Liga Mistrzów. Kamil Glik GOL! Znowu uratował wynik AS Monaco!

jac, Piotr Izydorczyk
Kamil Glik zdobył piękną bramkę
Kamil Glik zdobył piękną bramkę Michel Spingler
Kamil Glik znowu superbohaterem AS Monaco! W weekend Polak uratował punkty w lidze francuskiej z Angers (2:1), dzisiaj dał remis w meczu z Bayerem Leverkusen w Lidze Mistrzów (1:1). W 94 minucie, gdy już było blisko ostatniego gwizdka, stoper wolejem ustalił wynik.

Tak opisaliśmy bramkę Kamila Glika w relacji na żywo:

Ależ bramka Kamila Glika! Polski obrońca fantastycznym wolejem z 16 metrów w samo okienko bramki Bayeru daje remis swojemu klubowi! Cóż za końcówka meczu w Monaco. 3 bramka Glika w przeciągu 4 dni!

- To najpiękniejszy gol w moim życiu - powiedział zaraz po spotkaniu Glik w rozmowie z francuską gazetą "L'Equipe".

Wydane 11 mln euro szybko zaczynają się spłacać Monaco. Glik daje tyle, ile wcześniej Ricardo Carvalho. W 13 meczach zdobył 3 bramki. Bardzo dobrze radzi sobie też z zadaniami defensywnymi.

Dzisiaj początek spotkania należał jednak do gości z Leverkusen, a w szczególności do Kevina Vollanda, który najbardziej dawał się we znaki obrońcom Monaco, ale albo jego uderzenia były niecelne, albo zablokowane. Z rzutu wolnego z dalszej odległości uderzał Calhanoglu, ale również bez efektu. Monaco słabo weszło w mecz i w jego gra była bardzo chaotyczna. Dość powiedzieć, że gospodarze skończyli pierwsza połowę bez jednego celnego strzału na bramkę Bernda Leno.

Kamil Glik w środowym L'Equipe:

Próbę swoich możliwości pokazał Joao Moutinho, który podaniem zewnętrzną częścią stopy obsłużył Valere Germaina, ale kapitana Monaco w ostatniej chwili odważnym wyjściem ubiegł goalkeeper z Leverkusen. Ciekawie zrobiło się w samej końcówce pierwszej połowy, gdy z dystansu minimalnie pomylił się Thomas Lemar, a w odpowiedzi czujność Danijela Subasicia sprawdził Javier Hernandez.

Druga połowa mogła się dobrze zacząć dla gospodarzy, ale zmierzające w światło bramki uderzenie Bernardo Silvy zablokował Omer Toprak. Roger Schmidt w 63. minucie wpuścił na boisko Stefana Kiesslinga i tym samym zwiększył siłę ataku, co miało przynieść bramkę. 10 minut później Bayer objął prowadzenie. Chwilę po wejściu na boisko dobrym dośrodkowaniem popisał się Admir Mehmedi, a Javier Hernandez uderzeniem głową otworzył wynik spotkania.

AS Monaco musiało bardziej zaatakować, ale poza optyczną przewagą niewiele z tego wynikało. Dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu gry piłka trafiła pod nogi Glika, który fenomenalnym uderzeniem z dystansu wyrównał stan meczu i dzięki tej bramce AS Monaco pozostało na pierwszym miejscu w tabeli grupy E.

Najlepsza reakcja na gola Kamila Glika - Marcel Desailly:

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Liga Mistrzów. Kamil Glik GOL! Znowu uratował wynik AS Monaco! - Gol24