ŁKS Łódź – KGHM Zagłębie Lubin 3:2. Radosna ofensywa, sporo emocji i stracona szansa lubinian (WYNIK, SKRÓT, BRAMKI, RELACJA, ZDJĘCIA)

Grzegorz Gałasiński
KGHM Zagłębie Lubin po szalonym meczu rozegranym w ramach 25. kolejki PKO Ekstraklasy przegrało na wyjeździe z ŁKS-em Łódź 2:3. „Miedziowi” są obecnie na 11. miejscu w tabeli.

ŁKS Łódź – KGHM Zagłębie Lubin (WYNIK, SKRÓT, BRAMKI, RELACJA, ZDJĘCIA

W środowe spotkanie lepiej weszli podopieczni Martina Ševeli. Na początku meczu na listę strzelców mógł wpisać się Dejan Dražić. Serb w ubiegłym tygodniu podpisał kontrakt z Zagłębiem, a kilkadziesiąt godzin później zaliczył asystę przy trafieniu Patryka Szysza w derbach Dolnego Śląska. W Łodzi 24-latek z zaskakującą łatwością okiwał kilku przeciwników i oddał mocny strzał, z którym poradził sobie jednak Arkadiusz Malarz.

Niedługo później to gospodarze otworzyli wynik spotkania. W 18. minucie jeden z podopiecznych Kazimierza Moskala huknął z dystansu, futbolówka odbiła się od słupka, a Carlos Moros Gracia skierował piłkę obok leżącego już Dominika Hładuna. Chwilę później mogło być 2:0, ale Ricardo Guima nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Apetyt Morosa Gracii na kolejne trafienia nie malał także pod bramką ŁKS-u. W 29. minucie Hiszpan po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego niefortunnie interweniował i pokonał własnego golkipera.

Remis utrzymywał się zaledwie kilka minut. Piłkę w polu karnym zagrał Jewgienij Baszkirow, a jedenastkę wykorzystał Antonio Domínguez. Jeszcze przed przerwą sędzia Krzysztof Jakubik wskazał na wapno przed bramką „Miedziowych”. Ostatecznie po wideoweryfikacji uznał, że to Moros Garcia faulował Sašę Balicia, a nie na odwrót.

10 minut po zmianie stron prowadzenie łodzian podwyższył Adam Ratajczyk. 17-latek kilkoma zwodami zmylił Bartosza Kopacza, Balicia i Hładuna. Na kwadrans przed zakończeniem konfrontacji straty Zagłębia zmniejszył Bartosz Białek. W tej sytuacji Malarz zderzył się z Tadejem Vidmajerem. Bramkarz przez chwilę nie podnosił się z murawy, lecz ostatecznie zdołał dograć spotkanie do końca.

Kolejne próby lubinian okazywały się dość nieudolne, z kolei zawodnicy ŁKS-u szanowali piłkę, starając się jak najdłużej przy niej utrzymać. Porażka w Łodzi oznacza, że Zagłębie oddala się od grupy mistrzowskiej.