Liga Narodów Siatkarek. Chiny - Polska 3:0. Bez Wołosz, bez szans

Osłabione brakiem Joanny Wołosz reprezentacja Polski przegrała gładko z Chinami 0:3 w pierwszym meczu kolejnego turnieju siatkarskiej Ligi Narodów.

Polki przystąpiły do tego meczu bez kontuzjowanej Joanny Wołosz, która co prawda jest z reprezentacją w Chinach, ale uraz stawu skokowego nie pozwala jej grać. Pierwszy set tego meczu to było jednostronne widowisko. biało-Czerwone miały olbrzymie problemy z przyjęciem zagrywki, co powodowało sporo błędów własnych. W sumie osiem, przy dwóch rywalek. Były momenty, w których nawiązywaliśmy walkę, ale wszystko zaczynało się od agresywnego serwisu. Gdy go nie było, gospodynie niepodzielnie panowały na boisku. Efekt to porażka do 12.

Lepiej było w drugiej partii, którą zaczęliśmy od prowadzenia 2:0. Potem Chinki co prawda wyszły na prowadzenie, ale nasze zawodniczki nie dały im za bardzo odskoczyć. Miejscowe zaczęły powiększać przewagę od wyniku 11:9. Pomagał im w tym skuteczny blok. Przy wyniku 19:12 Jacek Nawrocki poprosiło czas i chociaż po przerwie pierwszy punkt zdobyły rywalki, to potem nasza drużyna odrobiła kilka punktów (22:18). Końcówka zależała już jednak do Chin, w dużej mierze za sprawą naszych pomyłek.

Trzecia partia długo dawała nadzieję, że uda się faworytkom urwać chociaż seta. Przegrywaliśmy bowiem 13:14, a na drugiej przerwie technicznej 13:16. Po wznowieniu gry Chinki postawiły skuteczny blok na Stysiak, która po chwili zmieniła Grajber. Przewaga Azjatek urosła bardzo szybko (20:14), a Nawrocki znów musiał prosić o przerwę. Strata była jednak duża, więc musieliśmy bronić piłek meczowych. Obroniliśmy pierwszą, potem atak między blokującą a siatką zmieściła Smarzek i było już tylko 21:24. Trenerka Chin wzięła czas, a po nim jej podopieczne znów popełniły błąd. Niestety - przy wyniku 22:24 w aut zaserwowała Witkowska.

W środę nasz drugi mecz turnieju Ligi Narodów Siatkarek w Chinach - o godz. 10 zmierzymy się z Amerykankami. W czwartem mecz z Turcją (godz. 10).

To była trzecia porażka w 10 meczach Polek w tym roku w Lidze Narodów. W tej chwili zajmujemy w tabeli szóste miejsce - ostatnie, które daje gwarancję gry w turnieju finałowym.

Chiny - Polska 3:0 (25:12, 25:18, 25:22)