ŁKS Commercecon - Grot Budowlani 3:0. Wielkie derby Łodzi dla siatkarek ŁKS!

Dariusz Kuczmera
Tak cieszą się siatkarki ŁKS Commercecon, które od wczoraj są najlepszą drużyną w Łodzi Krzysztof Szymczak
ŁKS królem siatkarskiej Łodzi. ŁKS Commercecon pokonał Grot Budowlanych 3:0.

Spotkały się dwie czołowe drużyny Ligi Siatkówki Kobiet. Niepokonane wiceliderki tabeli ŁKS Commercecon w Atlas Arenie pełniły rolę gospodyń w meczu przeciwko trzeciej drużynie w tabeli, wicemistrzyniom Polski z Grot Budowlanych Łódź.

Presja na siatkarkach obu drużyn spoczywała ogromna. Kibice i źli ludzie wymyślają, że oba kluby są do siebie wrogo nastawione, a tak wcale nie jest. Na pewno jednak oba kluby bardzo chciały wygrać derby. Mniejsza presja dotykała ełkaesianki, które i tak już zrobiły wiele w tym sezonie. Chciały, ale nie musiały wygrać. Inaczej wicemistrzynie Polski. Były faworytkami.

W pierwszym secie od początku prowadziły siatkarki ŁKS. Rosła przewaga drużyny trenera Michala Maska. Od stanu 13:9 ełkaesianki zdobyły siedem punktów z rzędu. ŁKS wygrał seta 25:12. To był nokaut.

Mylili się ci, którzy twierdzili, że Grot Budowlani opanują nerwy w drugim secie. Niepodzielnie na parkiecie panowały siatkarki ŁKS Commercecon. Prowadziły już 20:13. W końcówce nieco wicemistrzynie nawiązały walkę, ale przegrały do 21.
Mecz miał kapitalną oprawę przygotowaną przez kibiców ŁKS. W drugim secie fani klubu z al. Unii rozwinęli wielką flagę.
Trzeci set był najbardziej wyrównany. Na tablicy widniał wynik 19:19, ale znów końcówka należała do rewelacyjnych tego dnia ełkaesianek. ŁKS górą! MVP meczu Izabela Kowalińska.

Na usprawiedliwienie siatkarek Grot Budowlanych trzeba podać fakt, że wicemistrzynie przygotowują się do meczu Ligi Mistrzyń z Dynamo Moskwa 21 grudnia w Atlas Arenie.

Liga Siatkówki Kobiet
ŁKS Commercecon – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:12, 25:21, 25:21)

ŁKS Commercecon: Lucie Muhlsteinova 1, Izabela Kowalińska 19, Ewa Kwiatkowska 8, Zuzanna Efimienko-Młotkowska 6, Regiane Bidias 15, Katarzyna Sielicka 9, Krystyna Strasz (libero) oraz Deja McClendon 1, Małgorzata Skorupa. Trener: Michal Masek
Grot Budowlani: Gabriela Polańska 4, Agnieszka Kąkolewska 6, Kaja Grobelna 13, Pavla Vincourova 2, Martyna Grajber 5, Hana Cutura 2, Agata Witkowska (libero) oraz Adrianna Muszyńska, Julia Twardowska 7, Justyna Kędziora, Ewelina Polak. Trener: Błażej Krzyształowicz.