Listonosz przywłaszczył sobie 5,5 tys. złotych. Podrabiał podpisy i brał pieniądze

Celina MarchewkaZaktualizowano 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne brak
Nieuczciwy listonosz pracujący w powiecie średzkim przywłaszczył sobie co najmniej trzy przesyłki pieniężne na łączną kwotę blisko 5,5 tysiąca złotych. Grozi mu za to nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawę policji zgłosiła jedna z poszkodowanych osób. Zorientowała się, że nie otrzymała zwrotu podatku z Urzędu Skarbowego. Skontaktowała się z nadawcą, a także z pocztą. Kiedy okazało się, że pieniądze gdzieś zaginęły, złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

W toku śledztwa okazało się, że poszkodowanych w ten sam sposób jest co najmniej 3 mieszkańców powiatu średzkiego. Jeden z nich o całej sprawie dowiedział się dopiero od policjantów.

Nieuczciwy listonosz podrabiał podpisy adresatów na przekazach pocztowych, a następnie zabierał pieniądze. 51-latek trafił do policyjnego aresztu. Policja dalej sprawdza okoliczności sprawy, ponieważ poszkodowanych mogło być więcej. Listonoszowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty podrobienia dokumentów i przywłaszczania pieniędzy. Zagrożenie karą w tym przypadku jest wyższe, ponieważ dotyczy mienia, które zostało temu listonoszowi powierzone. Dalej prowadzone są czynności sprawdzające, jeśli okaże się, że także inne osoby zostały poszkodowane, wówczas zarzuty będą uzupełnione o kolejne okoliczności - mówi asp. szt. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

polecane: Flesz - Co piąta transakcja będzie wymagać użycia PIN-u

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 20

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

p
pp

Ja się czasami zastanawiam czy pp jeszcze istnieje ?

bo listy w wielu wypadkach po prostu nie docierają do adresatów ?

tak jak i powiadomienia dostarczane gdzie popadnie (sąsiedzi), o ile w ogóle ?

G
Gość

Bo tak między Bogiem a prawdą, to ten biedny listonosz narobi się jak wół, łącznie z nadgodzinami zarobi ledwo 2 tysiące na rękę. A w domu potrzeby, rodzina. Nie pochwalam tego czynu, ale to bieda do tego go skłoniła.

N
Naczelnik

Wziął swoje 3 pensje netto

G
Gość
2019-08-01T11:14:01 02:00, Gość:

Niezrozumiałe. Bandycie, który kilka dni temu ciężko pobił człowieka z powodu jego komentarza dot. wulgarnych i rasistowskich napisów na murze, również grozi do 5 lat więzienia.

2019-08-01T11:50:15 02:00, Gość:

Co niezrozumiałe? Listonosz jest pracownikiem urzędu państwowego i w jego przypadku w zasadzie rozmowa o wysokości kary jest oderwana od rzeczywistości, bo z założenia jemu pomysł przywłaszczenia powierzonego mienia nie powinien nawet przyjść do głowy.

No i nie jaraj się tak szczegółami pobicia, bo tego w kodeksie nie ma. Od tego jest sąd, żeby nad każdym przypadkiem, czy to pobicia, czy to kradzieży się pochylić i wydać adekwatny wyrok.

Jest pracownikiem spółki akcyjnej.

u
uneedcallme
2019-08-01T13:41:50 02:00, M.gazeta.pl:

Rozumiem pięć milionów, ale pięć tys!

miszczu mi serwer kurwierstwo

ukradli haha

sprzedawca zareagowal

to bylo pozamiatane

wyslal 2 doszedl 1 :P

https://www.youtube.com/watch?v=LA6ZHv7IQvc

w
wroc

Jakieś 4 lata temu na jednej z poczt w Śródmieściu zniknął listonosz wraz z pieniędzmi, które miał wypłacić emerytom i rencistom. Listonoszem był Ukrainiec, a sprawa nie był nagłośniona być może z powodu pocodzenia listonosza ;)

M
M.gazeta.pl

Rozumiem pięć milionów, ale pięć tys!

G
Gość
2019-08-01T12:35:16 02:00, Gość:

Czy z mojego komentarza wynikało (proszę wskazać, w którym miejscu?), że uważam karę grożącą listonoszowi za zbyt wysoką?

Wskazuję niezrozumiałe dla mnie orzecznictwo, zrównujące ciężkie pobicie człowieka przez chuligana z kradzieżą (przywłaszczeniem) relatywnie niewielkiej kwoty pieniędzy.

Coś jest nie tak z naszym prawem...

A gdzie niby odwołałeś się do orzecznictwa? Ani nic nie wiemy o tym rzekomym pobiciu, ani nie zapadł jeszcze wyrok na listonoszu. Więc o co te jęki?

G
Gość
2019-08-01T13:09:44 02:00, Gość:

Zarobki małe więc przywłaszczył sobię kasę. Norma. Nie złego nie widzę

tacy troglodyci jak Ty, tacy k...a idioci, powinni mieć zakaz punlikowania czegokolwiek w internecie. ba, powinniście mieć zakaz korzystania z internetu. co ty w ogóle pieprzysz idioto ? nic złego nie widzisz w kradzieży ?! sam pewnie kradniesz gnoju

G
Gość

Zarobki małe więc przywłaszczył sobię kasę. Norma. Nie złego nie widzę

G
Gość
2019-08-01T10:31:24 02:00, Gość:

Sprytnie ale szybko się kończy kariera w poczcie naszej najszybszej poczcie

Wcale nie sprytnie...zwyczajnie przewaga pazernosci nad rozsadkiem i uczciwoscia = bardzo czesto # !

G
Gość
2019-08-01T11:14:01 02:00, Gość:

Niezrozumiałe. Bandycie, który kilka dni temu ciężko pobił człowieka z powodu jego komentarza dot. wulgarnych i rasistowskich napisów na murze, również grozi do 5 lat więzienia.

Nie ogarniam tego - bandycki napad, bicie człowieka z całej siły pięścią w twarz (zadając uderzenia w głowę, trzeba liczyć się ze spowodowaniem trwałego kalectwa lub śmierci), liczne obrażenia, nie wiadomo jak skutkujące w przyszłości (mogą wystąpić np. poważne problemy neurologiczne), nie mówiąc o aspektach psychicznych takiej traumy, jest zagrożone karą taka sama jak kradzież, w tym wypadku przez listonosza, relatywnie niewielkiej kwoty.

2019-08-01T11:43:39 02:00, ww:

Nie kara listonosza jest wysoka tylko bandyty za niska

Czy z mojego komentarza wynikało (proszę wskazać, w którym miejscu?), że uważam karę grożącą listonoszowi za zbyt wysoką?

Wskazuję niezrozumiałe dla mnie orzecznictwo, zrównujące ciężkie pobicie człowieka przez chuligana z kradzieżą (przywłaszczeniem) relatywnie niewielkiej kwoty pieniędzy.

Coś jest nie tak z naszym prawem...

K
Kuchtadomowa

Niech wpłaci ze 2 zł na cel charytatywny i będzie OK!!!

G
Gość
2019-08-01T11:14:01 02:00, Gość:

Niezrozumiałe. Bandycie, który kilka dni temu ciężko pobił człowieka z powodu jego komentarza dot. wulgarnych i rasistowskich napisów na murze, również grozi do 5 lat więzienia.

Co niezrozumiałe? Listonosz jest pracownikiem urzędu państwowego i w jego przypadku w zasadzie rozmowa o wysokości kary jest oderwana od rzeczywistości, bo z założenia jemu pomysł przywłaszczenia powierzonego mienia nie powinien nawet przyjść do głowy.

No i nie jaraj się tak szczegółami pobicia, bo tego w kodeksie nie ma. Od tego jest sąd, żeby nad każdym przypadkiem, czy to pobicia, czy to kradzieży się pochylić i wydać adekwatny wyrok.

w
ww
2019-08-01T11:14:01 02:00, Gość: