterema rywalami. Potem jednak Piątek został wygoniony z pola karnego. ŁKS pozostaje w natarciu.

• Pierwszy błąd Piątka. Zmiennik dograł do nikogo. Jest wściekły na siebie!

• Dobrze zapowiadająca się akcja ŁKS-u została przerwana przez jednego z rywali. Jęk zawodu na trybunie.

• Gramy dalej. Od środka zaczął Śląsk.

• Piątek w miejsce Kalinkowskiego.

• Koniec pierwszej połowy. Zasłużone prowadzenie Śląska. Jego dominacja nie podlega żadnej dyskusji. Wracamy za kwadrans!

• Organizacją gry Śląsk bije ŁKS na głowę.

• Złe wybory, proste straty. Na grę beniaminka trudno patrzeć dziś przychylnym okiem. Przed trenerem Moskalem ważna rozmowa z zawodnikami.

• Łabojko ukarany żółtą kartką. Faulował Ramireza.

• Kolejne strzały przyjezdnych zatrzymują się na graczach ŁKS-u.

• Najlepszy w tym meczu jest pressing Śląska.

• EXPOSITO! Hiszpan marnuje doskonałą okazję na 2:0! Przestrzelił z kilku metrów. Z tego będą prześmiewcze powtórki w sieci.

• Mączyński na krótki słupek. Za słabo.

• Gospodarze interweniują nerwowo. Będzie korner dla gości po wybiciu za linię.

• Z piętnastego metra główkówał Exposito. Piłka fruwała długo. Malarz spokojnie ją złapał i wznowił grę.

• Kolejny faul. Piłkarze Śląska mądrze przerywają akcje. Czynią to tak, że nie otrzymują kartek. A przeciwnik jest wytrącany z rytmu.

• Śląsk nie wykorzystał kornera. A potem sfaulował.

• Blisko drugiego samobója! Ponownie w roli głównej Sobociński. Tym razem wrzucał Broź. Będzie rzut rożny, bo stoper ŁKS-u poprawił się z interwencją.

• Stiglec biega za rywalami aż pod pole karne ŁKS-u. Już tam potrafi przerwać ich akcję.

• No może teraz... A może i nie! Golla świetnie powstrzymał akcję ŁKS-u.

• Sobociński do tej pory zdobył więcej bramek samobójczych:

• Nie ma zagrania ręki w szesnastce Śląska. Po analizie VAR sędzia nakazał grać dalej.

• Tym razem kopnął Łabojko. Bez spodziewanego efektu. ŁKS wycofany, wystraszony, bez pomysłu.

• Znowu niebezpiecznie! Golla jednak sfaulował Grzesika. Z pola karnego wznawia Malarz.

• I kolejna próba gości. Tym razem zablokowana. Jest korner.

• Celny strzał Exposito. Malarz nie miał z nim problemów.

• Śląsk agresywny, doskakuje do każdej piłki.

• Śląsk wyszedł z kontrą. Płacheta rozpędził się, a potem dośrodkowaniem chciał poszukać Exposito. Podanie przeciął Sobociński, ale na tyle niefortunnie, że zaskoczył Malarza.

• GOOOOOOOOOOOOL! Samobój! Sobociński władował piłkę do własnej bramki. Nabił go Płacheta.

• Znów przed szesnastką został powstrzymany Ramirez. Doping nie cichnie. Kibice domagają się bramki.

• Ramirez urwał się, ale nie dograł precyzyjnej piłki. Śląsk oddalił zagrożenie, wybijając na 60 metr.

• Mało miejsca na połowie wrocławian. Krótko kryty jest Ramirez. ŁKS również blisko i z agresywnym odbiorem.

• Kujawa oddał pierwszy strzał. Niecelny. Blisko niego był Stiglec.

• Piłkę na własnej połowie rozgrywa ŁKS. Jest to dość mozolna próba.

• Broź po koźle w pole karne, ale Exposito nie sięgnął futbolówki. Było groźnie!

• Za krótkie dośrodkowanie. ŁKS na raty wybija piłkę. Mamy przerwę w grze z uwagi na uraz Picha.

• "Tylko zwycięstwo!" - skanduje publiczność z jednej trybuny. Przyjezdni mają rzut rożny.

• Z drobym poślizgiem, ale już gramy. Od środka rozpoczęli gospodarze. Sędziuje Krzysztof Jakubik (Siedlce).

• Z okazji zbliżającego się święta odśpiewany został również hymn narodowy.

• Kibice odśpiewali hymn. ŁKS zagra w białym-czerwonym komplecie. Śląsk na zielono.

• Ławka Śląska: Kajzer, Pawelec, Żivulić, Cholewiak, Samiec-Talar, Dankowski, Gąska, Musonda, Bargiel,

• Ławka ŁKS-u: Budzyński, Dampc, Bryła, Rozmus, Wolski, Piątek, Radionow, Pirulo.

• Kończy się rozgrzewka. W Łodzi oczywiście już ciemno. I chłodno. Na termometrach ledwie kilka kresek powyżej zera.

• W zeszłej kolejce ŁKS po dobrym meczu przegrał z Jagiellonią Białystok 0:2. Śląsk u siebie wygrał z Wisłą Płock 3:1. W tabeli zdecydowanie wyżej są wrocławianie. Mają 24 punkty. ŁKS posiada zaledwie 11.

• Za niecały kwadrans początek meczu w Łodzi. Czy beniaminek dopisze kolejne punkty i oddali się od strefy zagrożonej spadkiem? Dziś naprzeciw stanie mu Śląsk, który potrafił ostatnio pokonać lidera - Wisłę Płock.