Jacek Czaplewski
Haaland uratował Borussię. Trzy gole w debiucie
Haaland uratował Borussię. Trzy gole w debiucie AFP/East News
Liga niemiecka. W 56 minucie zmienił Łukasza Piszczka, w 79 minucie miał już trzy bramki na koncie. Erling Braut Haaland "przywitał" się z Bundesligą w najlepszy możliwy sposób - hat-trickiem. Dzięki jego bramkom Borussia Dortmund odwróciła wynik meczu z Augsburgiem i wygrała 5:3.

Tak padły pierwsze bramki Haalanda w Borussii:
59 minuta - pierwszy strzał i od razu debiutancki gol. Haaland zmniejszył wtedy straty, wybiegając na wolne pole do podania od Sancho.
71 minuta - w tej akcji nawięcej zrobił Witsel. Belg z własnej połowy podał na wolne pole do Hazarda. Jego rodak przemknął z piłką do pola karnego, ale nie zdecydował się na strzał. O dwa metry wycofał do Haalanda, który dopełnił formalności
79 minuta - przechwyt na własnej połowie, Reus odgrywa na wolne pole do Haalanda a ten z lewej nogi pakuje piłkę interweniującym bramkarzu.

Haaland ma 19 lat i w tym sezonie zdobył 31 bramek w 23 występach. Szalony dorobek uzbierał dla RB Salzburg (28 bramek i 7 asyst w 22 meczach), dla którego 8 razy trafił w Lidze Mistrzów. To drugi najlepszy strzelec tych rozgrywek - po Robercie Lewandowskim.

Borussia zapłaciła za Haalanda stosunkowo niewielką kwotę. Norweg kosztował bowiem 20 mln euro.

Augsburg - Borussia Dortmund 3:5 (1:0)
Bramki: Niederlechner 34', 55', Richter 46' - Brandt 49', Haaland 59', 71', 79', Sancho 61'
Żółte kartki: Brandt

Augsburg: Koubek – Lichtsteiner, Gouweleeuw, Jedvaj, Max – Khedira, Baier (86' Sarenren-Bazee) – Richter, Vargas – Niederlechner, Jensen (74' Lowen).

Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek (56' Haaland), Akanji, Hummels – Hakimi, Brandt, Witsel, Guerreiro – Sancho, Reus (80' Dahoud), Hazard (72' Reyna).