Jacek Czaplewski
CZTERY GOLE Lewandowskiego w 15 minut! Cudowny występ
CZTERY GOLE Lewandowskiego w 15 minut! Cudowny występ AFP/East News
Liga Mistrzów. Robert Lewandowski znów zachwycił cały świat! W meczu z Crveną zvezdą napastnik Bayernu Monachium strzelił cztery gole w przeciągu kwadransa. Trzy razy trafił z gry, raz z rzutu karnego. Jego zespół wygrał 6:0.

Mecz Crvena zvezda - Bayern Monachium 0:6
W pierwszej połowie Lewandowski nie mógł znaleźć swojego rytmu. Zmarnował okazję sam na sam. Na dodatek sędzia cofnął mu decyzję o bramce, dopatrując się zagrania ręką.

Po zmianie stron Lewandowski spisał się już fenomenalnie! Między 53 a 68 minutą aż czterokrotnie pokonał bramkarza. Najpierw uczynił to z jedenastego metra, perfekcyjnie kładąc go na murawie, potem trzykrotnie z gry - po podaniach od Tolisso, Pavarda i Perisicia.

Lewandowski zaliczył wiele spektakularnych występów w tym sezonie, ale właśnie dzisiejszym nawiązał do pięciu bramek w dziewięć minut z VfL Wolfsburg - za kadencji Pepa Guardioli.

- Muszę coś wyznać... Jestem uzależniony od strzelania goli - napisał Lewandowski w mediach społecznościowych.

Z dziesięcioma trafieniami Lewandowski jest samodzielnym liderem strzelców Ligi Mistrzów. Jego bilans tego sezonu (Bayern + reprezentacja) to 31 bramek w 25 meczach.

Tak padły bramki Lewandowskiego:
53 minuta, na 2:0 - z rzutu karnego, precyzyjnie przy lewym słupku (prawą nogą)
60 minuta, na 3:0 - z bliska, dobijając główkę (prawą nogą)
64 minuta, na 4:0 - głową przy prawym słupku, po wrzutce z prawej strony
68 minuta, na 5:0 - po wymianie podań, w środek (prawą nogą)

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Nie raz wszyscy mieli go już serdecznie dosyć, a jednak wiadomość o powrocie Jose Mourinho na trenerską ławkę zelektryzowała media i kibiców. Nie wiadomo jak poradzi sobie w Tottenhamie, wiadomo za to, że nudno raczej nie będzie. Wcześniej nie było.Bo prawda jest taka, że choć trudno jest znaleźć trenerów bardziej od Portugalczyka utytułowanych, to jeszcze trudniej kogoś na tym stanowisku, który budzi tak skrajne emocje. Jedni go kochają, inni wprost przeciwnie. Nierzadko są to nawet te same osoby. Na przykład...[Uruchom galerię klikając w ikonę "następne zdjęcie", strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu]

Prowokator wrócił, czym tym razem zbulwersuje - największe s...