Ligi zagraniczne. Derby Zagłębia Ruhry dla Borussi, 10 czyste konto Fabiańskiego

MK, DK
20:1 - taki bramkowy bilans w czterech ostatnich meczach zanotowali piłkarze Bayernu Monachium. Cztery gole strzelił Robert Lewandowski.

27 lutego 1900 roku założony został Bayern Monachium. Wybitni piłkarze grali w tym klubie: Sepp Maier, Gerd Mueller, Franz Beckenbauer, a dziś historię tworzą: Bastian Schweinsteiger, Arjen Robben, Franck Ribery i Polak Robert Lewandowski. Owa czwórka uświetniła uroczystość 115. urodzin klubu zwycięstwem nad FC Koeln 4:1.

Serię meczów z golem kontynuuje Robert Lewandowski. Bramka z Hamburgerem, dwie z Paderbornem i teraz z FC Kolen - to imponujący dorobek. Robert strzelił gola piersią w 75 minucie po podaniu Arjena Robbena. Był to ostatni gol spotkania. Nasz napastnik ma już 11 trafień w tym sezonie i 85 w całej karierze w Bundeslidze.

W drużynie z Kolonii cały mecz przeciwko Bayernowi rozegrali Paweł Olkowski i Sławomir Peszko, którzy współpracowali na lewej stronie boiska.

Efektowną końcówkę w meczu z Schalke zaprezentowali gracze Borussii Dortmund. Do 77 minuty był bezbramkowy remis. Wtedy na boisko za Japończyka Shinji Kagawę wszedł reprezentant Polski Jakub Błaszczykowski i odczarował Borussię. Minutę po wejściu Polaka gola strzelił Pierre-Emerick Aubameyang, 60 sekund później trafił Henrikh Mkhitaryan, a wynik ustalił 7 minut później Marco Reus.

Jakub Błaszczykowski zaliczył dopiero piąty mecz w tym sezonie. Po kontuzji już chyba nie ma śladu, choć Polak wchodzi tylko na końcówki. W Borussii zabrakło kontuzjowanego Łukasza Piszczka.

Powody do zadowolenia ma Łukasz Fabiański. Jego Swansea wygrała drugi mecz z rzędu. Po Manchesterze United wygrała z Burnley na wyjeździe 1:0. To był 10 mecz Premier League, w którym rywale nie mogli pokonać naszego bramkarza.

Manchester United otrząsnął się już po sensacyjnej porażce ze Swansea i teraz pewnie wygrał z Sunderlandem. Oba gole strzelił Wayne Rooney.

Tym razem nie grała drużyna Leicester Marcina Wasilewskiego, bo jej mecz z Chelsea został przełożony na 29 kwietnia. Ekipa trenera Jose Mourinho walczyła z Tottenhamem w finale Pucharu Ligi Angielskiej. I wygrała 2:0. Trofeum trafiło do Chelsea.

Arsenal Londyn może jeszcze powalczyć o wicemistrzostwo Anglii. Kanonierzy wygrali z Evertonem 2:0. Kolejny mecz bez straty gola w bramce drużyny Arsene Wengera zaliczył Kolumbijczyk David Ospina, kolejny raz odciski na pupie po siedzeniu na ławce rezerwowych ma Wojciech Szczęsny.

W Hiszpanii odetchnęli kibice Barcelony. Duma Katalonii nie przejęła się ostatnią wpadką i łatwo wygrała kolejny mecz. Po ubiegłotygodniowej wpadce z Malagą (0:1) Katalończycy wygrali z Granadą na wyjeździe 3:1, a na listę strzelców znów wpisał się Leo Messi. Pomijając mecz z Malagą, to siódmy mecz z rzędu Messiego, w którym wpisuje się na listę strzelców.

Skutecznością błysnął zawodnik Rayo Vallecano Alberto Bueno. W meczu z Levante strzelił wszystkie cztery gole dla swojej drużyny, do tego w rekordowo którkim czasie 15 minut!

W meczu Sevilli z Atletico Madryt 90 minut zaliczył Grzegorz Krychowiak. Polak zaraz po przerwie ukarany został żółtą kartką.

Bundesliga
Bayern Monachium - Koeln 4:1 (Schweinsteiger 3, Ribery 10, Robben 67, Lewandowski 75 - Ujah 45+1), Borussia Dortmund - Schalke 3:0 (Aubameyang 78, H. Mkhitaryan 79, Reus 86), Leverkusen - Freiburg 1:0 (Rolfes 33), Hoffenheim - Mainz 2:0 (Volland 55, Polanski 76), Hannover - VfB Stuttgart 1:1 (Stindl 70 - Gentner 52), Hertha Berlin - Augsburg 1:0 (Kalou 88), Eintracht - HSV 2:1 (Meier 12-k, 54 - Stieber 45+2), Borussia Moenchengladbach - Paderborn 2:0 (F. Johnson 18, Herrmann 81), Werder - Wolfsburg 3:5 (Junuzovic 9, di Santo 16, Vieirinha 28- D. Caligiuri 10, 53, Arnold 18, Dost 48, 51).

Premier League
WHU - Crystal Palace 1:3 ( Valencia 76 - Murray 41, 63, Dann 51), Burnley - Swansea 0:1 ( Trippier 65-sam.), Manchester United - Sunderland 2:0 (Rooney 66-k, 84), Newcastle - Aston Villa 1:0 (P. Cisse 37), Stoke - Hull 1:0 (Crouch 71), WBA - Southampton 1:0 (Berahino 2), Liverpool - Manchester City 2:1 (J. Henderson 11, Coutinho 75 - Dzeko 25), Arsenal - Everton 2:0 (Giroud 39, Rosicky 89), QPR - Tottenham (4.03), Leicester - Chelsea (29.04)

Primera Division
Espanyol - Cordoba 1:0 (Abraham 43), Granada - Barcelona 1:3 (Fran Rico 53-k - Rakitic 25, Suarez 49, Messi 70), Rayo Vallecano - Levante 4:2 ( Bueno 23, 32, 33, 38 - Victor Casadesus 13, K. Uche 85), Almeria - Deportivo 0:0, Malaga - Getafe 3:2 (Juanmi 10, Darder 57, Ricardo Horta 68 - Alvaro (55, 76), Valencia - Real Sociedad 2:0 (Piatti 53, 56), Eibar - Athletic Bilbao 0:1 (Gurpegui 36), Sevilla - Atletico Madryt 0:0. Jutro: Celta Vigo - Elche.

Serie A
Atalanta - Sampdoria 1:2 (Stendardo 16 - Muriel 68, Okaka Chuka 82); Chievo - Milan 0:0; Cagliari - Hellas Verona 1:2 (Conti 90 - Toni 9, Taleb 56); Cesena - Udinese 1:0 (Rodriguez 76); Palermo - Empoli 0:0; Sassuolo - Lazio 0:3 (Anderson 45, Klose 70, Parolo 77); Inter - Fiorentina 0:1 (Salah Ghaly 56). Jutro: Roma - Juventus. Mecz Genoa - Parma przełożono z powodu kłopotów finansowych gości.