Liga Światowa 2013: Bułgaria - Polska 3:0. Polacy bez szans na awans do finału (ZDJĘCIA, RELACJA)

JG
Polska i Bułgaria w Warnie walczą o kolejne punkty w Lidze Światowej 2013. Polacy do meczu z Bułgarią przystąpili bez kontuzjowanego Michała Winiarskiego. Zastąpił go powracający po urazie Michał Ruciak.

W meczu Bułgaria - Polska nasi siatkarze zaczęli od prowadzenia 4:2, ale później gra się wyrównała. Gospodarze na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:7. Potem udało nam się odskoczyć na 3 punkty (13:10). Polacy przewagę utrzymali też na drugiej przerwie technicznej (16:14). Niestety to Bułgarzy zdobyli kilka punktów z rzędu, głównie dlatego, że nie potrafiliśmy skończyć ataku na lewym skrzydle. Seta przegraliśmy 21:25, po błędzie w ataku Zbigniewa Bartmana, który przekroczył linię trzeciego metra.

Fatalnie - od wyniku 0:3 - zaczęliśmy też drugą partię meczy Bułgaria - Polska. Andrea Anastasi zmienił zaraz atakującego - za Jarosza wpuścił Bartmana. Na szczęście szybko odrobiliśmy straty dzięki sprytnej zagrywce Możdżonka. To było jednak wszystko, na co było nas stać. Polacy grali coraz słabiej a Bułgarzy odskoczyli na pięć oczek (15:10). Na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:11. Cały czas grali swobodnie i zwyciężyli 25:21.

Początek trzeciego seta meczu Bułgaria - Polska też był słaby. Do tego stopnia nie szła nam gra, że Anastasi zmienił rozgrywającego. Fabian Drzyzga miał bardzo dobry początek, ale niewielkie wsparcie od kolegów. Na drugiej przerwie technicznej przegrywaliśmy 12:16. Przez moment doszliśmy przeciwników na dwa oczka (14:16), ale potem Bułgarzy znów zdobyli trzy punkty z rzędu. Niestety nie mieliśmy siatkarza, który mógł wziąć ciężar gry na siebie i zmobilizować kolegów. Właściwie nie funkcjonował blok, nie porażaliśmy zagrywką. Bułgarzy wszystkie atuty mieli po swojej stronie. Zwyciężyli 25:21, tym samym pozbawiając nas szans na awans do finału Ligi Światowej. Sobotnie spotkanie będzie właściwie meczem towarzyskim.

SKŁADY na mecz Bułgaria - Polska
BUŁGARIA: Skrimow, Josifow, Sokołow, Bratojew, Gocew, Aleksiew, Salparow (libero)
POLSKA: Kurek, Jarosz, Ruciak, Żygadło, Możdżonek, Nowakowski, Zatorski (libero)