Łukasz Konstanty
PAP/Tomasz Wiktor
Trzybramkowe prowadzenie po dwóch tercjach nie wystarczyło, by GKS Katowice cieszył się ze zwycięstwa na inaugurację hokejowej Ligi Mistrzów. Rogle BK. triumfator ostatniej edycji rozgrywek, w trzeciej części spotkania odwrócił jego losy.

Mecz w Katowicach rozpoczął się idealnie dla gospodarzy - już w 34 sekundzie gola zdobył Brandon Magee. Co prawda niemal natychmiast odpowiedzieli rywale, ale w 6. minucie spotkania GKS znów wyszedł na prowadzenie, tym razem za sprawą Grzegorza Pasiuta. Więcej trafień w pierwszej tercji kibice już nie oglądali.

Druga część spotkania przyniosła tylko jedną bramkę - na 3:1 podwyższył Bartosz Fraszko. W dobrych nastrojach i ze sporymi nadziejami katowiczanie mogli więc przystąpić do ostatniej tercji. w której o końcowym rezultacie zadecydowało zaledwie osiem minut. Między 42 a 49 minutą szwedzki zespół aż czterokrotnie posyłał krążek do bramki, gospodarze odpowiedzieli tylko jednym trafieniem (Hampus Olsson). Choć po czterdziestu minutach zwycięstwo wydawało się być na wyciągnięcie ręki, ostatecznie mistrzowi Polski nie udało się zapisać na koncie jakiejkolwiek zdobyczy punktowej.

Kolejnym rywalem GKS będzie szwajcarski zespół ZSC Lions Zurych. Mecz zostanie rozegrany w najbliższą sobotę, 3 września (godzina 18.00), w Katowicach. Czwartym zespołem rywalizującym w grupie D jest węgierski Fehervar AV19. Do dalszych gier awansują dwie najlepsze drużyny.

W piątek 2 września rywalizację w hokejowej Lidze Mistrzów rozpocznie Comarch Cracovia. W pierwszej kolejce rozgrywek podejmie w Krakowie niemiecką drużynę Straubing Tigers. Początek meczu o 20.15.