JCZ
Borussia - Bayern 1:3. Gol Roberta Lewandowskiego
Borussia - Bayern 1:3. Gol Roberta Lewandowskiego AFP/East News
Liga niemiecka. W hicie 11. kolejki Borussia Dortmund musiała uznać wyższość Bayernu Monachium. Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski. Była to już jego jedenasta w tym sezonie.

Mecz toczył się w szybkim tempie i był przyjemny dla oka. Mimo że Borussia straciła przed przerwą dwa gole, to wcale nie zagrała tak bezbarwnie. Potrafiła zagościć w polu karnym Bayernu, ale nie umiała wykorzystać swoich okazji. Najlepsze zmarnowali Andrij Jarmolenko, który trafił w nogi Svena Ulreicha, oraz Shinji Kagawa. Japończyk obił lewy słupek.

Do składu Bayernu powrócił Robert Lewandowski. Ile pod jego nieobecność traci drużyna udowodnił mecz Ligi Mistrzów z Celtikiem Glasgow (2:1). Bez Polaka mistrz Niemiec niemiłosiernie się męczył. W Dortmundzie to jednak nie "Lewy" wyprowadził go na prowadzenie. Stało się to w 17 minucie za sprawą Arjena Robbena, który nie zmarnował podania od Jamesa Rodrigueza. Było to 93. ligowe trafienie Holendra:

Bramka Arjena Robbena na 1:0:

Bayern dobrze prezentował się zwłaszcza na lewej stronie. To po akcjach z prawej zdobył jednak obie bramki. W 37 minucie na 2:0 podwyższył Lewandowski, którego obsłużył dośrodkowaniem Joshua Kimmich. Jeżeli pamiętacie gola Lewandowskiego w meczu Lech Poznań – GKS Bełchatów, to ten dzisiejszy miał sporo podobieństw; mocny, z piętki, zdecydowanie do zapamiętania. I nie umniejsza go wcale "obcierka" Juliana Weigla:

Bramka Roberta Lewandowskiego na 2:0:

Biorąc pod uwagę akcję bramkową, przed zejściem do szatni Lewandowski trzykrotnie mógł trafić do siatki. Tak samo stało się również po zmianie stron. W 67 minucie wydawało się, że ostatecznie musnął piłkę przy golu na 3:0, ale statystycy zaliczyli sprawstwo Davidowi Alabie. Zatem na prześcignięcie Karla-Heinza Rummennigge w klasyfikacji wszech czasów Bundesligi "Lewy" musi zaczekać do następnego meczu...

Bramka Davida Alaby na 3:0:

Bramkę honorową w 89 minucie zdobył dla Borussii Marc Bartra.

Bramka Marca Bartry na 1:3:

LIGA NIEMIECKA w GOL24

Materiał oryginalny: Liga niemiecka. Borussia na lekcji Bayernu. Przepiękny gol Roberta Lewandowskiego [WIDEO] - Gol24