Liga Narodów Kobiet: Turcja - Polska 3:0 [WYNIK, RELACJA, 17.05.2018]

Liga Narodów Kobiet: Turcja - Polska 3:0 [WYNIK, RELACJA, 17.05.2018] fot. fivb.org
Liga Narodów Kobiet: Turcja - Polska 3:0 [WYNIK, RELACJA, 17.05.2018]. Polki w nocy z czwartku na piątek zagrały wyraźnie gorzej niż z USA i Włochami i przegrały z Turcją 0:3. W ten sposób biało-czerwone pierwszy turniej Ligi Narodów zakończyły z bilansem jednak wygra (3:2) - dwie porażki.

Z pierwszych ośmiu punktów Turczynki aż pięć zdobyły po naszych błędach. Polkom brakowało wyraźnie rezonu, skupienia, trochę dynamiki i na pierwszej przerwie technicznej przegrywały 6:8. Te dwa punkty straty utrzymywały się dość długo co oznaczało, że... przestaliśmy się mylić. W połowie partii doszliśmy przeciwniczki, a przed decydującą fazą seta udało się wyjść na prowadzanie 19:18. Niestety - w końcówce się pogubiliśmy i przegraliśmy 21:25.

W drugim secie Turczynki nas rozbiły. Zaczęło się od 2:8, a potem było tylko gorzej. W żaden sposób nie potrafiliśmy przede wszystkim zagrozić przeciwniczkom zagrywką, którą bardzo dobrze przyjmowała turecka libero. Sami mieliśmy za to problemy z przyjęciem. Kłopotem był też blok, który czyhał na nas na każdym kroku. Gdy siatkarki Giovanniego Guidettiego poczuły się bezpiecznie, to trochę odpuściły i dzięki temu udało nam się odrobić część strat. Wynik 17:25 nie odzwierciedlał różnicy poziomów na tym etapie meczu.

Trzecią odsłonę zaczęliśmy od dobrego serwisu, ale i zawodniczki znad Bosforu zaczęły się mylić posyłając często piłki w aut. Na pierwszej przerwie technicznej niespodziewanie - choć zasłużenie - wygrywaliśmy 8:4. Nasze potrafiły wygrywać długie wymiany, tak jak przy wyniku 11:7, kiedy to Turczynki trzy razy atakowały z prawego skrzydła, a wymianę i tak zakończyła Malwina Smarzek. Długo prowadziliśmy, lecz w końcówkę weszliśmy przegrywając 20:21. Trzech ataków nie potrafiła skończyć Smarzek, lecz uratowaliśmy się blokiem (21:22). Potem mieliśmy nawet piłkę w górze na 23:22, lecz nie udało nam się przedrzeć przez turecką ścianę. Przegraliśmy tego seta 23:25.

To był zdecydowanie najgorszy mecz Polek na turnieju w USA. Teraz biało-czerwone przenoszą się do Chin, do Makau, gdzie ich rywalkami - oprócz gospodyń - będą Serbki i Tajlandki.

Turcja - Polska 3:0 (25:21, 25:17, 25:23)